Спестяване на електроенергия - трикове, похвати, присп

bgtpl

Потребител
Отлично написано мнение, поздравления, ще си позволя една две добавки само. След намаляване цената на газа през 2015 година на два пъти в момента актуалната цена е около 0,85 стотинки за метър кубичен. От началото на 2016 година по изискване на ЕС вече в България могат да се монтират само кондензни газови котли, конвекционалните отпаднаха.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Това сме го дъвкали отдавна. Не можеш със 100 вата топлинна енергия да отоплиш помещение, за което са нужни 3 киловата.. Няма как саксиите да добявят допълнителна енергия към тая, която свещта отделя при изгарянето на парафина. А тя е малко, много малко. Саксиите са просто добър акумулатор на топлина нищо повече.
 

didarai

Редовен Потребител
Да де . Свеща и без саксия си отделя цялата възможна топлина . Няма как да се акумулира до камина . Ама ако си некой ..... брахмапутра :confused: :D може и да се изпотиш . Надолу имаше и друго . Попадна ми случайно и го постнах . Не знаех , че е дъвкано , щото по принцип във вълшебства избягвам да вярвам и не се интересувам .
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
А друг ако плаща разходите не е ли по - евтино?
Ес-тествено. Стига да има кой и няма да е по-евтино, а без пари.
За целта обаче е желателно поне да имаш големи цици и това между краката да не е к*р.
Тогава не само топлото, а дори и мамбото може да са без пари. ;):cheers:
 

bibiko

Редовен Потребител
Преди време гледах този клип..


Направих го същото, но резултат - никакъв! На изхода на намотките около мощния магнит няма никакво напрежение! От законите на ел.техниката, около всеки проводник/рамка, който се движи/върти около оста си в магнитно поле, се създаваЕДН/ел.движещо напрежение, което може да се снеме от изводите на рамката. Т.е., или проводника трябва да се движи около магнита, или обратното. Без движение-няма напрежение. А тоя илюзионист как го ''прави''---
Някой правил ли е нещо подобно с успех?
image-A0CA_5CF2A329.jpg
 
Последна промяна:

petkof

Редовен Потребител
Най-вероятно в магнита има предварително поставена батерия.
 

astra

Редовен Потребител
:D:D:D:D:D:D:D:D
Ти сериозно ли се хващаш на подобни въдици?
Може и мн. по-лошо... Имам сакъ приятел. д-р инж., гл. ас. в ТУ. Той как ме засипва с подобни революционни "открития" и ме юрка да съм му правел опитни постановки да си правел ток... :D КАто му обяснявам законите на магнитната индукция и за запазване на енергията, ме гледа така сякаш се мъча да го излъжа :(
Жалка история!... Имаше една поговорка, че и най-умният си е малко прост. Простотията в наши дни обаче, е силно заразна и особено агресивна и сред учЕните :D
 

bleu81

Редовен Потребител
Оставете електромагнитната индукция .. Там безплатна енергия няма...

Безплатния "ток" са го открили отдавна видни цигански учени а уреда за добиването му се нарича "бакърена жица" до най близкия стълб..

Основен постулат в енергетиката:
Безплатна енергия е енергията за която плаща друг!
 
Нагоре