Зимно цепене на дърва.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Най-вероятно високата цена ще обезсмисли прилагането в малки обекти като къщи и апартаменти
Това съм го споменал в предишни постове и важи за всички варианти на "купешки" енерго дрън дрън системи.
Един метален черен резервоар, боядисан в черно и вързан по системата силистренски бойлер, върши идеална работа от късна пролет до средата на есента.
За останалото, има интелигентни климатици.
Всичко останало е гъдел, на висока цена и бош лаф работа.
До този извод стигнах аз.
Вашето мнение не е задължително да следва моята посока и да съвпада непременно с нея.
 

andi

Редовен Потребител
малка , или средна резачка - Щил
професионална , голяма - Хускварна
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
;)Нещо ми се върти в главата рефрена " на краставичар краставици......"
До там ли опря бе Станиславе?
Или само раздвижваш темата
 

staz

Редовен Потребител
:bravo:
;)Нещо ми се върти в главата рефрена " на краставичар краставици......"
До там ли опря бе Станиславе?
Или само раздвижваш темата

:bravo:Раздвижвам и си сверявам часовника.
Четох из разни други форуми едни научни фантастики, та ми се бяха изправили косите....:)
Демек ми трябваше странични мнение, за което благодаря!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Моят допир и опит с Хускварната беше за около 2 години, като гълташе към 7-8л бензин(плюс масълце естествено) на ден, предаваше се от ръка на ръка из цялата бригада, режеха се всякакви дебелини, форми, жлебове, чопове, по покривите с една ръка даже и един път поне не се задави или не поиска да запали. Много лека и балансирана, Но, задължително почистване всяка вечер след работа, и се сипваше само от тяхното двутактово.
Брат ми пък още края на миналия век си купи Щилка, даже на лизинг...
Не си знае кубиците дето е нарязала досега, същите ползват и в Горското бригадите дето свалят дърветата. Но е по-тежка, рита повече и трябва здрав захват при работа с нея.
 

staz

Редовен Потребител
image.jpeg
Почти съм готов с дървата.
Остава да захладнее и започвам мезетата и туршиите...
 

DANNY

Редовен Потребител
Сезона дойде.
Освен дърва за огрев ще трябват и разпалки.
Ето няколко лесни за изработка механизма



 

DANNY

Редовен Потребител
А понеже аз така и не завърших своят проект с въртящият се клин. Миналата година цепих дървата с брадва :( Докарах си страхотна дискова херния на кръста. И февруари месец се оперирах по спешност :(
Тази година няма вече, а и не мога, да се правя на мъж.
Ориентирам се към хидравликата, а чарколяците за въртящият се клин ще ги разпродам.
 
Нагоре