Самоделни муниции .177 .22 .25 9 мм .45 .50

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Не е оферта с тея оловни пари, но си мисля.... ако се лее на открито няма ли да си е ок? А най - оферта е някаква автоматизирана леярна и ти да си седиш дистанцирано.
 

barbaron

Редовен Потребител
http://leeprecision.com/6-cavity-311-93-1r.html

Някой може ли да каже това, това парче олово дали ще може да се мята с нашите въздухарки?. Хасан или ФХ??? Притесняват ме теглото (6 грама), диаметъра (311), както и вида на съчмата (трите контактни повърхности)...Ще съм доволен от всякакъв род отговори, за което благодаря предварително!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Може да си направиш калибратор , за да е точно .30.
За грамажа може сам да си прецениш. Ако JSB го мяташ с 300, това ще лети с около 200 най-много. Но на такъв вид проектил му трябва доста висока скорост за да лети добре. Според мен за този калибър чашките на JSB са си ОК.

http://www.network54.com/Forum/79537/thread/1375163018/Does+anyone+know+if+the+.30+cal
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
ФХ са си направили цевите да стрелят с определени проектили(JSB 2,9). Дейстейт също са си поръчали цеви за определени проектили(JSB 3,25). Но и при двата производителя не са мислени за пълнотели проектили и сочения от тях калибър е .300.
Това не е гаранция, че няма да могат да стрелят с такива, но си е въпрос на много тестове.
Какви цеви ползват комшиите, не е ясно още.
Много зависи от дълбочината и броя на нарезите, от там и скоростта няма да зависи само от теглото.
Различните субкалибри няма да се нарязват еднакво и това ще си оказва влияние.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
пълнотелните , които аз тествах : 5,5мм - 2,3г и 6,35- 3,65г летят супер от 200 до 320 . Това на цеви Суматра, ЛВ , Хатсан, Еваникс . Но не виждам смисъл от тях под 250 . То по принцип няма смисъл от какъвто и да е под 250 де . А нагоре не всеки може да ги засили .
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
пълнотелните , които аз тествах : 5,5мм - 2,3г и 6,35- 3,65г летят супер от 200 до 320 . Това на цеви Суматра, ЛВ , Хатсан, Еваникс . Но не виждам смисъл от тях под 250 . То по принцип няма смисъл от какъвто и да е под 250 де . А нагоре не всеки може да ги засили .
Andi поне пояснявай за кои точно видове чашки става въпрос, и какво имаш предвит летят добре, кажете поне какви групички правят ориентировъчно, а още по-добре ако има и снимка :) Хубаво е все пак хора които тестват нещо ново, ако могат да дават повечко информация ще е полезно за всички. :cheers:
 

barbaron

Редовен Потребител
7.JPG 8.JPG 9.JPG

5,8 грама излязоха, ама ще има доработка за да стане до към 4 грама (долния пръстен ще хвръкне) Нужен ми е калибратор за да я докарам до .30 - ако някой може да подскаже как да си направя...
 

anibis

Редовен Потребител
Ето това е хубава идея за калибратор.
Но в никакъв случай не ги тръскай така чашките,тоя хубаво ги е калибрирал ама след това
с това джуркане се накривяват полите на чашките...
 
Последна промяна:

barbaron

Редовен Потребител
Намалихме малко пръстените и сега тежи 4,2 грама, което предполагам няма да има проблем да се мята...
 

Attachments

  • 11.JPG
    11.JPG
    496 KB · Прегледи: 92
  • 12.JPG
    12.JPG
    512.9 KB · Прегледи: 88

andi

Редовен Потребител
Имам съмнения , че късия няма да лети добре , особено при вятър . Тестовете които съм правил , показват че дългия ще е по-добре . Но за дължината си трябва да е с 2 водещи пояса , а не с 3 като вашия.
Стискам ви палци !
 

praetorian

Редовен Потребител
Интересно....Само че,дано не се дестабилизира при полет,май доста е късичък.Но само тестове ще покажат.Трябва и калибратор,че инак трудно би се натъпкал в цевта.Пък добре изглежда де..
 

praetorian

Редовен Потребител
Аз да повторя пост, ама: с какво олово си леете куршумите?Откъде се снабдявате?Чудя се, ако е смесено с антимон, какъв би бил проблема?По скрападжийниците е 99% стопено олово от акумулатотори .Продават се също така ловни съчми на килограм, но и в двата случая е с антимон.
В тоя ред на мисли има колеги, които стрелят само в чашкоуловители, та ако не им е проблем, така и така събират остатъците може да помислят за леярите :D:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз да повторя пост, ама: с какво олово си леете куршумите?Откъде се снабдявате?Чудя се, ако е смесено с антимон, какъв би бил проблема?По скрападжийниците е 99% стопено олово от акумулатотори .Продават се също така ловни съчми на килограм, но и в двата случая е с антимон.
В тоя ред на мисли има колеги, които стрелят само в чашкоуловители, та ако не им е проблем, така и така събират остатъците може да помислят за леярите :D:cheers:
Аз имам някое друго кило смачкани чашки и за това Ники като видим по-натам само ми напомни да ти ги донеса :)
 

barbaron

Редовен Потребител
Някой ще се включи ли с идея за калибратор? Мисълта ми е като за начало да могат да се мятат с хасан .30. Механизма (лостовата система) бързо ще я сглобя, въпроса е колко точно да е отвора в който ще пъхам съчмата за калибриране. Притеснява ме, че ще искам да мятам това олово СТ цев в един по-късен момент, което от своя страна ме кара да мисля, че .300 ще дойде малко халтав. Самия калибратор от какво ще трябва да се изработи за да не се получава промазване на съчмата върху повърхността на калибриращия елемент? Имам в предвид познат опитен стругар, който да ми го направи, но ми се иска да ида малко по-подготвен... За да сме по-универсални, предполагам ще направим няколко калибъра в едно парче желязо. Ама какви точно да са - ще помоля някой с повече опит да се включи и да подскаже, за което ще съм благодарен!
 
Нагоре