Ревю на Въздушен пистолет Heckler & Koch модел P30

plamenvolodiev

Новодошъл
Въздушенпистолет на немската фирма Heckler & Koch, точно копие на бойня модел P30. В клипа съм разказал доста подробно за характеристиките на самия пистолет и нагледно съм показал как стреля.
Ще се радвам на коментари и мнения.
 

Attachments

  • DSC08083.JPG
    DSC08083.JPG
    243.5 KB · Прегледи: 48
  • DSC08093.JPG
    DSC08093.JPG
    415.6 KB · Прегледи: 47

burrago

Потребител
Изглежда добре пищова, точно копие бойния модел, което заедно с възможността да стреля и с топчета, и с чашки определя и по-високата му цена. Освен двойното има и единично действие на спусъка, което спомага много за прецизност на стрелбата. Тъй като кръглите стоманени съчми са по-леки и твърди от оловните чашки успяват да пробият бутилката, а другите не(чашките са подходящи единствено за стрелба по хартиени мишени или падащи такива)докато за повече пробивност и далекобойност трябват кръгли съчми. Лично аз не бих си купил тоя модел щото за доста по-малко пари може да се вземе добър СО пистолет, и то с по-висока начална скорост на съчмите, което винаги е предимство.
 

plamenvolodiev

Новодошъл
Да прави си за чашките и за кръглите съчми, не се бях замислял защо е така, но сега ми стана ясно.Какъв вариант би препоръчал ти?Интересува ме наистина по-високата начална скорост? И още нещо, не ми харесва факта че самите CO балончета не издържат дълго.След месец не използване мощонста им е рязко намаляла.
 

burrago

Потребител
Съвета ми е да стреляш само с топчета, хем пълнителя събира повече, хем са по-евтини, хем по-висока скорост и пробивност. Бутилките с СО имаха срок на годност доколкото помня, и ако не е отваряна бутилката си държи налягането вътре. Ако обаче я продупчиш и остане вътре в пистолета, дори да не си стрелял нито веднъж с нея постепенно газът изтича и налягането вътре намалява, колкото и да е добро уплътнението. Имах въздушен пистолет Гамо П-23, с който съм изстрелял хиляди съчми(можеше да стреля само с топчета)той беше правен за стрелба с оловните съчми на Гамо, можеше да стреля и със стоманени само че те са с една идея по-малък диаметър от оловните и не уплътняваха добре цевта, така че въпреки по-ниското си тегло се изстрелваха горе-долу с еднаква скорост, разликата беше в пробивността, защото оловните се деформираха и при удар отдаваха част от енергията си така, докато стоманените директно дупчеха. Реално не можеш да направиш почти нищо за увеличаване на нач. скорост без да правиш тунинг по пищова.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако цевта е нарезна въобще не те съветвам да я съсипваш с топчета.. Ако не /или ако си я прежалил/ си пукай с такива..

Sent from my A850S using Tapatalk
 

buff

Потребител
Имах такъв пистолет и още съжелявам, че го продадох. Много добра изработка наистина, цевта е нарезна и стрелбата с топчета е по скоро допълнителна опция за този модел. Аз си стрелях само с чашки. Топчетат имат пробивност, но нямат точност и са склонни съм рикошет. Трябва много да се внимава с тях.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ако ти трябва за забавление по-добре си вземи Umarex Walther CP 99 Compact,имал съм и двата,кефа с този е по голям. Heckler & Koch ни е рак ни е риба,и на края за нищо не става.Валтера има Blow-Back
 

buff

Потребител
Ако ти трябва за забавление по-добре си вземи Umarex Walther CP 99 Compact,имал съм и двата,кефа с този е по голям. Heckler & Koch ни е рак ни е риба,и на края за нищо не става.Валтера има Blow-Back

Не съм съгласен, че не става за нищо. Много си е добър пистолета.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Не съм съгласен, че не става за нищо. Много си е добър пистолета.
Това е мое мнение,но съм съгласен,че изработката е много добра,.Просто за този клас ВП,Blow-Back е гаранция за приятни изживявания,защото иначе нямат нито точност,нито мощност.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Точно пък от блоу бака точност няма да повишиш..

Sent from my E2003 using Tapatalk
 

Plamenf26

Потребител
Въздушенпистолет на немската фирма Heckler & Koch, точно копие на бойня модел P30. В клипа съм разказал доста подробно за характеристиките на самия пистолет и нагледно съм показал как стреля.
Ще се радвам на коментари и мнения.

Прегледай инструкциите. Обърни внимание как /в какво положение/ се блокира пружината пълнителя, която подава стоманените "топчета", когато стреляш с "чашки". В клипа от там имаш теч и загуба на мощност. И най-важното - какво заявява производителя и какво показва хронографа често са две много различни неща. Без реално измерване на скоростта, не можеш да правиш никакво сравнение на мощността на пистолета при стрелба с "топчета" и с "чашки".
 

burrago

Потребител
Наистина почти винаги обявените данни за мощност и скорост се разминават с реалните. С топчета началната скорост е малко по-висока, отколкото с чашките, но не е нещо фрапиращо. Смисъла на блоубека е да ти даде усещане че стреляш с огнестрелно оръжие, тоест за кеф и повече реализъм при стрелбата, оттам не може да се очаква повече точност или мощност. Ако пак си купя СО пистолет вероятно ще е от моделите на Кросман щото имат заявени даже около 150м/с нач.скорост, а цената им е добра, а хубав пищов с блоубек може да се намери за 170-180лв. Все пак тия пистолети са предвидени за тренировка и удоволствие и не са подходящи за нищо дето изисква по-голям удар.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Точно пък от блоу бака точност няма да повишиш..

Sent from my E2003 using Tapatalk
:)Пак не сме се разбрали,това което казах е,че така или иначе тези играчки нямат нито мощност,нито точнст то блоу-бека е едиственият кеф...на 10&м. стъклените ботилки стават на сол,но всичко зависи от какво търси човек.Пък и в това хоби,на човек акъла му увира само с проба грешка;-)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако пак си купя СО пистолет вероятно ще е от моделите на Кросман щото имат заявени даже около 150м/с нач.скорост, а цената им е добра
Имам С11 тактикъл с по-дълга цев. Наистина много добра начална скорост и прилична точност с топчетата. Но всичко останало е шит. Пластмасов до умирачка. Даже вътре има тежести които да компенсират леката пластмаса.. Всички СО-та за мен са си абсолютни играчки не ставащи за нищо освен за кенчета на 10 метра.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Моят е револвер - Crosman Vigilante, 10 заряден. Стреля и с топчета и с пелети. Аз стрелям само с пелети, магазина за топчета така си седи в шкафа и събира прахта.
Мога да кажа, че е много точен (за такъв туп пушкало де). Дулната скорост е по-ниска от обявената - около 125 м/с с пелети 0.45 грама. Бутилките, които имам са Umarex. Наистина почти нищо не може да се прави по Со2 -тата. На моя се наложи да подлепя дулото, което е с нарезна цев. Сравнително тежък спусък. Както и да е - харесвам си го :)
Имам и пистолет - Umarex XBG. Стреля само с топчета. 19 заряден. Никаква точност! Група от 6-8 сантиметра на 5м дистанция - от стенд/менгеме :)
Ползвам го да гоня лоши кучета по улиците :)
 
Нагоре