ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Аз воден от опита си с Дейстейта Платинум в 16 дж.(който не можах да докарам до група която да ми харесва с JSB в 4,52 и 4,53) се върнах на FTT 4,50 на H&N. Днес отидох във ВИП-а и си купих по 1 кутия в 3-те субкалибъра които предлагат 4,50; 4,51 и 4,52 и ще ги тествам. Даже смятам да ги порбвам и с Риплито. Даже смятам по изключение да отида до стрелбището, за да съм сигурен в резултатите.
 

5ko

Потребител
Да не са други фактори не чашките. Защо при едни са добри а при други не. Проверете внимателно.
 

methaa

Редовен Потребител
При мен е от чашките. Разликата е очевадна. Със старите .53 и .52 стреля еднакво, докато новите .53 не ги бива. Не само при мен е така. Може и да е тръгнала чума по пушките.
 

5ko

Потребител
Е еееее каква чума и то само по пушките на определени хора. Това ми идва малко .....да не сте хванали погрешния автобус???? Преспете тази вечер и утре на свежа глава. Само да не си потрошите пушките.
 

5ko

Потребител
Огледай те си саунд модераторите че май този прооблем е по пушки който през ден се разглобяват.
 

sts1969

Редовен Потребител
Огледай те си саунд модераторите че май този прооблем е по пушки който през ден се разглобяват.
Що пишеш простотий, какво да им огледаме на модераторите си, аз на Ат-то, Митко Беров на Крикета, Кирчо на Рейджъра, Пламен на Вайрауха... (де не изброявам повече) и колко пъти по-точно са разглобявани тези пушки o_O
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Е еееее каква чума и то само по пушките на определени хора. Това ми идва малко .....да не сте хванали погрешния автобус???? Преспете тази вечер и утре на свежа глава. Само да не си потрошите пушките.
Алоооу, СПАМ-ера, ти няма ли да се спреш бе. Сума и време те бях игнорирал с мисълта че ще спреш ама няма и няма, сереш като самосвал.

Огледай те си саунд модераторите че май този прооблем е по пушки който през ден се разглобяват.

Сега ти гледай и продължавай да разсъждаваш, клипа е сниман тая вечер по смрачаване в 20 часа но пак се вижда коя чашка как лети. Стреляно с една и съща пушка от един и същ стрелец през един и същ модератор НО С РАЗЛИЧНИ ЧАШКИ!!!

 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Ебати мухата :D
Тия хора са решили да ни откажат от чашките си. Да плюеш и да бягаш.
 

FreeMan

Редовен Потребител
И при мен има такива пияни тояги.
Партидата е от 2014, но номера трябва да го видя.
Това с пируетите не се вижда без камера и човек може да си стреля цял ден и да се чуди защо мишените не падат :)
 

dberov

Редовен Потребител
Това с пируетите не се вижда без камера и човек може да си стреля цял ден и да се чуди защо мишените не падат ......
А когато се стреля по хартиена мишена този спираловиден полет е причина попаденията да са винаги на различно място и понеже не е видим с просто око човек се шашка и тръгва да търси причината в пушката си. Пример е Светльо/ts1969 който три седмици е разглобявал пушката си не знам колко пъти а Кирето/methaa се беше разболял и два дена съм го убеждавал да не пипа Дейтстета.
Ако има възможност би било добре преди поръчка да се направи запитване във фабриката коя матрица бие в момента (става дума за 5.53) и ако е тая лошата да си поръчаме в 5.52.
 

lynx

Редовен Потребител
То се е видяло! Ще "модифицираме" и ние! :lol:
На тоя му завиждам за търпението:
 

dberov

Редовен Потребител
Принудих се да прекарам 3 пъти парцалче със спирт за да се почисти цевта
защо я чистиш с спирт? Не бях чул до сега за чистене с спирт.
Какво предлагаш, нафта?
За чистене на цевта използвам WD40, за спирт и аз сефте чувам.
 

sts1969

Редовен Потребител
Мите, това WD40 като го знам че е за почистване на ръждясали детайли, а аз имам няколко о-пръстена във и в близост до цевта...хич не ми се цапа с него. До колкото знам е на петролна основа и е агресивен към гумени изделия. Знам ли дали няма да ми прецака пръстена за дотиквача или тези на трансферпорта. Предпочитам спирт, не е агресивен, почиства и се изпарява бързо без да оставя мазни следи. Между другото, спирт ползвам за втори път, до сега съм ползвал само сухи парцалчета защото цевта ми никога не е била толкова мръсна.
 
Последна промяна:

FreeMan

Редовен Потребител
В тубата че и тук се говори срещу WD40...
До сега съм имал най-различни пушки. Винаги съм чистил с WD40 и никога не съм сменял о-пръстен. Перфектни са. А цевта още повече.
От WD трябва да ми плащат за реклама :D
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
То може и с бензин за по-ароматно да се чисти, ама... пък и е по-евтин от спирта.
Що си правите експерименти и не си ползвате Балистол!? Доказан, ефективен и напълно безвреден за всякакви чарколяци. Инак за по-педантичните си има и специални пасти за почистване, ама те не са за скръндзави хора.
Все мислим, че ще сме първите откриватели на 9-тата планета...
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Докато му гледах на тоя първата група, дето чашките рядко влизаха в листа А4, през цялото време очаквах да изплющи екрана на рогатия! :D
 

Dominus

Редовен Потребител
Едно сухо, памучно парцале ми се вижда напълно достатъчно за чистене.
 

methaa

Редовен Потребител
Моята цев ако я чистя с вд иска да направя 5-10 изстрела за да се махне вд-то и да се оцапа леко с олово. Ако я почистя само със сухо парцалче, още първия изстрел е в целта. За това и аз използвам само сухи парцалчета.
 
Нагоре