Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и т.

didarai

Редовен Потребител
Ето и моята нова придобивка.Пристигна днес от уепънс трейдинг .Цената е 35 лв + 7 лв за доставката.Щикът е нов , арсеналски и дойде целият омазан с грес (тип военен резерв) . Не се престарах с чистенето му днес.Има заточване от едната страна , но е почти невъзможно да се порежеш на него.Има вариант в който мога да го поставя на автомата , но разбира се не е по автентичният , заради разликите в размерите и шомпола който добавих аз.На снимките е на около 35 градуса завъртян спрямо вертикалната равнина.
 

Attachments

  • DSCN3921_01.JPG
    DSCN3921_01.JPG
    1.2 MB · Прегледи: 106
  • DSCN3924_01.JPG
    DSCN3924_01.JPG
    831.9 KB · Прегледи: 104
  • DSCN3926_01.JPG
    DSCN3926_01.JPG
    170.1 KB · Прегледи: 107
  • 111.JPG
    111.JPG
    675.3 KB · Прегледи: 103

petkof

Редовен Потребител
Няма такъв закон у нас.Руснаците имат ограничение за дължината на остриетата на носените лични ножове, при което нож с дължина над определената се води хладно оръжие и се иска разрешително.Не помня колко беше ограничението.В колата си винаги нося поне няколко остриета и никое не е по-късо от 8 см.Всичките са ми от полза и не ги нося просто така.Ползвам ги за ежедневни нужди.Мората ми за дялкане е 10 см. до мачетето с 65 см. острие.Освен това често нося кози крак,лом,5-кг. чук с дълга дръжка,брадва,ножица за арматура и др. подобни.Глупаво е да има ограничение за ежедневни сечива на труда.
 

Lamercho

Потребител
Няма такъв закон у нас.Руснаците имат ограничение за дължината на остриетата на носените лични ножове, при което нож с дължина над определената се води хладно оръжие и се иска разрешително.Не помня колко беше ограничението.В колата си винаги нося поне няколко остриета и никое не е по-късо от 8 см.Всичките са ми от полза и не ги нося просто така.Ползвам ги за ежедневни нужди.Мората ми за дялкане е 10 см. до мачетето с 65 см. острие.Освен това често нося кози крак,лом,5-кг. чук с дълга дръжка,брадва,ножица за арматура и др. подобни.Глупаво е да има ограничение за ежедневни сечива на труда.

Е то във Варна май е задължително да носиш тези неща постоянно с теб, защото иначе вечер е страшно :p

Шегувам се естествено :)
 

angelmr

Редовен Потребител
Някой от региона да иска да заменим заготовка за кукри за някакво фабрично острие от по-евтините читави образци? От години събира прах в къщи и все не ми остава време да се захвана със странични проекти. Другия вариант е да ме насочите към някой който може да изработи дръжка и кания за по-скромна сума.
 

sts1969

Редовен Потребител
Сложи някакъв ценови праг и ако може снимай заготовката. Колко дебел е гърбът и, каква е стоманата и закалена ли е вече ?:cheers:
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
Ето ги и моите ножки.
Откриите разликите :D
 

Attachments

  • 20150227_183619.jpg
    20150227_183619.jpg
    521.7 KB · Прегледи: 107
  • 20150227_183654.jpg
    20150227_183654.jpg
    535.1 KB · Прегледи: 110
  • 20150227_183859.jpg
    20150227_183859.jpg
    543 KB · Прегледи: 103

M_I_T_A_K_A

Потребител
Размерът на ножчетата и цветът на паячето от кутията?
Размера е еднакъв и цвета също снимките така са станали.
Клипсовете, единият има отвор за развиване на центалният болт.
Клипса с дупката е на репликата. Други разлики по снимка не могат да се намерят.
 

andro

Потребител
Къде мога да купя този нож?
 

Attachments

  • XvRMRUw81_Y.jpg
    XvRMRUw81_Y.jpg
    20.1 KB · Прегледи: 76

dberov

Редовен Потребител
Имам нож на тази марка, стоманата е супер качествена и не е точен от както е купен преди 7 години.

DSC04754.JPG
 

andro

Потребител
.Търся 2449 ,с чужди саитове не ми се занимава.Този на Беров го имам .
 
Нагоре