СПУСЪЦИ НА ВЪЗД. ПУШКИ - Видове, модели, разглобяване

Evanko

Потребител
Дали, някой има сниман спусъкът /само спусъка, не целия маханизъм/на Норика Марвик Голд. Мисля, че моят е счупен, там където лагерува на оста, а нямам стенд да я разглобя.
 

mitaka101

Потребител
Много хора ме питат дали може да се държи дълго време заредена въздушна пушка с ГП. На всички им отговарям, че да, може, на ГП нищо и няма, но натоварването на спусъка и буталото е огромно, особено при Магнум пневматика.
Искам да илюстрирам именно такъв случай - Х125 с Куатро сусък:
033819111-big.jpg

Ето снимката с малко по-добро качество и без стрелки за да се видят по-ясно деформациите:
033819110-big.jpg
 

Vladimirchik

Потребител
Може ли да се регулира спусъка на Norika Dragon 4.5 ? Стрелях с пцп и имаше много лек спесък а на нориката е доста твърд . Може ли и моя да е мек и как става
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Мек, колко да е мек?
Спусъка на ПЦП-то "зацепва" в пъти по слаба пружина, оттам идва основната разлика.
 

Vladimirchik

Потребител
Благодарности на колегите за точния отговор . Не това питах но пък и не това ми отговорихте. Страхотни сте
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ако все пак се заиграеш да човъркаш спусъка, внимавай да не го предобриш, че ако почне да "оттърва" ще получи бонус крива цев тип банан.
 

Vladimirchik

Потребител
А сега може ли да полума отговор на въпроса си ? За разликите и приликите знам . Аз питах може ли или не спусъкът да стане по мек в смисъ регулира ли се шлайфа ли се или само така може да работи. И се надявам на конкретен по въпроса отговор иначе ще затвърдите мнението ми че 2- 3 разбират а другите само спамят.
 

Dominus

Редовен Потребител
Сега сериозно. Всеки спусък може да се подобри. Всичко е въпрос на способности и възможности. За някой полиране е максимум, за други не. Та в общи линии спусъка е система от лостове. Понякога фабрично изготвените части имат нужда от лека промяна, друг път от по-кардинална промяна. Както казах е въпрос на възможности и способности.
В никакъв случай не бива елементи от спусъка да се запъват на ръбове. Преди всичко спусъка трябва да е сигурен и предвидим, а тегловното усилие е плод на конструкцията най-вече.
 

lynx

Редовен Потребител
Vladimirchik, спусъка няма как да се олекоти като на ПЦП. Конструкцийте на двата вида пушки са коренно различни и няма как да стане.
Погледнах в нета и виждам, че някои Норики пристигат с двустепенен спусък но са рядкост.
Погледни дали при теб има този винт за регулиране на втората степен:
NoricaInstructions.jpg

Ако винта при теб липсва, значи си с класическия едностепенен спусък и евентуално леки подобрения може да се направят само чрез полиране на някои триещи се повърхнини. Естествено не трябва да очакваш чудеса, с полирането при някои пушки подобрението е осезаемо, при други ще е едва забележимо.
В нета има схеми с частите на пушката, ако не откриеш ще помагаме.
 

Vladimirchik

Потребител
Мерси ще проверя. Ясно че няма да е като на псп но тя разликата е огромна аз по скоро тъся лека промяна че при псп от 6 чашки три бяха без да искам
 

runi.b

Потребител
Като се поизтърка спусака може до стане по мек
Ще свикнеш , стреляй с хацан125 от старите и ще видиш твърд спусак !
 

didarai

Редовен Потребител
Без промяна на конструкцията на спусъка има две опции .
1-намаляване на триенето в контактните повърхности :
-намаляване и полиране на повърхностите
-смазване с "тънко" масло (винаги преди състезание го правя . т.е ... трябва да се прави от време на време)
2-намаляване на силата на пружините с СМ и дори премахване на някои ако е възможно.
Като 3-та опция може да се сметне увеличаване рамото на лоста (блейда) на спусъка , но тва да заради изработката е по-недостъпно.

Проблема с твоят спусък , доколкото го видях на снимки в нета е , че е от най-прост тип (като на В2) , т.е. почти няма кво да му се подобрява. Пак доколкото видях , ако е с три пластини една до друга , най-доброто което може да направиш е да "смъкнеш" леко (може и с десети от милиметъра ) повърхноста на двете крайни пластини и да зацепва само по средната , която да полираш в контактната част и да я смажеш тънко. Добре ще е другите две да могат да спрат буталото (него също полирай в отвора за зацепване) ако се износи средната . Ако го направиш , отговорността за това дали само средната ще е достатъчна да си върши работата и колко дълго , си е твоя .
 
Последна промяна:

bateelmo

Потребител
Вчера разглобих галатиана за пролетно почистване и реших да полирам спусъка, та както е разглобен взех че го понаснимах. За тези които не са го виждали да получат представа.
 

Attachments

  • DSCF3116.JPG
    DSCF3116.JPG
    649.7 KB · Прегледи: 278
  • DSCF3117.JPG
    DSCF3117.JPG
    603.5 KB · Прегледи: 256
  • DSCF3118.JPG
    DSCF3118.JPG
    575 KB · Прегледи: 246
  • DSCF3119.JPG
    DSCF3119.JPG
    590.3 KB · Прегледи: 243
  • DSCF3120.JPG
    DSCF3120.JPG
    627.2 KB · Прегледи: 242
  • DSCF3121.JPG
    DSCF3121.JPG
    609.9 KB · Прегледи: 245
  • DSCF3122.JPG
    DSCF3122.JPG
    526.6 KB · Прегледи: 249

sevdaka80

Редовен Потребител
Сега е момента да му смениш и пружините,аз я правих тази магия но без да полирам.
 

bateelmo

Потребител
Че аз като гледам само една пружина има от която зависи и тя е наи дебелата но тя се сменя и без да вадиш спусъка. А и то в този калибър спортна пушка няма да правя та и така си е добре.
 
Нагоре