Пистолетите на Feinwerkbau

rashko

Редовен Потребител
Йордан написа:
Големи спорове голямо чудо я утивайте да стреляте със стрелби споровете ще се изяснът :cheers:
Йордан написа:
Големи спорове голямо чудо я утивайте да стреляте със стрелби споровете ще се изяснът :cheers:
Препратих темата към bg.mama мисля,че само МАМА може да разреши спора.
Ще ви държа в течение.
 

bgbul

Редовен Потребител
lynx написа:
Не съм чувал за надстрелване и залози. Когаааааа?
Просто исках да видя мишена от профи стрелец, направена пред свидетели-колегите от Пловдивската група.
Тук в тоя форум всеки трети бил тренирал като ученик спортна стрелба, друг преподавал на стрелците, а трети бил снайперист-отличник в казармата и т.н.
Само слушаме легенди за профи стрелците и олимпийските им постижения, а потвърдени мишени не се появяват.
Защо така, не знам? :pardon:
Защото, всички стрелци след привършване на активна състезателна дейност вече не поддържат тази висока форма при която 5 десятки от 10 изстрела сa нещо нормално. Такава форма изисква двуразови тренировки по няколко чaса, но това е друга тема.
Искаш да видиш бивш професионален стрелец как стреля сега - моля!
Имаш го в Пловдив и в този форум. Готов съм. За надстрелване може в твоята дисциплина - пушката.
Там съм слаб, но какво по-голямо предизвикателство от това?
Ще си направим кефа, колкото и някой да иска някаква интрига.
Е - при първия ми пост в тази тема ме предупреди (от 120 дни не е активна). Сега живна. Нали?
Аз не се притеснявам да си правя кефа. За мен това си е кеф по всяко време.
 

bgbul

Редовен Потребител
Нарочно в отделен пост пускам този отговор.
6tangata написа:
Ами и на мен ми е интересно какво може старото "Фани" пистолет в ръцете на истински професионалист,
1.защото не познаван съвременен спортист с тази антика.
2.Ако от 10 изстрела 10 са 10- ки мисля отново да си купя такъв пистолет
и да си продам ИЖ-а 46 М. ..............ама замина за Сибир и не остави телефон. Стреля с пистолета и
3. на 50 метра имаше 10 изстрела в една стотинка
ама снимките са на фотоапарата ама той остана е него.
1. Съвременен спортист с такова оръжие и аз не познавам.
Но ето ти една закачка, вместо лоши чувства:
Ти вземи последния модел пистолет, аз с този и пак няма да ме победиш. Пробвай!
2. Това дори на Олимпийски игри е рядкост. Та такъв пистолет няма да си купиш при така поставено условие.
3. Това не е възможно дори от статив или станок. Няма смисъл да го твърдиш втори път. Ще го приема, че си се объркал. Простено ти е.
 

Fire Horse

Потребител
Ей, хора, има място, където се решават споровете.
В темата за Национална среща Русе - 2014 съм направил съобщение за записване на желаещи за пистолет, ама засега са само Големия дракон и Саундмакс и нещата отиват да няма пистолет.
И тук искам да поздравя нашият съгражданин Александър Тодоров и треньорката му Севдалина Стоянова от СКСС-Русе, които днес се завърнаха от Москва с олимпийска квота за младежките олимпийски игри в Китай.
http://www.sportal.bg/news.php?news=475257
ПП - А Фани 80 изобщо не е за подценяване. Ако се стегне в менгеме на 10 метра от 10 изстрела ще направи дупка 5-5.5мм.
 

6tangata

Редовен Потребител
Хаха мисля, че 99% от не професионалните състезатели като мен разбраха шегата. Ако малко си наясно със спортните пистолети ще видиш, че и 200 м/с пак е шега. Исках да намекна както и намекна колегата по- напред, че всеки си дава перфектни резултати ама само той си е свидетел.
 

bgbul

Редовен Потребител
6tangata написа:
Хаха мисля, че 99% от не професионалните състезатели като мен разбраха шегата. Ако малко си наясно със спортните пистолети ще видиш, че и 200 м/с пак е шега. Исках да намекна както и намекна колегата по- напред, че всеки си дава перфектни резултати ама само той си е свидетел.
Ха - добра шега. Просто се вързах.....
Приятно и весело. Всеки е свободен да мисли както му е приятно.
Това му е хубавото - никой не може да е господар на мислите и мечтите ти.
 

bgbul

Редовен Потребител
Разсъхна се нещо работата.....тъкмо си мислех, че си намерихме забавление и от тук ще отидем на стрелбището и......... мълчание.
 

Dominus

Редовен Потребител
Re: Пистолетите на Feinwerkbau

Пистолета на fire horse след пълно възстановяване, което включва прахово боядисване (черен мат), обличане на цевта CF, смяна на уплътнения и сегмент на буталото и направа на нова фтулка на водач от противооткатната система.
И една мишена на 11 м. от торбички, 5 изстрела с jsb express.
ysu7e4ap.jpg

ysebune9.jpg
qumeju5y.jpg
 

ORHi

Потребител
Здравейте. Може ли някой да помогне да си намеря конусовидното уплътнение за цилиндъра към цевта на Фани мод.80. Засега само то ми трябва, но може да купя и други нещица за пистолетчето. Не съм поръчвал от чужбина досега и не ми се занимава, ако някой има или може да се изработи -моля да пише. Благодаря!
 

Attachments

  • IMG_20140825_222355-1.jpg
    IMG_20140825_222355-1.jpg
    763.6 KB · Прегледи: 91

Dominus

Редовен Потребител
Има доста неща които може да ти потрябват и е добре да си ги смениш за да ти е мирна главата. Някой беше пуснал линк към немски магазин преди време, но не помня в коя точно тема.
 

lynx

Редовен Потребител

ORHi

Потребител
Не съм поръчвал отвънка и сигурно няма да се хвана да поръчвам. Тайничко се надявах някой тукашен колега да има в скрити в един стар сандък такова уплътнение или някой да може да изработи поне. Иначе ако се поръчва бих се кооперирал като ще включа и маншет, демпферче, сегмент и една стандартна пружина. Плащам предварително и съм търпелив. :cheers:
 

kvelinova

Потребител
Здравейте колеги, малко да раздвижим темата - направих си следновогодишен подарък, а именно пистолет Feinwerkbau mod.80. Искам да изкажа моите благодарности на колегата bgbul за бижуто, което ми продаде, както и за неговата коректност и съдействие за бързото приключване на сделката. Пистолетът е в перфектно състояние за годините си.
 

bgbul

Редовен Потребител
Здравейте. Може ли някой да помогне да си намеря конусовидното уплътнение за цилиндъра към цевта на Фани мод.80. Засега само то ми трябва, но може да купя и други нещица за пистолетчето. Не съм поръчвал от чужбина досега и не ми се занимава, ако някой има или може да се изработи -моля да пише. Благодаря!
ДА. Мога да ти помогна.От къде си?
 

ORHi

Потребител
Благодаря колега, но вчера си продадох пистолетчето. Новия собственик е от Пловдив и ако иска, нека се обърне към теб.
 
Нагоре