WFTC 2018 Полша

xpresident

Редовен Потребител
1. 2 бр S с яка, надпис - ПЕКО
2. 1 бр. S с цип, надпис - pavloff
3. Дамска 1бр XS с яка, надпис - Надежда Гергушка.
4. 1бр L блуза с бие, 1бр. L с яка, надпис - Румен Гергушки
5. 1 бр М с яка, 1 бр. М без, надпис - Northern Monkey
6. 2бр. S с яка - надпис S. Georgiev ; 2бр. S цип - надп. BAD TORO
7. 1бр. Блуза с яка М - надпис PAVEL и 1бр. блуза с цип M - надпис VELIKOV.
8. 3бр. с яка, размер М; надпис ФИЙЛД ТАРГЕТ БЪЛГАРИЯ
9. 2бр. С яка размер L. Надпис Владислав Върбанов
10. 1 бр.блуза с бие, L+ 1 бр. блуза с бие XL надпис-Ковачев
11. 2 броя мъжка с цип и 1 брой с яка XL ,надпис Деян Марков; 1 брой дамска XS с бие без надпис
12. 1 бр. детска с яка 90/52 с надпис Aleksandar. 1 бр. XL без яка с надпис xpresident.
 

NaDeTo

Модератор
Модераторски Екип
ФТКС
Писах на Българското посолство в Белград относно минаването през Сърбия със въздушно оръжие за световното в Полша.
Ето какво ми отговориха:

За безпрепятствено транзитно преминаване на националния ни отбор по Фийлд Таргет през територията на Република Сърбия е необходимо предварително да изпратите в Посолството ни в Белград следните документи:

  • Писмо до Посолството от името на федерацията, с което официално се обръщате с молба за съдействие, в което да бъдат посочени имената на състезателите, техните данни, включващи номерата на паспортите им, датата на издаване, както и серийните номера на оръжието. Посочете и броя и вида на мунициите, които ще носите със себе си;
  • Поканата от организаторите на състезанието в Полша;
  • Всички състезатели трябва да пътуват с паспорти, а не с лични карти /това е необходимо, тъй като при наличие на оръжие се поставят специални печати в паспортите/;
  • Паспорти/документи на оръжията;
  • Посочете точните дати и очаквано време за преминаване на граничните пунктове, тъй като издаването на разрешителните за оръжие се извършва на самите гранични пунктове и това би Ви спестило време;
  • Посочете и марката и регистрационните номера на автомобила/автомобилите, с които планирате да пътувате.
Посочените документи следва да изпратите не по-късно от две седмици преди планираното пътуване, след което Посолството ще изпрати до Управлението на Гранична полиция на Сърбия писмо, с което ще помоли да бъде позволено транзитното преминаване с оръжията.

При преминаването на границите, носете със себе си посочените документи.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Е за пушките няма как да извадим паспорти.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Относно размерите:
По тяхната таблица, върви един номер отгоре, демек размер М на италианската отговаря на размер S на Мейз. Кройката е права и доста свободна, но и материята е леко еластична. Мерете си обиколките добре.

Много се извинявам, но не ми стана ясно точно с размера как стоят нещата. Сега аз по принцип пазарувам М. И ми пасват и тениски, и якета, блузони.. всичко. Тук М ли да поръчам или S? По принцип искам една без яка и без цип с надпис O.Ivanov и да отговаря на М размер..
 

Dominus

Редовен Потребител
Наде, влизам през дунав мост в Румъния, без паспорт и с топче пластелин. Това е всичко. На сърбите поздрави
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Много се извинявам, но не ми стана ясно точно с размера как стоят нещата. Сега аз по принцип пазарувам М. И ми пасват и тениски, и якета, блузони.. всичко. Тук М ли да поръчам или S? По принцип искам една без яка и без цип с надпис O.Ivanov и да отговаря на М размер..
Значи си за S размер - гледай по мен и по Симо.
Побързайте с тениските. Утре сутрин давам бройките и размерите за поръчката.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
За мен Сърбия не си струва документалните разправии. Нито разходи ще спести, а като време даже натежва с 4-5-6 часа минимум заради "гастербайтерското преселение". Проверено! Всяка година поне по един път нагоре или на обратно решавам да проверя "как е" и после се псувам, що ли не си карах през Мамалигария.
От миналата седмица пресен пример. Аз тръгвам от Нюрнберг, приятел от Прага. Аз с бус до 3,5 т, той с МЛ.
До Пловдив през Австрия, Унгария и Румъния (1870 км) ми отне 19 часа общо със спиранията. Той беше в София - през Словакия, Унгария, Сърбия - 1300 км след 28 часа, с 1 час на словашка, 3,5 часа на Сегед и 5 на нашата граница висене. Нито аз, нито той сме спирали за спане по пътя.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Тъй като днес давам окончателния списък с бройки, размери и надписи, правя последен апел относно надписите!
Кофти впечатление с тези различни надписи, кирилица, латиница, малки, големи, смесено .
Сега е момента да се вземе единодушно решение - или имената : например Хр. Петров, Христо Петров ако ще е на кирилица.
Тая мешаница наистина не визуализира че това е отбор.
Поне по една представителна с яка, всички надписи на кирилица за всеки един трябва да има според мен.
 

anibis

Редовен Потребител
1. 2 бр S с яка, надпис - ПЕКО
2. 1 бр. S с цип, надпис - pavloff
3. Дамска 1бр XS с яка, надпис - Надежда Гергушка.
4. 1бр L блуза с бие, 1бр. L с яка, надпис - Румен Гергушки
5. 1 бр М с яка, 1 бр. М без, надпис - Northern Monkey
6. 2бр. S с яка - надпис S. Georgiev ; 2бр. S цип - надп. BAD TORO
7. 1бр. Блуза с яка М - надпис PAVEL и 1бр. блуза с цип M - надпис VELIKOV.
8. 3бр. с яка, размер М; надпис ФИЙЛД ТАРГЕТ БЪЛГАРИЯ
9. 2бр. С яка размер L. Надпис Владислав Върбанов
10. 1 бр.блуза с бие, L+ 1 бр. блуза с бие XL надпис-Ковачев
11. 2 броя мъжка с цип и 1 брой с яка XL ,надпис Деян Марков; 1 брой дамска XS с бие без надпис
12. 1 бр. детска с яка 90/52 с надпис Aleksandar. 1 бр. XL без яка с надпис xpresident.
13.1бр с яка размер XXXL с надпис Мирослав Иванов
 

Dominus

Редовен Потребител
Пеко, когато става въпрос за професионални спортове има федарация и всякакъв друг вид организация. Тогава въпросната федерация плаща за тези примерно тениски и ги прави унифицирана форма за всички състезатели от отбора. Когато обаче аз си плащам за тениската искам на нея да пише тона което желая. Отбор в конкретния случай е малко силно казано и не намирам в това определение онзи смисъл който влагаш.
Така че, аз си ги предпочитам такива каквито съм ги заявил. Ако някой държи да ми напише имената, както сметне да добре, моля да ги заплати.

Впрочем се загледайте в надписите на всички онези български футболисти, волейболисти, баскетболисти и всякакви други отишли на външни първенства. Имената на кирилица не правят никого по-голям родолюбец, патриот или българин.
 
Последна промяна:

venciru

Редовен Потребител
1. 2 бр S с яка, надпис - ПЕКО
2. 1 бр. S с цип, надпис - pavloff
3. Дамска 1бр XS с яка, надпис - Надежда Гергушка.
4. 1бр L блуза с бие, 1бр. L с яка, надпис - Румен Гергушки
5. 1 бр М с яка, 1 бр. М без, надпис - Northern Monkey
6. 2бр. S с яка - надпис S. Georgiev ; 2бр. S цип - надп. BAD TORO
7. 1бр. Блуза с яка М - надпис PAVEL и 1бр. блуза с цип M - надпис VELIKOV.
8. 3бр. с яка, размер М; надпис ФИЙЛД ТАРГЕТ БЪЛГАРИЯ
9. 2бр. С яка размер L. Надпис Владислав Върбанов
10. 1 бр.блуза с бие, L+ 1 бр. блуза с бие XL надпис-Ковачев
11. 2 броя мъжка с цип и 1 брой с яка XL ,надпис Деян Марков; 1 брой дамска XS с бие без надпис
12. 1 бр. детска с яка 90/52 с надпис Aleksandar. 1 бр. XL без яка с надпис xpresident.
13.1бр с яка размер XXXL с надпис Мирослав Иванов
14. 1 бр. с яка XXXL с надпис Венцислав Петров (или както решите за всички)

Ако не е късно и размерите са като пуснатите от PEKO и няма 4XL -a:cheers:................
 

NaDeTo

Модератор
Модераторски Екип
ФТКС
Моето име на латиница така или иначе няма кой да го прочете правилно, но пък на кирилица има няколко народности които ще го разберат.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
venciruПотребител
1. 2 бр S с яка, надпис - ПЕКО
2. 1 бр. S с цип, надпис - pavloff
3. Дамска 1бр XS с яка, надпис - Надежда Гергушка.
4. 1бр L блуза с бие, 1бр. L с яка, надпис - Румен Гергушки
5. 1 бр М с яка, 1 бр. М без, надпис - Northern Monkey
6. 2бр. S с яка - надпис S. Georgiev ; 2бр. S цип - надп. BAD TORO
7. 1бр. Блуза с яка М - надпис PAVEL и 1бр. блуза с цип M - надпис VELIKOV.
8. 3бр. с яка, размер М; надпис ФИЙЛД ТАРГЕТ БЪЛГАРИЯ
9. 2бр. С яка размер L. Надпис Владислав Върбанов
10. 1 бр.блуза с бие, L+ 1 бр. блуза с бие XL надпис-Ковачев
11. 2 броя мъжка с цип и 1 брой с яка XL ,надпис Деян Марков; 1 брой дамска XS с бие без надпис
12. 1 бр. детска с яка 90/52 с надпис Aleksandar. 1 бр. XL без яка с надпис xpresident.
13.1бр с яка размер XXXL с надпис Мирослав Иванов
14. 1 бр. с яка XXXL с надпис Венцислав Петров (или както решите за всички)
15. 1 бр. С яка размер М с надпис V.Ninov
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Във връзка с преминаването и пребиваването в страни от ЕС е хубаво всеки да си извади Европейска Здравноосигурителна Карта.
Това може да се направи във всеки клон на банка ДСК и е безплатно.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Сваляте си този файл:
Заявление за издаване на удостоверение за временно заместване на ЕЗОК от сайта на Национална здравноосигурителна каса :https://www.nhif.bg/page/227
Попълвате го на ръка четливо.
Сканираш го или го снимаш, добавяш и снимка на ЛК от двете страни и изпращаш на имейл:
plovdiv@nhif.bg - за Пловдив, sofia@nhif.bg - за София, на сайта може да намерите и другите регионални служби.
До няколко часа на мейла връщат удостоверението.
Изпробвано вчера за цялото семейство, действа.
 
Нагоре