WEIHRAUCH

bleu81

Редовен Потребител

bleu81

Редовен Потребител
Привет, колеги! Някой може ли да обясни каква е разликата между Weihrauch 77 K и Weihrauch 77 K MATCH? Благодаря!

Сигурен ли си че не пише Weihrauch 77 V-MATCH ? Ако е така вероятно става дума за пушка на която е монтиран тунинг кит V-match.

П.П извинявам се за дублирания пост - по някаква причина горния не ми се появи и сметнах че не се е качил и за това повторих.
 

Toto Rino

Редовен Потребител
Моя грешка, извинявам се. bleu81 е прав за изписването.
Това е нещо ново и за мен ( ако съществува ).
Би ли споделил къде го видя точно така изписан модела, защото на официалния сайт на производителя не го намирам.
Благодаря предварително!
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Разликата е в дължината на цевта, MATCH е с 10см по къса цев от стандартния модел.
( На някой сайтове го изписват така късия модел Weihrauch hw 77 K MATCH)
 

Toto Rino

Редовен Потребител
По скоро става въпрос за мощността си мисля!? bleu81 е по наясно, нека поясни за какъв точно тунинг иде реч с това V-MACH версия?
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Привет, колеги! Някой може ли да обясни каква е разликата между Weihrauch 77 K и Weihrauch 77 K MATCH? Благодаря!
Незнам как разбра кой е по наясно ама ...
Разликата във твоя въпрос ти я казах, по долу ще ти я покажа и ако разбираш немски си я преведи..
Достатъчно е да напушеш във гугал въпроса ти и ще ти излезне каква е разлика..
 

Attachments

  • Screenshot_2018-10-08-13-05-42.png
    Screenshot_2018-10-08-13-05-42.png
    149.3 KB · Прегледи: 45

Toto Rino

Редовен Потребител
Добре колега. Значи по твоето обяснение да разбирам, че модел Вайраух HW77 K го има с дълга и по-къса цев. Като изключим WH77 стандарт? Аз така те разбирам.
 

bleu81

Редовен Потребител
то версията с "К" (карабина) си е по къс от стандартния с точно 10см. Цевта при HW77 e 470мм а при "К" версията е 370мм.
Колкото до V-Match това си е тунинг кит който може да е както 16дж, така "фас" версия 24дж. Включва маншет, пружина водач, подложни шайби грес и тн. Основния плюс на тунинг кита е че са оптимизирани хлабините на водачите на пружината което води до по плавно зареждане и изстрел, изчезва жуженето на пружината и пушката би трябвало да стане по-малко чувствителна към захвата. Аз лично не мисля че си струват тия 200+ лева за кита понеже ако имаш под ръка струг или стругар можеш да си изработиш основните компоненти на кита за половин час с материал на няколко лева.

Поздрави
 

pellet

Редовен Потребител
Аз лично не мисля че си струват тия 200+ лева за кита понеже ако имаш под ръка струг или стругар можеш да си изработиш основните компоненти на кита за половин час с материал на няколко лева.

С изключение на маншета, който според мен, е 50+% от тунинга. ;)
 

Toto Rino

Редовен Потребител
то версията с "К" (карабина) си е по къс от стандартния с точно 10см. Цевта при HW77 e 470мм а при "К" версията е 370мм.
Колкото до V-Match това си е тунинг кит който може да е както 16дж, така "фас" версия 24дж. Включва маншет, пружина водач, подложни шайби грес и тн. Основния плюс на тунинг кита е че са оптимизирани хлабините на водачите на пружината което води до по плавно зареждане и изстрел, изчезва жуженето на пружината и пушката би трябвало да стане по-малко чувствителна към захвата. Аз лично не мисля че си струват тия 200+ лева за кита понеже ако имаш под ръка струг или стругар можеш да си изработиш основните компоненти на кита за половин час с материал на няколко лева.

Поздрави
Значи правилно съм разбрал, че "MATCH" е свързано с мощността. А що се отнася за "К" това означава къс на немски "Kurz", карабина са и дългата и късата база на пушката.
 

bleu81

Редовен Потребител
С изключение на маншета, който според мен, е 50+% от тунинга. ;)

Тото Рино, Вземи в предвид написаното от Пелет, понеже все пак той има такава пушка а моят вайраух е друг модел. Все пак ако разликата в цената е 200+ лева аз бих ги дал за ламинирания приклад а не за тунинг кита. Пушката и без него ще стреля "добре" .

Ако ни покажеш и линка от който гледаш тая пушка ще е по лесно да се каже каква е разликата.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
... Аз лично не мисля че си струват тия 200+ лева за кита понеже ако имаш под ръка струг или стругар можеш да си изработиш основните компоненти на кита за половин час с материал на няколко лева.

Поздрави

Със струг и материяли за няколко лева, ако нямаш тунинг кит-а, от който да копираш за половин час ще изработиш първа версия на тунинга и нищо повече. А колко версии ще изработиш за по половин час и за по няколко лева, докато постигнеш резултатите на тунинг кит-а никой не може да ти каже...
 

Toto Rino

Редовен Потребител
Разликата в цената в
Тото Рино, Вземи в предвид написаното от Пелет, понеже все пак той има такава пушка а моят вайраух е друг модел. Все пак ако разликата в цената е 200+ лева аз бих ги дал за ламинирания приклад а не за тунинг кита. Пушката и без него ще стреля "добре" .

Ако ни покажеш и линка от който гледаш тая пушка ще е по лесно да се каже каква е разликата.
Разликата в цената е точно 5 евро според немския онлайн магазин SwS /Sportwaffen sneider/
 

bleu81

Редовен Потребител
Със струг и материяли за няколко лева, ако нямаш тунинг кит-а, от който да копираш за половин час ще изработиш първа версия на тунинга и нищо повече. А колко версии ще изработиш за по половин час и за по няколко лева, докато постигнеш резултатите на тунинг кит-а никой не може да ти каже...

Прав си, Всичко зависи от поставените цели и очакваните резултати. Повечето хора във форума си купуват пушки за да целят кенчета или мишени с формата на сврака. За тия цели пушката ще стреля добре и в оригиналния си вид, 1-вата версия на тунинг кита и малко подходяща грес ще я подобрят до толкова, че за същите тия хора да няма осезаема разлика с оригиналния В-матч кит за стотици левове. В същото това време тия пари похарчени за синия ламинат ще радват окото вовеки.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
С изключение на маншета, който според мен, е 50+% от тунинга
Чак пък...12 години ползвам Вайраух и от всичко на V-Mach(ви-мак) ,съм поръчвал само маншети(защото пушката е ХВ90).Лично с кореспонденция със Стив Поуп.След 2 оригинални и 2 английски маншета мога да кажа,че представянето е еднакво,а живота на немските е Х2.
 

xpresident

Редовен Потребител
При HW97 V-Mach тунинга води до промяна (подобряване) на звука при изстрел и ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ ПРОМЕНЯ ТОЧНОСТТА НА ПУШКАТА.
 

sa6o

Редовен Потребител
колеги намесвам се в тази тема поради простата(сложната) при4ина 4е ми попадна модел на вайраух 577 карабина в 4,5 и ми се иска да я реставрирам евентуален проблем ще ми е маншета.от кьде ще ми преепорь4ата да си набавя.благодаря ви.....
 

xpresident

Редовен Потребител
Нагоре