WEIHRAUCH

xpresident

Редовен Потребител
Абе хубаво е да се почисти и отвътре, ама тия специално все още ги правят с мисъл и както трябва - може и без отваряне да минеш. Все пак ако не ти е проблем по-добре почисти.
Може да минеш спокойно без отваряне. Ако решиш да тразглобяваш става много лесно, не ти трябва стенд, пружината се свива на ръка. Тук съм писал малко по въпроса:
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/weihrauch.178/page-13#post-225585
 

tvt1968

Редовен Потребител
Намери подходящия размер О-пръстен и си направи втулка дето да я подложиш вътре преди него. Остави я хлабава да може лесно да я изкарваш. Пръстена няма да пада защото ще го нагласиш да влиза повече от половината дебелина, като скъсяваш втулката.
Колега, xprezident, знаеш ли откога се каня да напиша, че с твоето предложение, май се получи уплътнението на цевта. Лошото е, че времето позастудя, позаваля и нямаше много изпитания, но комай стана... Тази седмица прогнозата е за хубаво време и непременно ще има проби..... Благодаря!
 

tvt1968

Редовен Потребител
Да кажа две думи и за пробите днес на село.... Пушката стреля перфектно - останах приятно изненадан, дори мога да кажа, че е по-точна от Славията, макар и с по-къса цев, по-лека е, по-силна и много удобна... И това го казвам, след като си забравих чашките и на село имах не знам от кога останали Гамо Промагнум. Прострелях я, дистанцията до мишената е 12 -13 м. и сега съжалявам, че не снимах мишената... Е, не е като Хайнел 312, която за мен си е скучна пушка - там си все центъра, но си стреля прилично, като недостатък мога да отбележа малко твърдият спусък, но за сефте стрелям с нея. Много ми харесва как зарежда - след като се счупи цевта, ригела така върви сякаш е на лагери, не знам как го е направил немеца.... По едно време взех да стрелям по асмалъка, по клечките та пострада у-бана с кабела за осветлението на външната тоалетна... Аз мислех да я продавам, но комай ще си оставя пушлето за мен. Навил съм се да я разглобя, да я почистя, полирам и да и освежа приклада, понеже е със забележки, а и няма как да е за пушка на 60 - 70 г.
 

xpresident

Редовен Потребител
като недостатък мога да отбележа малко твърдият спусък
Това след като го регулира ли? Предполагам знаеш, че има две винчета за настройка, едното е достъпно през дупката на скобата, другото е вътре. Все пак няма да стане като на Хайнела, но над 30-35 метра тази ще го бие по точност. За 12-13м е ясно.
 

tvt1968

Редовен Потребител
Проблема е, че винта който се регулира през отвора на скобата на спусъка липсва - така я взех пушката, но ми се струва че липсва и скобата на която се завива винта.... може и да са изпаднали някъде, казах ви че пушката е старичка. Така поне на мен ми се стори като поразгледах спусъци на Вайх из мрежата, макар и на жива да не съм го виждал. А за другото винтче сега научавам, колега. Ще я поразгледам подробно... А за над 30 -35 м. в сравнение с Хайнела съм съгласен, струва ми се доста по силничка от него, но за съжаление нямам хроно за да я измеря, макар че за тази дистанция ще си требе оптика, щото съм си малко кьорчо..... Не знам защо щвабите не са мацнали с малко фосфорна боя мерника и мушката, но явно са нямали такава по онова време, щеше да се мери значително по-удобно.....
 

xpresident

Редовен Потребител
record-trigger.jpg
Този дето пише pull weight adj. ти е достъпен през скобата на спусъка. Него го разхлабваш докато първата степен стане съвсем лека. Може да му сложи малко лепило на резбата, за да не се отвива сам после. Другия engagement adjustment е достъпен като се свали приклада (с вътрешен шестогран е при мен) . Внимателно го навиваш, като през отвора дето е заграден в кръгче гледаш колко зацепва, остави да има един mm, да не изтърве. Може и да смажеш малко местата дето трият, те се виждат на схемата ясно.
За 30м ще ти трябва оптика, иначе на 12м си е дупка в дупка, ако си свикнал с пушката, разликата от Хайнела е че е по-претенциозна към стрелеца.
 

tvt1968

Редовен Потребител
Ей, страшен си!!! Много ти благодаря! От това по-нагледно и по-подробно описание здраве му кажи. И Валери Симеонов да го види и той ще го разбере. При мен я няма обърнатата U-образна скоба, на която е навит болтчето дето пише pull weight ad, под него дето се вижда пружина.... Като я разглобя ще е нужно българската техническа мисъл да засенчи немската....
Може ли впечатления дали пушката е претенциозна към оптиката - все пак си е пружинна пушка, има си го отката, макар и да не е 125 Хатсан . Сега ми вкарваш идеята, като стегна Вайх -а да направя един сравнителен тест с Хайнела, или може би няма смисъл - след като ми пишеш тези неща, явно си провел теста...
Колега, xpesident, така и така ми помагаш що не вземеш да се поразтърсиш и поразпиташ Вашата група и да ми намериш един цилиндър от АТ 44, за да мога да си направя Иж -чето... цилиндър с въздушно охлаждане ми требе, имам си преходника дето се навива свещта...
Колега, не се запознахме - името ми е Тодор и съм от Свищов.
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,

Някой има ли преки впечатления от WEIHRAUCH hw40? Бихте ли го сравнили със Зораки. Интересува ме точност и качество на изработка. За възможноста за до 4 напомпвания при зораки срещу 1 при hw40 съм наясно.

Поздрави
 

Link

Потребител
Здравей,
Имам от няколко години hw40. Не мога да го сравня със Zoraki, зашото не съм стрелял с такъв. От вайрауха съм изключително доволен. Дава 114 м/с с RWS Hobby, Geco и други от този клас, като точността (10м) е превъзходна, въпреки ниския клас чашки. Има регулируем мерник по вертикала и хоризонтала с фиброоптика. Неудобство е, че изисква определена сила за зареждане, т.е. не е подходящ за деца и жени. При зареждането трябва да се внимава, защото може да се прещипеш неприятно. Отгоре има 11мм шина (пластмаса), която дава възможност да се сложи оптика, но лично моето мнеие е, че би затруднила още повече зареждането. Има възможност да смениш цевта с такава в 5,5 (продава се), но мисля, че скоростта ще падне прекалено много. Изключително мек спусък с възможност за регулиране, но не съм го пипал, защото фабричната настройка е перфектна.
Ако имаш други въпроси - питай!
Поздрави
 

bleu81

Редовен Потребител
Здравей,
Имам от няколко години hw40. Не мога да го сравня със Zoraki, зашото не съм стрелял с такъв. От вайрауха съм изключително доволен. Дава 114 м/с с RWS Hobby, Geco и други от този клас, като точността (10м) е превъзходна, въпреки ниския клас чашки. Има регулируем мерник по вертикала и хоризонтала с фиброоптика. Неудобство е, че изисква определена сила за зареждане, т.е. не е подходящ за деца и жени. При зареждането трябва да се внимава, защото може да се прещипеш неприятно. Отгоре има 11мм шина (пластмаса), която дава възможност да се сложи оптика, но лично моето мнеие е, че би затруднила още повече зареждането. Има възможност да смениш цевта с такава в 5,5 (продава се), но мисля, че скоростта ще падне прекалено много. Изключително мек спусък с възможност за регулиране, но не съм го пипал, защото фабричната настройка е перфектна.
Ако имаш други въпроси - питай!
Поздрави

Линк,
Благодаря за отзива,
Има нещо неприятно в начина на зареждане на тоя пистолет. Май, че го прескоча и ще си търся Feinwerkbau 80.
 

njatanasow

Редовен Потребител
И няма да сбъркаш !Тази 102ка се продава но не е евтин;)
 

Attachments

  • IMG_0707.JPG
    IMG_0707.JPG
    520.6 KB · Прегледи: 155
  • IMG_0708.JPG
    IMG_0708.JPG
    509.4 KB · Прегледи: 142
  • IMG_0709.JPG
    IMG_0709.JPG
    598 KB · Прегледи: 142
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител
Привет,

Има ли някаква разлика в механиката на HW77к спрямо HW97к ?
По параметри изглеждат идентични само hw77 е със 7см по дълга цев което според мен не е предимство при пружинна пушка
Модератора на HW пишат, че бил празен. Пряви ли я тоагва по-тиха или е само за естетика. Ако е на резба може ли да се "напълни със съдържание"?
Принципно предпочитам HW77к заради механичните мерници но ако HW97к е по добра като механика ще ги жертвам (синия ламинат на 97к ми допада повече).

Колебая се между двата модела Weihrauch с ламиниран приклад и една Feinwerkbau Sport. Трите в 4.5

Поздрави
 

lynx

Редовен Потребител
HW97к е с най-добра слава от всичките, това е най-популярния модел на марката.
При пружинните пушки не очаквай чудеса от така наречения модератор, при тези пушки шума не идва от цевта, а от механиката.
Ако не се лъжа, ако поръчаш от Германия Feinwerkbau Sport ще ти изпратят 7.5 джауловия вариант, тоест, не я взимай от Германия.
В Германия за да притежаваш пушка над 7.5 джаула ти е нужно разрешително за оръжие.
За да ти продадат такава пушка там, ще ти искат ОРИГИНАЛА на разрешителното, с копие не става.
И за мен синият ламинат WH97К e най-големия красавец, само че ламината е по-тежък от ореховия приклад.
Другата красавица с доста сходни показатели и точност е Air Arms TX200, може и нея да прегледаш.
https://www.gunmart.net/gun-reviews/airguns/air-rifles/air_arms_tx200_vs_the_weihrauch_hw97k
 

xpresident

Редовен Потребител
По параметри изглеждат идентични само hw77 е със 7см по дълга цев което според мен не е предимство при пружинна пушка
Да, така е.
Модератора на 97 е празен при новите модели, на старите съм гледал в нета че не е, нещо като пружина има в пълнежа. Аз лично не намирам разлика в шума на двете (с празния модератор).
77 наистина има прекрасни механични мерници и е много красива, но приклада е нисък и не е удобна за стрелба с оптика.
За FWB sport доста съм търсил информация защото и на мен ми харесва, но е нова пушка и няма никакви отзиви за нея и едва ли ще намериш някой който вече я има.
Успех с избора!
 

bleu81

Редовен Потребител
не казахте дали има някаква разлика в механиката, като изключим цевта.
Лично за мен механичните мерници са предимство и предпочитам 77 именно заради тях.
Колкото до приклада, то ламинирания на hw77 special edition е с повдигнат набузник като при 97, т.е няма разлика. Теглото не ме притеснява. От 10-годишен имам хаенел 312 и реално по лека от 4кг пружинна пушка никога не съм имал.

Колкото до FWB sport, това ми е другия кандидат за който обаче има много оскъдна информация. Колкото и да не харесвам чупещи цеви ( както ми каза един днес един член на форума- напомнят ми за стрелбище на панаир) тази поне на снимка е много красива.

Май най добре и двете ;-) едната ще я "подаря" на жена ми за да не се сърди :)
 

Ivory

Потребител
И аз преди много се чудех между две - 57 и 77 , в крайна сметка си взех Диана 34 класик 4.5 мм.,дано някой ден си взема и Вайраух.
 
Нагоре