WEIHRAUCH

xpresident

Редовен Потребител
Хайде до скоро на Белиш ... да проведем още веднъж вечния спор между ТХ200 (БАМ-40) и HW 97/77!
Едва ли там ще се реши спора. Ако имаш възможност би ли повторил моя експеримент - да направиш 3-4 последователни мишени на закрито да видим при теб има ли тази тенденция на свиване на групата?
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Васко, това сме го коментирали и с Калоян преди време. Да, в началото правеше подобен номер, но само първите 1-3 изстрела след сравнително голяма пауза . В предишният ми пост недвусмислено казах, че пушката ми стреля точно още с първия изстрел.
Няма смисъл да правя подобна стрелба, защото колкото и лошо да стрелям, от маса нещата застават такива каквито са. Аз не претендирам за стрелец, но държа всяка пушка, която имам да е в перфектно стрелково състояние и не държа на външния вид.
Затова съм изстрелял с тестова цел над 50 000 чашки с 15-те ми пушки. С коя пушка повече, с коя по-малко (зависи колко бързо се предава и става отличничка).
За да няма недоразумения - подчертавам: при моя раух77 вече няма тенденция за свиване на групата!
:)
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Затова съм изстрелял с тестова цел над 50 000 чашки с 15-те ми пушки. С коя пушка повече, с коя по-малко (зависи колко бързо се предава и става отличничка).
За да няма недоразумения - подчертавам: при моя раух77 вече няма тенденция на свиване на групата!
Значи си я докарал, за което приеми уважения. Аз нямам възможност да се човъркам с пушката, нито имам твоя опита, за това гледам аз да се нагодя по нея, до колкото може. Все пак резултата е комбианция от двете - пушка и стрелец. Ако с Калоян измислите тунинг на HW97 не бих се отказал от него.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги не се подценявайте! Радвам се, че ме оценявате високо, но мисля, че и вашите резултати от това което съм виждал като мишени са не по лоши от моите. Да може би за сега резултатите в състезания не са същите като при тренировки, но с времето всичко ще си дойде на мястото и аз наистина ви смятам за достойни конкуренти :cheers: А отделно се възхищавам на всеотдайността с която стреляте и най вече как се грижите и подобрявате пушките си, защото го правите с мисъл и желание, за което моето уважение.
"Вярвайте в себе си - няма недостижими цели" това е най-големия опит, които мога да ви предам, другото мисля го имате :cheers:
 

tvt1968

Редовен Потребител
Здравейте, колеги!
Сдобих се със стар модел на Вайраух, бих казал че е антика и имам едно питане към знаещите и добре познаващи марката колеги. Уплътнението на цевта беше старо, започнало да се разпада и най - вероятно кожено - така е според мириса.... Едва ли може да се намери такова, та питането ми е ще може ли да се замени с такова от полиамид? Иначе пушката стреля, особено впечатлен съм от зареждането - ригелът така леко върви сякаш е на лагери. Пущката е като тази от линка:http://www.network54.com/Forum/79537/thread/1188462042/Older+HW30
Тъй като не намирам почти нищо в нета за нея ако някой разполага с информация ще съм му благодарен да я сподели.
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега, полиамидът не е еластичен. Уплътнението трябва да бъде еластично. Същото може да бъде изработено от капрон, полиуретан или синтетичен каучук.
 

tvt1968

Редовен Потребител
Да, колеги, моделът е HW30, но коя година е не мога да кажа със сигурност, но според номера на пушка трябва да е около 1960 - 70. Янко е прав, че уплътнението трябва да е еластично, но се чудя във Свищов къде и кой може да ми го направи...
Дори си мислих да пробвам със суров каучук, понеже имам под ръка в работата...
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Май ще стане от Гамо и Диана
https://www.customairseals.com/product/gamo-diana-25mm-leather-seal-adaptor/
Измерваш диаметъра на цилиндъра, купуваш маншет за Гамо и си изработваш тази черната шайбичка на струг.
Май не става дума за маншет. "Уплътнение на цевта" според мен, значи съвсем друго.Поне Янко е дал материали за уплътнението между цевната кутия(цевта) и цилиндъра.Ама пък не съм чувал тоя пръстен да са го правили някога от кожа.
 

tvt1968

Редовен Потребител
Колеги, наистина има кожено уплътнение - Хайнел 303 е с такова, в това съм убеден. Като го подушиш си смърди на телешки бокс, ако че е омаслено и си изпълняваше предназначението перфектно. Какво ще кажете ако опитам да надяна парче силиконов маркуч - дали ще върши работа или ще кажете да опитам и пиша....
 

tvt1968

Редовен Потребител
Мислих си го този начин, но отвора е бая дълбок.... не съм го мерил с шублера, но може и това да пробвам, като единсвеното ми притеснение е да не изпада О-пръстена.... Оригинално уплътнение едва ли ще се намери, а ако го има ще е маса и пари за една гума и то се е видяло, че ще се побългарява и затова писах и тук като съм отворен към всякакви идеи и предложение от по- патилите от мен колеги.
 

xpresident

Редовен Потребител
Намери подходящия размер О-пръстен и си направи втулка дето да я подложиш вътре преди него. Остави я хлабава да може лесно да я изкарваш. Пръстена няма да пада защото ще го нагласиш да влиза повече от половината дебелина, като скъсяваш втулката.
 
Последна промяна:

Zlatomir

Потребител
Здравейте колеги ,

Искам да питам след закупуването на HW 97 трябва ли да се разглоби и да се прави нещо по нея или е готова за употреба ?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Абе хубаво е да се почисти и отвътре, ама тия специално все още ги правят с мисъл и както трябва - може и без отваряне да минеш. Все пак ако не ти е проблем по-добре почисти.
 
Нагоре