Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от shstanchev, 9 Февруари 2015.

1. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,681
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Пореден тунинг на едно от любимите ми творения П 10 .
    Този път е само външно - пълна промяна на приклада : смяна на задтилъка с по-лек и малък , изрязване отвор в задната част . , нова ергономична форма на ръкохватката , равна площадка отпред за уивър базата , смяна на цвета .
    Резултата е удобство , индивидуален дизайн и олекотяване с 310 гр .
    ( на синия фон е оригиналния приклад за сравнение, фенера е от Митака естествено)
    3.jpg IMG_5920.JPG

Прикачени Файлове:

• 4.jpg
      4.jpg
      File size:
      83.9 KB
      Прегледи:
      28
    Последна промяна: 4 Март 2018
    batnan and hunter_78 like this.
  2. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    688
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Последна промяна: 20 Март 2018
    Gadnqra харесва това.
  3. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    399
    от:
    София
    Павел Петров харесва това.
  4. sevdaka80

Публикации:
    688
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    На мен лично тоя заобления приклад не ми харесва.

5. jako_1

jako_1 Потребител

Публикации:
    53
    от:
    Варна 0897835302
    Колеги здравейте. Днес ми пристигна новата предобивка SPA P-10 от кашона изглежда изненадващто добре, мисля че е редукторна на 250бар до 140бар с 1.030 281.6м/с дп 284м/с прави 55 истрела а с 1.175 от 250бар до 140бар с 168.8 м/с до 272м/с също 55 истрела незнам дали е добре.? Има регулатор на удърната пружина дали я натягам или не разлика няма това нормално ли е? И снимки след малко

Ако имам правописни грешки сори превъзбуден съм

IMG-e05ca557582d2ae5a6f4bed309f9f155-V.jpg IMG-1a76830be8db20636595d434ffcdd201-V.jpg IMG-20390a143af3673dfdd681f3e11e8100-V.jpg IMG-3d94ea03a77b7a3f7079aeafd2a518e0-V.jpg IMG-d9e72cc742c42801c35ac4bd3bda2aac-V.jpg

Последна промяна от модератор: 11 Април 2018
    Gadnqra, cilindura and batnan like this.
  6. sevdaka80

Публикации:
    688
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Честито скоро ще се включа и аз.От къде поръча,и колко пари ти стъпа.Би ли снимал пълнителя,четох че имали проблеми.

Gadnqra харесва това.
  7. jako_1

jako_1 Потребител

Публикации:
    53
    от:
    Варна 0897835302
    От Крале 577€ снимка слд малко

За 200бр истрела се държи супер

Това е за сега

Който иска инфо няма проблем

Открих още нещо незнам колко е достоверно. Но съм се сдобил с P10 25MPa bar with REGULATOR това ми звучи редуктор

Някой има ли информация за това китайско чудо???

Прикачени Файлове:

Последна промяна от модератор: 11 Април 2018
    Gadnqra харесва това.
  8. jako_1

jako_1 Потребител

Публикации:
    53
    от:
    Варна 0897835302
    DeadShot! Извени ме ако те дразня

9. DeadShot

DeadShot Потребител

Публикации:
    276
    от:
    Ивайловград
    Човече, 6 поста един след друг.Редактирай си предния има такава опция.Неее не се дразня! Просто правилата го изискват,че темата става много дълга и пълна с постове с 3 думи.Затова се обадих.Просто събирай инфото на 1-2 поста.
    Честита придобивка!Хубава пушка.

Последна промяна: 11 Април 2018
  10. SGS

SGS Редовен Потребител

Публикации:
    160
    от:
    Варна
    Да има някакъв редуктор, обаче съм чел, че някои го махат китайския и слагат HUMA.
    Късмет с новата придобивка и много 10-ки.

11. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,681
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Честито за придобивката .
    Точно вчера и завчера стрелях с тази дето я правих .
    Много хора които са виждали как стреля на мишена , са ме питали дали да си купят такава .
    Но не знам дали сега са с такива уникални цеви . И ще е интересно дали твоята стреля на свръх звук толкова добре . И дали е толкова всеядна .
    пп . Най добрите групи на 100 м са с 1,17 с 390 мс - 3-4 см

12. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,320
    от:
    Варна 0899/859-831
    Анди ако ми направиш 5 последователни групи х 4см не казвам 3см с тая пушка и с оригиналната и цев ще ти подаря която пушка искаш от моите.
    Ние трева пасем и не знаем що са 100м. Но ако не ги направиш последователно,какво правим?

TheStarlingHunter and methaa like this.
  13. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    6,716
    от:
    Старата София
    Как какво?
    Ти си избираш една от неговите пушки :D ...майтапа на страна.
    И на мен ми се вижда пресилено, 3-4см. групи на 100 метра.
    Постижимо е с много пушки, но не е често.
    Трябва пълно безветрие и още куп щастливи обстоятелства.

Sen харесва това.
  14. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,031
    от:
    Русе 0897860296
    На мен това с 1,17 с 390 м/с ми се иска да е истина. Тия дни ще пробвам с моята и ще кажа какви са ми резултатите. Иначе групата на 100 метра е напълно постижима, но с тази скорост чак не знам какво да кажа. С Гошо онзи ден стрелях с Дейстейта му на 129 метра от страшно неудобна позиция и въпреки това ги групирва добре пушката. Но 1.17 с 390 м/с да направи такава група на 100 метра означава много неща. За мен е в границите на фантастиката.

Sen and sevdaka80 like this.
  15. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,469
    от:
    Бургас
    Мойте пушки стрелят сами на 25 и 50 м.....Вашите явно го правят на 100 м.;):cheers:

16. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,031
    от:
    Русе 0897860296
    Адаш, на Гошо Дейстейта много ме изненада наистина. Но е 6.35 и стреля с 2.2 гр.

17. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,681
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Миро, споко , никоя пушка от твоите не представлява интерес за мен .
    Ама и ти нещо май не си ги харесваш , щом така говориш за тях .

Знам много добре що са 100 м . Не знам какво са 25 м , отдавна почти не стрелям и на 50 м . Отдавна не стрелям от рестове и маси . Отдавна не стрелям и с 30х и 40х оптики , а с по-малки .
    Стрелям с ПЦПта основно на 60 и 100 м и по рядко на 80 и 150 м , с други пушки стрелям основно на 100 , 150 и 200 м и по рядко на 300 и на 400 м. Така , че знам какво са 100 м .

След лиричното отклонение да се върнем към китаеца - Не е мой (за съжаление ) ,няма да се продава , така , че няма за какво да го прехвалвам .
    Казвам , че оригиналната тръба , дето прилича на цев стреля уникално добре на свъх звук . А по нея нищо не съм правил - нито фаски , нито полиране - нищо не е докоснато и намествано . Дори до скоро не се бях сетил да премеря каква и е толкова важната стъпка . Ама си стреля тръбичката , , въпреки всички теории и теоретици . Радвам се , че не съм и попречил , защото правилото ми е - нещо което работи , не се пипа .
    А това дали някой вярва , или не, как стреля въпросната тръбичка на свръх звук , определено не е неин проблем . Нито на сегашния и собственик (каза , че като е прочел горните постове много се е смял ) .
    Откакто китаеца дойде от изложението в Германия (беше работещ прототип на около 3 дж) в БГ , има наляти много работа и пари в него . Които си заслужават само заради възможностите на оригиналната тръбичкоцев .
    Първия собственик си я получи от мен на около 60 дж , ненатегната докрай . И еднакво добре стреляща с тези настройки и с 1,03 , и с 1,17 . Докато беше при втория собственик , се появиха JSB биист 2,2 г . Той ги е пробвал с китаеца и са му харесали как ги стреля . Само е натегнал пружината максимално и е станала малко над 100 дж с 2,2г . 12-13 изстрела в 10 мс коридор и 20 изстрела в 20 мс коридор . Сегашния собственик я купува на 100 дж (+ няколко кутии 2,2г) , и ме вика да и сложа оптика и да прострелям .
    Отивам със Стефан , нося оптика, монтирам я , стреляме на 60 м - ок . Разпъваме на 100 м , Стефан седи с маркерите отстрани на мишената в някакви тръстики , аз стрелям . 2-3 групи - бива , ама знам че китаеца може повече . Без да го предупредя. както си е на 100 дж пускам 1 група с 1,17г . Отива да зачертава и по станцията ми казва : групата е супер , ама защо стреляш с флоберката , знаеш ли как гърми при мен тоя свръх звук . Казвам че стрелям с китаеца с леките 1,17 и стрелям пак .
    Ами сега : с 2,2 става , ама с 1,17 е уникално . Звъня на собственика да дойде да каже какво правим . Идва , стреляме пак с 2,2 и с 1,17 - същата работа . Казва - правиш я с 1,17 , но я намаляш малко под звука , че така много гърми . Намалям , намалям и някъде около 340 мс млъкна . Оставих я по спомен 337 .
    Лятото добре , ама като застуди 2-3 пъти мина пак на свръх звук и трябваше да се намалява.
    И зимата като докопах новото 1,65 редизайн го пробвах , хареса ми . И реших - това е съчмата за нея - хем точна , хем силна , хем като я оставя 315-320 няма да гърми дори зимата .

Понеделник, след Великден ми я носят да я глася с тях . Привечер я нося на халетата и там на прима виста я натягам до около 320-325 с 1,65 . Меря я с 1,17 - малко над 360 мс . Оптиката още не простреляна , но колегите от групата постреляха с нея и всички чуха гърмежите с 1,17 . Стана тъмно , ама мерак да стрелна и аз . Сложих мишената на 60 м и закачих фенера на пушката . И на фенер - една група с 1,65 и една с 1,17 с 360 мс . Ангел седеше зад фенера и вижда съчмите - не мърдат , никакви спирали . Отиваме да зачертаваме - и с двете уникални групи , на еднаква височина , с 1,17 по добра . Ангел с Вулкана стреля с 1,03 , вика дай да пробваме с моите как ще е една група . Скорост не мерихме , ще е била около 380 , или малко над 380 . Същата работа - много стегната група и никакви спирали . И странното - пак на почти същата височина .

Последна промяна: 15 Април 2018 в 05:42
    pitbula74, batnan, sts1969 and 3 others like this.
  18. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,320
    от:
    Варна 0899/859-831
    Абе ти ми направи групи последователно 5х5,на 100м 4см а пък ако щеш ми харесвай пушките.Аз знам какво могат моите....
    Ей тук ти пускам една от моите мишени,вярно 5 последователни пъти не мога да е направя тая група,но ти е направи само един път,но със същия диаметър на 80м пушка ,една от многото...

Последна промяна: 15 Април 2018 в 18:04
    Gadnqra, fatalen, luft9waffe and 3 others like this.
  19. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,167
    от:
    София
    Или има нова теория за звука или съм бягал от часовете по физика. За бягане от часове не съм...

Миро, преди години го правех редовно с първото ми РСР. Беше AirForce Condor и се постигаше с Баракуди на около 305-310 м/с. Наскоро я видях да се продава във Форума, но изглеждаше доста изтормозена, иначе бих си я откупил (макар че не знам какво ще я правя).

Последна промяна от модератор: 16 Април 2018 в 15:14
    Gadnqra and anibis like this.
  20. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,681
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    По скоро си забравил .
    И аз съм го учил - и в училище , и в казармата , и изпит съм държал . Но и аз бях забравил точните стойности .И заради Китаеца са наложи да си ги припомня .
    Скороста на звука във въздуха не е константа . Дори има програма за изчисляването и .
    Скоростта на звука зависи от температурата, надморската височина и някои други фактори. Така например скоростта на звука в сух въздух при -20 °C е 319 m/s, а при температура +30 °C скоростта е 349 m/s.
    Основният фактор, който влияе, е температурата. Влажността и запрашеността имат малък ефект, докато налягането няма никакъв ефект.
    Като я настройвах лятото бях отишъл с тръбния ми хронограф , той отчита няколко метра под рогатите ми . По него гърмежа от свръхзвука изчезна някъде м/у 340 - 345 мс . Вече знаех , че тази цев харесва много високите скорости с 1,17 , и я оставих малко под границата на гърмене при онази температура . Знаех , че при ниски Т , скоростта на звука ще намалее , но не помнех с колко точно .
    Както знаем скоростта на всяко ПЦП пада с падането на Т , и предположих (грешно , както се оказа на практика) , че двете скорости ( на китаеца и на звука ) ще намаляват паралелно .
    Но се оказа , че скоростта на китаеца намалява по-малко от тази на звука и при по-ниска Т , той започва да стреля на свръх звук и да гърми .

ПП. предполагам това е за темата за балистиката , и там ще е полезна и откриваема . Защото е общовалидно , просто аз съм го забелязал и проследил с китайския булпап .

Последна промяна: 17 Април 2018 в 08:51
    SvilenP and batnan like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена