Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

Hidden

Редовен Потребител
При мен имаше трудно зареждане и звук от триене метал в метал. Реших само за кратко проблема като сложих няколко парчета текстилен лекопласт на ригела. Зареждането стана лесно- т.е. се е триел ригела в цилиндъра. Трудно зареждане с приклад имах веднъж, когато се беше разместила пластината под ригела след едно разглобяване.
 

bate ra

Потребител
Лиляната и на мен ми пробутаха същата. Не я слагай защото няма да успее изобщо да зареди. Аз им я върнах. А относно проблема ти , ясно е че в приклада има проблем. Тази част има ли я? Ето снимка.

Ето. Една стоманизирана " ламаринка"
 

Attachments

  • IMG_20180215_224520.jpg
    IMG_20180215_224520.jpg
    324 KB · Прегледи: 116
Последна промяна от модератор:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Така обновяването на Славията приключи не е нещо много ,но за моите възможности тилкоз.
Повдигнах железарията от дървената ложа с 2мм.,смених маншета(със златен от Сафари-то в жк.Младост за 9лв.,но го има човека),сложих някаква стара пружина,но отговаряща на параметрите на оригинална,подложих пластмасова релса на ригела и оксидирах железарията!В общи линии пушката стана такава каквато я помня преди 15г.,мощноста я докарах до 6дж.Като намеря нова пружина ще я сменя!Пакетирам я и в резерва.... :).На моя човек ще му взема някоя нискобюджетна пушка да се забавлява!
 

Attachments

  • DSC09612.JPG
    DSC09612.JPG
    167.5 KB · Прегледи: 205
  • DSC09614.JPG
    DSC09614.JPG
    159.5 KB · Прегледи: 198

Ivory

Потребител
Славия 630 има ли корекция на мерника за хоризонтала или само за вертикала?
 

okooko

Потребител
още преди 3 години когато подарих на синът ми славията, ме посъветваха да освежа приклада. и най-после дойде моментът да се наканя:) голямо шкурене падна и за почистване и между ръцет лак. цветът го смених основно с орехов байц защото оригинално ми беше нещо безлично.
 

Attachments

  • IMAG1430.jpg
    IMAG1430.jpg
    43.6 KB · Прегледи: 174
  • IMAG1442.jpg
    IMAG1442.jpg
    38.6 KB · Прегледи: 180
  • IMAG1444.jpg
    IMAG1444.jpg
    36 KB · Прегледи: 181

Hidden

Редовен Потребител
Много хубаво е станало! Би ли дал повече подробности?
 

okooko

Потребител
То какви повече:) трябва много добре да се свали старото покритие до чисто дърво което е бук. Ако има остатък при байцването става петно. Разбрах го по трудният начин,-2 пъти шлайфах:D. Почваш с шкурка 80-100 и завършваш с 220 в моят случай. 2-3 ръце разреден байц в зависимост колко тъмно искаш. Лошото е че реалният резултат го разбираш чак след лакиране. Байцът пак се шлайфа леко защото дървото изпръхва. И тук се почнаха проблемите при мен. Първо се ичих да пръскам с пистолет но ставаше шагрен. Голямо шлайфане пак. След това с четка. Стана на черти-лакът, чешки полиуретан на водна основа, съхне много бързо и няма време да разлее. И накрая се съигна до класиката-тампон от женски чорап с памук вътре:D и се родих:) лакът го шлайфах също. 320, 500 и накрая 800. При мен проблелема е светлината-блести и не виждам какво правя
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,
За приятел търся информация от къде може да се намери задния болт на спусковата скоба на Славия 631. Скъсан е. Видях взрив схемата на пушката, номера на детайла (№38 ), но никъде не намерих размери. Като резервна част го намерих в английски сайт, но ми се струва малко неоправдано, дори тъпо, да правя поръчка на един болт от другия край на континента. Така че, ще съм благодарен за всяка информация или предложение. Поздрави на всички!
 

Hidden

Редовен Потребител
Колегата 6tangata беше имал същият проблем и намери някакви. Ако не се намери аз мога да те снабдя след няколко месеца.
А на твоя човек му кажи да погледне маншета - болтовете се късат, ако има повишено натоварване.
 

6tangata

Редовен Потребител
Болтовете за мен се късат от старост и не качествена изработка на старите и от натоварване ..ясно. На ИЖ 38 оригинален скъсан болт не ми се е случвало....бях пробвал да пиля един..малии не дава да го пипнеш ........яка закалка и качество.....така си мисля аз....Това си е проблем за по-старите Славии, всяка пишка си има слаби места....пушка де...;)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Измерих я М5Х0,8 останалото го има на снимката,може да е 1-2 мм по къс но не и по-дълаг,маншет има в Сафарито в Младост ако е от тези след ...2004 ли беше ...го има във ВИП-аDSC09706_LI.jpg
 
Последна промяна:

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Много благодаря!:cheers::cheers:
Сега остава да го има в магазините за крепежни елементи...
 
Нагоре