Rangefinder какъв и от къде?

Sen

Редовен Потребител
И Aculon AL11 - нещо съвсем ново , за първи път го виждам . Идеален е за нас - свръх компактен и много лек . 6 х 21 . Тествах го , мери уверено нашите цели до 100-120м , дървета до 250-300 . сгради до около 400-450 - но над 350 започва да се бави .
Промо цена за изложението 305лв , това за оригинален Никон с гаранция от официалния вносител е добре .
Взех си такъв, много съм доволен. Тествахме в различна среда с приятел и неговото оръжие, изключително добре се справя при дистанции за ВО.
 

MTR-77

Потребител
Здравейте колеги.Искам да споделя с вас за това техническо чудо на фирмата МТС, която влиза в историята може би със своя балистичен далекомер.Първо по рода си уникално устройство, което заедно със измерването на разстоянието изпраща на смартфона Ви всички данни които ви трябват за да се улучи коя да е цел.И във всякакви метерологични условия.Досега първо се измерваше със далекомер,след това данните се вкарваха в специална програма(например "Стрелок" руска).Сега с натискането на един бутон този далекомер който предварително най-вероятно е свързан чрез Блутут с Вашия смартфон ви,изпраща схема за точно попадение.Във видеото което публикувам е със участието на Тони от ДЕЙСТЕЙТ(ниският).Видеото е от няколко часа в Тубата.:winner:

Далекомерът влиза в продажба март-април:rambo::cheers:
 
Последна промяна от модератор:

lynx

Редовен Потребител
Няма люде от Еър Армс тука :)
Малкия кавал е Tony Belas от Daystate.
Бастуна до него е Giles Barry(еъргън аниматор за деца :D), на Божо любимеца :D:p
 

andi

Редовен Потребител
Далекомери с вграден балистичен калкулатор има сигурно от 10год на цивилния пазар .
Този просто е маркетингово ориентиран към аиргънс . Даже се учудвам че не пуснаха такъв по-рано . Другите подобни далекомери са над 1000лв , но при тях не е необходимо друго устройство - на МТЦ варианта е по-евтин ( необходим е и смартфон). Дано и цената да е чуствително по-ниска.
 

MTR-77

Потребител
Е така е.Най-вероятно специалните части може и от повече от 10 да имат,но оттам нищо не излиза.И вече не се чудя как снайперистите им улучват цели на 2-3 км.(грубо казано).

Е това важи за тоз който падне в бой за свобода....и не знае английски.Смартфона е в джоба Ви и ви чурулика най-сладко.:lol::cheers:

Смартфонът може според мен да се монтира на оптиката.Един най-обикновен държач за камера ще върши работа.И ще спести пари за курс по "англикански" язик*:bravo::D:lol:

Някои стойки имат релси.Може и там да се монтира.Ако програмата която се тегли от Апстора става за малки и стари смартфони още по-добре...
 
Последна промяна от модератор:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Мдааа, "Мръдни 27 клика нагоре и 1 наляво".
И през това време, докато си мерил, слушал и цъкал тумблери мишената се е преместила.....
Ама на колко? Я пак да премеря.....
Ебати кефа......
А къде остана стрелбата?
...Първо по рода си уникално устройство, което заедно със измерването на разстоянието изпраща на смартфона Ви всички данни които ви трябват за да се улучи коя да е цел....
Нищо подобно! Изпраща на телефона само измерените стойности за разстояние и ъгъл. След това е въпрос на настройки на софтуера който се свързва с него. Ако не си си въвел добре оптиката и балистиката, с нищо няма да ти помогне. Единствената полза от него е, че в две графи на програмката ти се въвеждат автоматично данните.
Друг е въпроса, доколко практично е постоянно да ползваш устройства за да ти казват къде да стреляш....
За такива "пишман стрелци" има оптики с вградени далекомери, които даже местят кръста или точката, та само да насочиш и натиснеш спусъка.....
 
Последна промяна:

MTR-77

Потребител
ATN-X SIGHT II HD...

Да да точно тъй.Бравоооо.....Устройство прототип още и вече не става.Бравооо....:bravo::bravo::bravo:Те МТС и ДЕЙСТЕЙТ са гламасаци,ний сме най-добрите.АТН и те....така е !!!!!Правят оптики за пишман стрелци само.Точно така.Съгласен съм напълно.
 
Последна промяна от модератор:

andi

Редовен Потребител
На моя Никон оригилната батерия преди няколко дена сдаде багажа . Изкара почти 4 години много активно ползване . Браво на Никон !
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Снимах тези дни едно импровизирано клипче за един хубав далекомер . Някои Пловдивчани вече са го виждали , но за други ще е интересен .

 

andi

Редовен Потребител
От изложението в Пловдив
Агилон и VR , не ги препоръчвам за съотношение цена-качество . Другите са ОК , все пак са оригинални Никони , и то с гаранция и сега цената им е много добра .

20180321_140432[1].jpg
 

dberov

Редовен Потребител
Анди, тоя Акилон който не препоръчваш си го купих още когато го пуснаха преди 3 години и от тогава работи безупречно и все още кара с оригиналната батерия. Не виждам смисъл да се купува нещо на двойна цена и да ти върши същата работа. Относно цената, тя винаги официално си е била 339лв и почти винаги се е предлагал на промоционалната цена от 299лв.


CIMG6179.JPG 2018-03-22_170120.jpg
 

zograffa

Редовен Потребител
Акилон или акулон,незнам как е по-точно,но имам бинокъл от тази серия.Вземам го в лодката,като сме за риба за да следим другите лодки и съм много доволен.Какво ли не е видял горкия,слънце,солена вода,падане и подритване по невнимание,но все още всичко си му е наред.Фен съм на Никон още от преди години когато се заигравах с фотографията и знам,че там няма как да се прекараш,получаваш качеството за което си платил.Сега и оптиката ми е Никон,малко ми е малко увеличението 3-9 и няма мил дот,но за тези пари толкова,поне съм сигурен,че всичко,което е написано на нея е реално и ще кара много-много дълго,кристалния образ няма да го коментирам.
Анди VR е оптичната стабилизация на Никон и поне при обективите им върши страхотна работа,сигурно и тук си заслужава по-високата цена.
 

Sen

Редовен Потребител
Анди, тоя Акилон който не препоръчваш си го купих още когато го пуснаха преди 3 години и от тогава работи безупречно и все още кара с оригиналната батерия. Не виждам смисъл да се купува нещо на двойна цена и да ти върши същата работа. Относно цената, тя винаги официално си е била 339лв и почти винаги се е предлагал на промоционалната цена от 299лв.


View attachment 70003 View attachment 70004
Митак, и аз имам абсолютно същия :) Купен преди година и три месеца, батерията още е оригиналната, и аз съм много доволен.
 

andi

Редовен Потребител
Досега всичките ми далекомери са били Никон , минал съм през 5-6 модела , сега съм с Форестри Про ( последната цена от вчерашната ми снимка ). На всичките батерията кара мноого време - все пак е Никон .
В директно сравнение с другите Агилона мери малко по-бавно , особено от средни дистанции нагоре, и при малки цели
Гледа също малко по-зле , защото е със старите лещи
 

lynx

Редовен Потребител
Моят далекомер кара осма година и още е с оригиналната батерия.
Напоследък не го ползувам много често, но доста е поработил досега, а си е 101% чайник "Sutter".
Не мисля, че само фирмените са икономични от към батерии.
В последните години всичко идва от Китай, фирмено, ментарливо, човек вече не може да им хване спатиите...
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
На много, ама наистина много активно ползване , на един от никоните ми батерията изкара 4 год .
Сега като се замисля , Агилона си е ок ,с атрактивната си цена спрямо другите Никони , и малък размер .
А VR като го пробвах нещо не ме впечатли като за цената си . Не усетих някакво огромно предимство на стабилизацията , а искат прекалено голяма надценка за нея . Чувам я как работи и ми е малко странно .
Като пробвах бях спрял , както съм си свикнал да меря без VR , не бях задъхан , ръцете ми не трепереха и по скоро нямаше нужда от нея . Ако меря от движеща се кола , или докато ходя сигурно ще оценя по добре работата на стабилизацията .
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,

Някой има ли мнение за далекомерите на Hawke? Имат две серии Хънтър и Про.
Има ли нещо друго силно препоръчано в този ценови диапазон до 500лева?

В тоя бюджет влизат и няколко модела на Никон. Какво да се гледа при избора?

Поздрави
 
Последна промяна:

zograffa

Редовен Потребител
Аз си взех някакъв голфаджийски Никон от олх-а за 200лв.Работи идеално и е голям колкото цигарена кутия,гледам сега същия продава още един Никон и Леуполд.
 

Sen

Редовен Потребител
Аз лично гледам надеждност при избора си и точност в измерването. Прецених за себе си, че допълнителните дигитални функции и връзки със смартфон не са важни, трудно използваеми и трудно приложими в полеви условия. По-скоро са за заигравка, ако ти доскучае по време на стрелба от маса. Лично мое мнение, разбира се. Препоръчвам ти Никон. Моят Акулон вече почти две години ми върши безупречна работа, батерията дори не съм сменял.
Още нещо - подобен артикул има и "образователен" ефект. След време "окомерът" става доста по-точен и по-рядко се обръщаш за помощ към лазера.
 
Нагоре