PCP на МЕТАН - споделяне на опит, проблеми, решения...

dberov

Редовен Потребител
Докато дойде време за стрелба и скороста падне със 110 м/сек. надолу, ще уцели 1 педя под мишената при по-голяма дистанция.
При падане на скоростта със 110 метра надолу, не една педя ами един лакът е малко.
В chairgun промених само стойността за скорост и ето каква е разликата в пропадането (в дотове на увеличение х20) на чашката за 30 метра като и при двете скорости (310м/с и 200м/с) пушката е простреляна на 50 метра /оптиката на кръст/. Не ми се смята колко ще е пропадането ако оптиката е простреляна на 310м/с а се стреля с 200м/с но 100% ще е бая извън зрителното поле на оптиката...

2016-12-28 11.24.16-2.png 2016-12-28 11.13.44-1.jpg
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Е, ясно е че не е практично да стреляш с такива разлики, но не е чак толкова комплицирано.
По спомен, пропадането ми беше не повече от 15 см на 50 м при 100 м/с разлика с 1,175, което си е предвидимо при нужда.
Дали ще го компенсираш с повдигане или с кликове си е въпрос на вкус.
Друг е въпроса, дали можеш всеки път да предвиждаш разликата в скоростите и постоянно да не си сигурен къде ще отиде попадението. Затова за мен метана е затворена страница.
На въздух колкото и да падне скоростта, поне си запазва консистенцията.
 

andi

Редовен Потребител
И на мен ми се стори много 110м/сек. надолу, но Миро го е мерил и не виждам смисъл да ни лъже.
И аз не мисля че Миро лъже . По скоро проблема е съвсем другаде , но и тои не може да открие къде е полтъргайста.
Зависимостта от температурата се влияе от това как е настроена пушката .
 

Niki

Редовен Потребител
А,как мислите ,дали има значение къде е бутилката с метан,ако цяла нощ стои в багажника на -7,8градуса и след това пълним?Дали ще се отрази на налягането,респективно на скоростта?Апропо,вчера пак бях на линия ,температури положителни,вариращи около 10градуса,мишените дори не тръгват,суплес долу.А, и това с пропадането зависи от разстоянието ,едно ще е на 40м,друго ще е на 70м и т.н.
 

andi

Редовен Потребител
При горе-долу работеща пушка скоростта пада с 0,5- 0,8 мс на градус при въздух , и с 0,6 до 1,0 мс при метан . Това от практиката .
А ако погледнем теорията : И двете са газ (флуиди) , не минават през течна фаза, А винаги и всеки газ е зависим от Т . Метана се разширява с 10-20% по бързо от въздуха (затова дига мощността 25% с него) , но и за това се влияе повече от Т. Ако при 20 градуса разлика в Т , пушка на въздух падне с 10мс , същата на метан ще падне с 12-13 мс .
Това е теорията , това е и практиката (не коментирам 4,5 - 16 дж - там нямам практика голяма ) . Ся , ако някой си мисли , че тези 3 мс са му виновни да не уцелва е друга работа .
 

dberov

Редовен Потребител
При падане на скоростта със 110 метра надолу, не една педя ами един лакът е малко.
За да не оставя вчерашното си твърдение висящо и голословно, днес стрелях на 90 метра при простреляна оптика на 50 метра със скорости 290м/с и 190 м/с пред свидетел.
При разлика в скоростта от 100 м/с резултата е пропадане на чашката с 76см.

2016-12-29 14.43.46.jpg 2016-12-29 14.52.31.jpg 2016-12-29 15.14.28.jpg 2016-12-29 15.14.39.jpg 2016-12-29 15.14.59.jpg 2016-12-29 15.13.02.jpg
 

staif

Редовен Потребител
бая пропадане ама добре че нямаше бира в хладилника :sorry:щеше да е зян ;) дупнат е:D
 

dberov

Редовен Потребител
При пропадане със 76см и жив койот да ти вържат няма да го уцелиш!
Ники, и да го уцелиш, само ще го почешиш. При начална скорост 190м/с на 90-тия метър чашката лети вече с 135м/с а дулната енергия е 11J. То на хладилника ясно се вижда какво е поражението с 290м/с (снимка 4) и какво с 190м/с (снимка 5) от пост #226

2016-12-30 04.51.04-1.jpg 2016-12-30 04.51.22-1.png
 

andi

Редовен Потребител
В нета има много клипчета как англичаните си стрелкат успешно с 16 дж по 2-3кг мишенки на 60-70 м . Не му вярвам много на черигъна , но казва , че при контакта има 6,5 дж . И явно са достатъчни .
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Мисля си , че много колеги пишат за метана без да са направили съответните проби . Малко като " на една опашка на жена ми някаква баба и казала , че на внука и колегата му казал колко пропада метана " .
Та ето нещо реално от няколко дена .
Приятел си взе ФХ Импакт 6,35 . Още след първите тестове мина на метан . Простреляхме ФХса на 60 м център с Липърса 3-12х44 от старата му пушка. След около месец си взе нова оптика в първа фокална . Сложих я с нови монтажи , а липърса оставих с неговите си , че се чудеше дали да я продава . Да ама Фалкона дефектира , и докато чакаме да уважат гаранцията му сложих обратно доказания Липърс . Простреляна център при +17 градуса , сега при -8 пропадна 12-13мм .
Та това е реалността - при 25 градуса разлика тази пушка свали не повече от 13мм на 60 м с метан . 20170127_120100.jpg
 

MTR-77

Потребител
Имам един въпрос относно РСР* на метан.А той е-образува ли се вътре в цилиндъра корозивна субстанция и имат ли по-дълъг "живот" О-ринговете отколкото на въздух ?
 

dberov

Редовен Потребител
Нищо не се образува в цилиндъра и не съм имал проблем с О-пръстените а стрелям само на метан.
 

MTR-77

Потребител
Явно метана се явява много по-добър източник на енергия от обикновенния въздух.А и можеш да заредиш бутилката на много-повече места.И за по-малко пари.:cheers:
 

staif

Редовен Потребител
Имам един въпрос относно РСР* на метан.А той е-образува ли се вътре в цилиндъра корозивна субстанция и имат ли по-дълъг "живот" О-ринговете отколкото на въздух ?

обикновено си я профилактирам два пъти годишно ,последния път беше изминало година откакто не бях я отварял за обслужване.. стрелям само на метан особено през лятото е всекидневно..под лупата О-пръстените в цевта и на трансвера изглеждаха като че ли са от "съединени трески",и въпреки това не помня да ми е изпускала от някъде и да променя скорости..
 

Chinook

Потребител
В Бургас, вече метан на 248 BAR-а но не навсякъде. Там където дават това налягане, са директно вързани към тръба. Не са на цистерни.
Информацията е точна. Сега ще заредя и ще споделя.

-10мин по-късно:
Явно ще се радваме на повечко Барчета като се стопли. Това са снимки правени при +10-на градуса.
 

Attachments

  • 20170208_150728.jpg
    20170208_150728.jpg
    200.4 KB · Прегледи: 102
  • 20170208_151210.jpg
    20170208_151210.jpg
    243.7 KB · Прегледи: 104
Последна промяна:

Yordan Yordanov

Новодошъл
Здравейте колеги, на някой да му се е случвало, след метанизация пушкалото да чупи пружината след 20-25 изстрела? Ще съм благодарен, ако дадете и решение на моят проблем.
 
Нагоре