Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

wess

Потребител
Не бях подготвен за такава ситуация. Мислех, че ще получа цялата поръчка и е по-добре да платя мито и ДДС върху 46 Е, отколкото в/у 121. Ако преди това бях видял пакета и можех да преценя, че са изпратили само един артикул, вероятно щях да постъпя по друг начин. Можеше да поискам да се отвори пратката и да се направи оценка на предмета. Ама това е шибана процедура, която със сигурност ще изнерви митничарите и ще гледат после да ми го върнат при следващи пратки. А и убеждавай митничар, че СО2 граната за 40 мм гранатомет е нещо безобидно :) (на всичко отгоре декларирана като фар за велосипед).
Както и да е, писах до продавача, показах му снимки. Изпратиха ми и другите две гранати, остана и зареждачката с СО2 да изпратят. Ако не ме прецакат (ама си прав, че може да отворя дело при PayPal, стига да не изпусна срока) пак ще е по-добре да мина само с тези разходи от 48 лева, вместо реалните 82.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Оптиките с големи увеличения са с разрешителен режим за експорт(както и в Щатите) и не на всички им се занимава да вадят всички необходими документи. Главно заради това повечето отказват да пращат извън ЮК.
 

Necronom

Новодошъл
Ако е удобно да попитам тук: Как стоят нещата в момента с вноса от UK - след като напуснаха евро-съюза , положението ДДС, МИТО - каква е ситуацията ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
В началото на 2017-та ще поискат отваряне на процедура за напускане, която ще трае между 24-30 месеца. Чак след това ще му мислим..... Дотогава деюре нищо не се променя. Най- вероятно от 19-та или 20-та ще са аут.
 

gary m

Редовен Потребител
Imports from the UK. Nothing will change until 2018/19. If at all;).

I was importing into Bulgaria before Bulgaria was in the E.U. No problems for the future.

I fact I was at a meeting on Friday where we joked about 'the good old days of importing.' Pre E.U.:D

Gary
 

SXS

Новодошъл
Съвсем случайно в един магазин видях Umarex Colt SAA или по-известен като Peacemaker и внезапно се влюбих в него. Поразрових се и разбрах, че се произвежда в два варианта: със съчми (ВВ) и с чашки (pellets). За съжаление обаче не успявам да открия варианта с чашки в БГ. Доста търсих из нета и не успявам да намеря и сайт който да изпраща СО2 оръжия до България. Имали въобще вариант за внос на този револвер или трябва да се задоволя с това което има тук по магазините? Ако случайно пък знаете някъде из нашите магазини да се продава варианта с чашки ще съм ви много благодарен.
Иначе ето това е револверчето (има го оксидиран, никелиран и състарен): http://www.umarex.de/en/airguns/co-powered/revolvers/5.8320.html
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Колеги, някой знае ли как стой въпроса с внасянето на въздушно оръжие (Zoraki - по точно) от Турция?
Единична бройка ми трябва, няма да отварям магазин ;)!
 

Necronom

Новодошъл
1.Намираш подходящ онлайн магазин с възможност за шипинг - обикновено си пише ,че имат шипинг до България , вижда се когато започнеш да попълваш формата с локация за доставката.
2.Спрямо техните критерии и техен избор на доставчик, заплащаш и доставката (включват ти я в крайната цена на продукта след като попълниш формуляра за онлайн плащане)
3.Стоките внос от Турция не подлежат на обмитяване , но си плащаш ДДС-то.
Може да направиш една такава приблизителна сметка - Видял си зоракито в 4,5мм примерно за около 250-280 лева + 7%до 12% от сумата за пипинг =300 лв. общо примерно + 20% ддс = 360 лв. като теоритичен минимум!!! Аз си мисля,че в България цената е горе долу същата, амиго... С разликата,че няма да чакаш 1 седмица примерно, няма да ходиш по митници да плащаш ддс-та , да се разправяш с търговци, които не познаваш и не си пробвал преди това(а в онлайн търговията има диста измамници) и други такива подробности :)
Сега прецени дали не е по-добре да звъннеш някой телефон на магазините в София примерно за да провериш за реална наличност и да си направиш една разходка до Сф. ;)
Добра алтернатива би било , ако намериш пистолета в страна членка на европейския съюз *но пък и цената трябва да ти изнася. - В този случай няма да плащаш ДДС и в България , защото те в общата цена ти включват и шипинга и ДДС-то.Маалко по-чиста работа спрямо Вноса от Турция.
п.с. Изчетох повече от 40 поста във форума за Зораки-то . Определено баланса "качество-цена" е на ниво. Еднозаряден с маалко по-удължена цев и помпа на 3 нива, ама май не може да се обкичва с оптика поради неудобството на помпането ;) Направи ми впечатление, че имало герои , които са го тествали с хатсанска цев от пушките ;)

Наложи ми се да проверя тази информация чрез митнически агент, защото бях хвърлил око на един от най-евтините булпапи, които още не се внасят в България поради вероятно фирмената обвързаност с Хасан в Бг... както и вероятно ниското качество.Бройката там струва 450-700 лв. за привлекателно "на външен вид въздушно оръжие".Като понаправих някои сметки и разбрах,че стъпва на цената на булпапите на Хасан както и на някои от ниския клас Кометки ПЦП.
http://www.cihanav.com/Kral-Puncher-Bullpup-Breaker-W-Havali-Tufek,PR-60741.html

Поздрави и дано съм бил полезен!
 
Последна промяна:

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Благодаря за изчерпателния отговор :cheers:, но не съм си задал въпроса правилно - Приятел (частно лице, което е на посещение в Турция) да ми го донесе.
360 лв. като теоритичен минимум!!! Аз си мисля,че в България цената е горе долу същата
Ами Zoraki HP-01 Ultra е 485 лв., а от Турция излиза по малко от 300!


Aйде позволи ми да ти спестя мъките с това зораки, моля те! Виж този хубавец.
http://www.mrserviceshazlemereltd.c...face-to-face-delivery-only--1499-1-1533-p.asp
СО2 си имам, макар и с ВВs, не е това което ми трябва.
РСР и пружинен също не ми вършат работа, в момента най-добре ми звучи Мултипъмп или РСА...
Трябва ми да е освободен от бутилки, бутилчици, помпи и т.н. На пружинните са им къси цевите...
Има и един пружинен, който почти ми покрива изискванията - Cometa Indian, но пък на него няма как да се сложат мерни прибори
И така стегнах до Зораки или нещо от тоя сорт. Ако ще трябва да давам 485 лв., ще добавя още някой лев за Вайраух, стига да не е от БГ търговец...
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Aйде позволи ми да ти спестя мъките с това зораки, моля те! Виж този хубавец.
http://www.mrserviceshazlemereltd.c...face-to-face-delivery-only--1499-1-1533-p.asp
PLEASE NOTE
Due to changes in the law (VCR Act) airguns can only be purchased in store on a face to face basis in the UK or sent to an RFD registered firearms dealer. We CANNOT send them by a third party courier, however, we can deliver to your home or work address providing you are within our airgun delivery catchment area.

А тези забележки четете ли ги? Или само по картинките и цените съдите. Мнооого неща има в нета, ама са малко магазините, които изпращат по пощата ВО.

 

Necronom

Новодошъл
PLEASE NOTE
Due to changes in the law (VCR Act) airguns can only be purchased in store on a face to face basis in the UK or sent to an RFD registered firearms dealer. We CANNOT send them by a third party courier, however, we can deliver to your home or work address providing you are within our airgun delivery catchment area.
А тези забележки четете ли ги? Или само по картинките и цените съдите. Мнооого неща има в нета, ама са малко магазините, които изпращат по пощата ВО.
Tова е само препратка към модела! Не промотирам сайта на този магазин, нито имам за цел да го препоръчвам, просто наскоро ми попадна - а модела е готин, както и цената!...И да, четем червените надписи - които важат за територията на UK!!!! Проверих , попитах и няма проблем. срока за доставка до БГ е 14 дена макс. ;)
 

Necronom

Новодошъл
Благодаря за изчерпателния отговор :cheers:, но не съм си задал въпроса правилно - Приятел (частно лице, което е на посещение в Турция) да ми го донесе.

Ами Zoraki HP-01 Ultra е 485 лв., а от Турция излиза по малко от 300!



СО2 си имам, макар и с ВВs, не е това което ми трябва.
РСР и пружинен също не ми вършат работа, в момента най-добре ми звучи Мултипъмп или РСА...
Трябва ми да е освободен от бутилки, бутилчици, помпи и т.н. На пружинните са им къси цевите...
Има и един пружинен, който почти ми покрива изискванията - Cometa Indian, но пък на него няма как да се сложат мерни прибори
И така стегнах до Зораки или нещо от тоя сорт. Ако ще трябва да давам 485 лв., ще добавя още някой лев за Вайраух, стига да не е от БГ търговец...
Защо си мисля, че и на Зораки-то ще е ЗОР да сложиш оптика....и то когато припомпващият механизъм е буквално е пряко свързан с цевта...Ще е малко комично да припомпваш с оптиката примерно , защото не знам къде другаде ше го държиш при процеса на помпане :)
Варианта който ти предложих е с подобна начална скорост на проектила и е около 7 джаула - 5.5 ft/lbs - можеш да му сложиш и оптика.

 
Последна промяна:

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Ще слагам бързомерeц ZORAKI HP-01.jpg
Ама много се отплеснахме от моето питане...
Питам дали някой е внасял за себе си въздушно оръжие от Турция?
 
Нагоре