Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

Frankeiy

Потребител
А дали чуждите саитове не са като нашите- уж е налично ама после цък,нямаме го.ако действително 1377 или 1322 са налични след два месеца,моожеби малко по рано,намирам някои с кадърен англииски седаме( аз,тои и шишето) и го поръчваме.
 

Б.Богданов

Потребител
А дали чуждите саитове не са като нашите- уж е налично ама после цък,нямаме го.ако действително 1377 или 1322 са налични след два месеца,моожеби малко по рано,намирам някои с кадърен англииски седаме( аз,тои и шишето) и го поръчваме.
Не са като нашите. Проверено е!
 

Frankeiy

Потребител
Благодаря ви за отговорите и насоките.Остава само да дойде първата цяла заплата,да се реша 4.5 или 5.5 и да действам,ако не се изчерпат и там...ама те не са единствените...предполагам.Ако се наложи се надявам отново на вашата помощ.Поздрави.
 

оги-пз

Редовен Потребител
За пистолет само 4.5мм другото е слабо за 5.5мм и има много голяма парабола.
 

xpresident

Редовен Потребител
Много се чудих ама накрая реших 75-ца. Благодаря все пак.
 

Silver7

Новодошъл
Здравейте! Искам да купя Benjamin Bulldog 357.Прерових една камара сайтове и не мога да се ориентирам откъде е по-удачно-САЩ или Европа. Иска ми се хем да пристигне бързо, хем да не струва майка си и баща си. В тази връзка, някой да е наясно дали има някаква промяна в инфото във форума за обмитяването и ДДС-то?Още ли са около 23% за внос от Щатите без да включвам тук парите за митническа декларация и банкови преводи? Ще се радвам и на мнение откъде е ОК да се поръча (сайт, държава, с коя куриерска фирма), понеже ми е за пръв път...Благодаря :)

П.С. Знаете ли и как стои въпросът с изпращане от физическо лице в Щатите до физическо лице в БГ? Може и да намеря кой да ми го прати, въпросът е има ли за него ограничения? То е ясно, че тук на място аз ще търча по митници и т.н. Въпросът е да вземе да пристигне
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Ако намериш някой да ти го прати, като подарък без касови бележки и тн....
Неби трябвало да плащаш мито и ддс.
Мисля пратки до 65 долара са освободени от данъци.
Но както и да ти пращат пратката гледай да има застраховка, че чезнат без.
Аз от щатите съм получавал пушкопистолет за около 5дни по спомен.
 

Silver7

Новодошъл
Здравей, оги-пз! Благодаря за бързия отговор. Един въпрос имаш ли идея с кой куриер пристигна от Щатите и някакви цени, че от Федекс БГ ми дават космически суми за доставка...Благодаря!
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Този път не ни валя. Времето в Троянския балкан беше чудесно и прохладно. Аз и моето семейство си изкарахме чудесно. Благодарско на момците от Троян. На Павката и Огито за състезанието и на Огито и Наско за "вечеринките". Поляхме както си трябва на модератора ловния билет и дори го къпахме в ракия. Абе всичко както си требе.

П.П. На колегите които се интересуват от зеления лазер(фенер) това е линка:http://www.aliexpress.com/item/New-...esenter-laser-pointer-starry/32654824689.html

Линк към монтажа:http://www.aliexpress.com/item/25-4...0mm-for-scope-torch-sight-free/888908408.html
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
П.П. На колегите които се интересуват от зеления лазер(фенер) това е линка:http://www.aliexpress.com/item/New-...esenter-laser-pointer-starry/32654824689.html
На посочения линк е без батерии и зарядно.
При отваряне на страницата предлагат друг линк за такива с батерии и зарядно, НО...не са същите.
 

dberov

Редовен Потребител
Пъро искам да кажа че много съжалявам за поредния пропуск да присъствам на мероприятието, бил съм гост на Балкантрейд и не се съмнявам че сте си изкарали добре.
На посочения линк е без батерии и зарядно.
При отваряне на страницата предлагат друг линк за такива с батерии и зарядно, НО...не са същите.
Мисля че не е тук мястото да се пише за лазера но щом стана на дума нека изкажа и моето мнение.
Въпреки че aliexpress предлагат може би най изгодни цени, избягвам този сайт щото съм им сърбал попарата не веднъж и имам ли възможност да закупя каквото и да е от друг сайт който защитава парите ми дори на малко по висока цена избирам втория вариант.
Пиша това не да голословя а защото си купих абсолютно същия лазер и монаж от ebay с някакви центове по скъпо но ако не пристигне навреме отварям дело и си взимам обратно парите още същия ден.
Ето линк към лазера:
http://www.ebay.com/itm/16202480730...49&var=460994893042&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT
Ето линк към монтажа:
http://www.ebay.com/itm/152046574608?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT
Един съвет от мен който не искам да налагам никому.
Не си купувайте комплект лазер + зарядно + батерия/и.
Зарядното е абсолютен ментак с постоянно подаване на ток и бързо зареждане на батерията която също е дърво.
Бях закупил такъв коммплект и оставих батерията да се зарежда но я забравих и отидох 7 дена на ски а като се прибрах заварих зарядното разтопено, разплуло се на шкафа което продължаваше да зарежда батерията а тя бе надута до пръсване.
По добре си купете отделно едно добро импулсно зарядно UltraFire или Nitecore а читави батерии може да се вземат за левчета от всеки сервиз за компютри, вадят ги от батериите на лап-топи, държат много както на натоварване така и на цикли на презареждане.
 

Dominus

Редовен Потребител
Алиекспрес е създаден за китайците с цел да ебават купувача.В момента имам открит диспут за стока 8 евро която повече от два месеца не е пристигнала. Рейтинга ми е А3 за което диспута трябваше да се реши много бързо. Лигавят ме вече 10 дни и повече. Мисля, че ще го зарежа този скапан сайт. В Ибей съм 100 пъти по-спокоен и сигурен, ченяма да ми приложат някоя китайска хватка. Нека все пак последните мнения си отидат в правилната тема.
 

wess

Потребител
И аз да споделя нещо за митническите такси, защото наскоро се наложи да се оправям и с това.
1. За доставки от ЕС страни не се плащат мита и ДДС, затова са за предпочитане.
2. За останалите страни:
а) ако пратката е от физическо лице до физическо лице и е декларирана като "подарък" - за стойност до 45 Е не се дължи нищо
при мен се случи една пратка от Хонг Конг да бъде с обявена стойност 46 Е и заради едно евро платих: 20,70 лева мито и ДДС (начислени върху цялата стойност от 46 Е, а не само върху горницата от 1 Е), още 4 лева комисион за СИ Банк, 20 лева на митническа агенция за ЕОРИ номер и попълване на декларация, накрая 3,50 при получаване в пощенския офис (доколкото разбрах за извършен митнически контрол);
б) пратки от юридически лица (фирми, вкл. онлайн търговци) - до 30 лева не се дължи нищо
в) пратки от юридически лица (фирми, вкл. онлайн търговци) - до 150 Е се дължи само ДДС 20%
Първата работа на митничарите беше да ми поискат разпечатка от PayPal, за да видят какво съм купил и на каква цена. Развалих им кефа като им казах, че пратката е подарък и няма как да покажа документ след като не съм плащал за стоката. В действителност се случи така, че бяха ми изпратили само едно от поръчаните неща, което струваше около 16 Е и наистина не трябваше да плащам никакви такси, но аз не бях видял пакета и мислех, че ще получа цялата поръчка на стойност 120 Е. Както и да е, вече съм по-информиран.
Прикачения файл съм изтеглил от сайта на митниците, името му е малко странно, но не съм го променил.
 

Attachments

  • _informacia_za_saita_redaktirana.doc_.doc
    53.5 KB · Прегледи: 8
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Тая попара съм я сърбал колега и вече в ситуация като твоята (ако обаче съм платил с PayPal) аз просто отказвам да взема пратката, не слагам подпис никъде и не могат да ме задължат да платя и стотинка. След като не бъде освободена пратката престоява десетина дена БГ Пощи я връщат на подателя като непотърсена а аз отварям дело и си взимам парите обратно. Когато се прави плащане с PayPal има пция да се напише бележка към продавача. Винаги упоменавам че трябва да се изпрати като подарък с обявена стойност 10 - 12$ и ако не е спазил това условие, правя снимка на пакета в пощата, отварям дело в PayPal и я прилагам там като доказателство - до 2 дни ми връшат парите. За 18 месеца съм отворил 45 дела - 45 спечелени в моя полза ;).
2016-08-07_120550.jpg
 
Нагоре