METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

lynx

Редовен Потребител
30 страници изписано има, прочети го де.
Каквото е имало да се пише, са го написали хората.
 

Hidden

Редовен Потребител
Здравейте. Някой сменял ли е цев на Метеор AR-1000 с такава от Норика Марвик Голд? И напълно еднакви ли са цевите (конструктивно, не като изпълнение) ?
 

cilindura

Редовен Потребител
Да, колега. В момента имам "Марвик Голд" с корпус /цилиндър/ от AR-1000. Цевите са взаимно заменяеми, но трансферпортът на AR-1000 не е съосен с цевта "Марвик Голд" /това е поправимо/. Аз, например, разширих трансферпорта на "Марвик Голд", като по този начин го съосих с цевта. А в разширения трансферпорт набих втулка с конична конфигурация, която допринася за по-високата скорост на проектила. Поздрави!
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте.Кой освен Митака 101 може да ми направи газова пружина и останалите подобрения на 1000 ар?Срещу заплащане разбира се.
 

didk0

Потребител
митака ми правише моята ,останх повече от доволен .Говори с него и ще ти помогне
 

Curi

Новодошъл
Здравейте! Днес при зареждане на пушката я изтървах,тъкмо преди да е заредила. Цевта се върна рязко назад и в последствие видях,че съм изкривил цевта. Може ли някой да ми каже откъде мога да си купя цев и да ми препоръчате някой майстор в София?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Менгеме, две дъски, точно око, премерена сила с точното рамо и на точното място ще я върне в изходното и положение.
 

Curi

Новодошъл
Ами върнах я в изходното и полужение,но мерника се оказа и той строшен. В интернет не успях да намеря резервен. Някой да знае откъде мога да си намеря?
 

Nikola

Потребител
Колеги, има ли откъде да се купи Метеор КБ57? Може и втора ръка.
 

burrago

Потребител
Да, колега. В момента имам "Марвик Голд" с корпус /цилиндър/ от AR-1000. Цевите са взаимно заменяеми, но трансферпортът на AR-1000 не е съосен с цевта "Марвик Голд" /това е поправимо/. Аз, например, разширих трансферпорта на "Марвик Голд", като по този начин го съосих с цевта. А в разширения трансферпорт набих втулка с конична конфигурация, която допринася за по-високата скорост на проектила. Поздрави!
Колега, а по принцип когато диаметъра на трансферпорта се увеличи(но увеличението да бъде еднакво по цялата му дължина, а не с конична втулка като при теб) мощността на пушката ще стане ли по-голяма и горе-долу с колко(като процент)Например увеличение с 2мм спрямо оригиналния.
 

RANGER

Потребител
Здравей те, момчета днес ходих даси купувам Метеор АР 1000. Хубаво ама, видях че го има в два варианта. Единият е ясен, но другият към края на името има букви FC. Когато питах за разликата , ми казаха че тоя FC бил скопения вариант тоест 220м/с и двата са 5.5мм. Интересуваме къде точно само ударили чукалата, тоест дали е само в прожината !?!
 

Hidden

Редовен Потребител
На Метеора скоростта по принцип му е 220 м/с. Това, че по разни сайтове пишат 270 м/с си просто рекламен трик.
 

burrago

Потребител
Или по-скоро тези "по-високи" скорости се замерват с доста по-леки съчми(0.60-0.65 грама), които дават значително отклонение в сравнение със съчма тежка около 1 грам. Не ни лъжат и мамят, просто пропускат да уточнят някои важни неща. Гледай да не купиш пушка дето е ограничена на 16 или на 7.5 джаула, ако проблема е само че са сложили по-слаба пружина няма грижи ама ако има и нещо друго дето да пречи тогава кофти. Щото не ми се вярва слабия вариант да е с 220м/с, ако има чалъм за замерване в магазина поискай да се направи, използвайте съчма с тегло около 1 грам.
Искам да попитам някой пробвал ли е и знае ли дали оригинална ГП за Норика ще стане на Метеор 1000.
 

RANGER

Потребител
По принцип бях тръгнал за Метеор АР в кал.177 но след лека заиграфка с пушките, и на двете мерниците ми останаха в ръката. Фабричен дефект , или нещо подобно!?!
То и цената на пушките ми загатна за няква нередност.Макар че първоначално от магазина нищо не казаха за този дефект.
 

Hidden

Редовен Потребител
А как паднаха мерниците? Цената иначе е добра за нова пушка (пък и за стара).
 
Нагоре