METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

Yordan_Videnov

Новодошъл
Разколачох я. Представям ви маншет и бутало. Та-дааааа
 

Attachments

  • 20160308_151249.jpg
    20160308_151249.jpg
    203.1 KB · Прегледи: 199

Yordan_Videnov

Новодошъл
Извинявам се за двойния пост, но нещо не се оправих със снимките, защото ползвам телефон.
 

Attachments

  • 20160308_151304.jpg
    20160308_151304.jpg
    259.3 KB · Прегледи: 193
  • 20160308_151335.jpg
    20160308_151335.jpg
    191.8 KB · Прегледи: 185

Yordan_Videnov

Новодошъл
А за маншета какво ще кажете? Буталото и цилиндъра да ги чистя ли, защото у дома имам само една тефлонова смазка. Пружината мисля да не я пипам. А може би само леко да попия.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако имаш нов маншет - сменяй. Този от снимката не изглежда много захабен, може да го запазиш за резерва.
Буталото и цилиндъра ги изчисти, може да сложиш съвсееем малко смазка, когато набиваш буталото с новия маншет, за да влезне по-лесно.
Дано имаш опит със смяната на маншет, защото ако влиза тегаво има вероятност да прецакаш новия маншет при набиването.
А пружина едва ли ще намериш нова за този модел, трудно се намират.
 

iv_popa

Новодошъл
след всичко прочетено тука .. си купих Метеор 1000 магнум .. и влезнах в един филм , не е истина .. още не съм стрелял с нея .. но в неделя може би и това ще стане ... тогава ще мога да кажа струвало ли си е всичко .. и ще разкажа подробно ..
 

De_Marco

Редовен Потребител
А аз направих фаска, плоска. На 30 метра по вертикала отклоненията са под 1 см, но по вертикала са до 6 -7 см! Пушката е с газова пружина, стреля се с JSB Jumbo Heavy 1,175гр. Не пуши след изстрел. Оптиката е Umarex 4x32. Предполагам това отклонение не е от фаската, ама да питам и за вашето мнение.
 

ssn

Потребител
Я виж заключването на цевта. Стреляй с подпряна цев и кажи как е?
 

st_beer

Редовен Потребител
А аз направих фаска, плоска. На 30 метра по вертикала отклоненията са под 1 см, но по вертикала са до 6 -7 см! Пушката е с газова пружина, стреля се с Jumbo Heavy 1,175гр. Не пуши след изстрел. Оптиката е Umarex 4x32. Предполагам това отклонение не е от фаската, ама да питам и за вашето мнение.
Не знам какво ще рече и как да разбера това плоска фаска. По принцип фаската не е плоска. Тук има материал за дулните фаски: http://riflestocks.tripod.com/targetcrown.html
Хубаво е да замериш на хронограф да видиш как са скоростите на пушката и ако имат големи разлики между изстрелите да търсиш проблема от къде идва.
Друго мога да ти препоръчал да смениш чашките с по-леките JSB 1,03 гр. До колкото си спомням когато имах този модел пушка стреляше най-добре с чашки около 1 грам.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Извинявайте, грешно се изразих. Имам предвид плоско чело на цевта и надулника (90 градуса спрямо цевта), а фаската трябва да е подобна на посочения от st_beer link. Въпроса ми е дали според вас за такива резултати може да има вина фаската, или по-скоро вариации в цевта и оптиката? За да изключвам причините една по една. За съжаление с хронограф не разполагам, но ще потърся. Ще пробвам и идеята на ssn, за да изключа като причина уплътнението на цевта. Мерси ви :p
 

didarai

Редовен Потребител
А аз направих фаска, плоска. На 30 метра по вертикала отклоненията са под 1 см, но по вертикала са до 6 -7 см! Пушката е с газова пружина, стреля се с JSB Jumbo Heavy 1,175гр. Не пуши след изстрел. Оптиката е Umarex 4x32. Предполагам това отклонение не е от фаската, ама да питам и за вашето мнение.

Не рaзбрaх ся , по вертикaлa или хоризонтaлa сa по-големи отклонениятa ? Кaк си стрелял ? (прaв , опорa .. и т.н )
......
Не зaбрaвaй , че колкото и причини дa отстрaниш , последнaтa (стрелецa) , aко е неизменa , логично и резултaтите може дa сa aдеквaтни . Пробвaй и с друг стрелец .
 

De_Marco

Редовен Потребител
Извинявай, по вертикала са отклоненията. В бързането съм го написал два пъти. Стреляно е от стабилна опора, като всеки един изстрел е при една и съща позиция, за да избегна възможно най-много човешкия фактор. Надявам се, че не е от стрелеца, трета въздушна пушка ми е тази, отделно 2 огнестрелни. С предходната Хатсан 135, на това разстояние, групата ми е по-събрана (3-5 см. но в диаметър, а не само по вертикала).
 

didarai

Редовен Потребител
Нa промянa в скоростите мязa . Виж херметичносттa . Чaшките дaли влизaт лесно . Пробвaй с други чaшки , дa видим тaкa ли ще е пaк . Упорaтa aко е много близо до спусъкa също може дa се получи . 1 см нa 30 м . стрaнично отклонение , си е нaпрaво отлично .
 

Hector1988

Потребител
Моля дайте мнение за моноблок и оптика до 150лв за метеор 4.5 с ГП.Допитвам се до вас,защото взех една китайска оптика с вграден моноблок с 2 винта но не държи и се мести назад по релсата.
 

lynx

Редовен Потребител
Сложи между релсата и моноблока малко парче двойнозалепващо и най-вероятно няма да се пързаля вече.
 

Hector1988

Потребител
За съжаление пак има бягане назад по релсата!Някой знае ли откъде мога да се сдобия с новите фиброоптични механични мерни прибори за метеора?
 
Нагоре