Kral Arms

lynx

Редовен Потребител
Обсъждахме с SGS пушката, която по неволя е станала негова и при "отпушването" и натягането на пружината до край е дала 55 дж.(кал. 6.35)
Предполагам, че за това ме питаш?
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега, мощността на тази пушка наистина е много малка. Измери колко е дълга цевта и пиши тук - в темата.
Има и нещо друго. Обемът на резервоара е прекалено малък за калибър .25 , при положение че искаш голяма мощност. Ако е пушката ти е калибър 22, с този резервоар и при определена конфигурация на клапанното тяло с цев 58-60 см., спокойно можеш да постигнеш от 210 до 160 бара около 20 бр. 80 Джаулови изстрела. И то - на въздух. По моделите пушки, които си изброил по-горе, няма как да има разлика в конструкцията, тъй като базата, върху която са разработени, е една.
А на твоя приятел, който ще си купува пушка от Чехия, кажи му да смени държавата с Холандия.
 
  • Харесвам
Reactions: SGS

Gadnqra

Редовен Потребител
Обсъждахме с SGS пушката, която по неволя е станала негова и при "отпушването" и натягането на пружината до край е дала 55 дж.(кал. 6.35)
Предполагам, че за това ме питаш?
Да, ама не мога да намеря неговите публикации за да добия представа. Колегата ми беше писал и се разбрахме да ми звънне ама май е купил нещо вече.
 

lynx

Редовен Потребител
Ники, те тия простотии имат просто обяснение. Сайдлевъра който ползват е същия като на булпапа. При мен е от дясно и болтчето е от горе. Като го завъртиш лоста от другата страна и идва от долу.
Тапата за реглаж на пружината и тя е 1:1 с тази на булпапа, но при мен има болтче което я фиксира от долу. И въобще си мисля, че всички Пунчери са с много еднакви карантии, защото днес разхвърлях още един в 6,35 с дървен приклад. И той 1:1 с другите. Само цевта и дотиквача са различни.
С него въобще беше куриозен случай. Един колега го купил от Чехия (много изгодно на промоция). Идва и ми се хвали : "Виж каква мощна пушка си взех и колко е тиха."
Тоя Пунчер с цял шрауд върху цялата цев, досега не бях виждал такъв Крал. Все са някакви половинчати.
Пробвам я аз, бре наистина тиха. Пускам хронографа - на максимална мощност на регулатора показа 115-117 м/с. с JSB 2,2гр.
Колегата гледа и не вярва. Казва хронографа ти не работи. Стреляме с другите пушки, всичко показва ОК. Тоя като се вкисна - пробутали са ми развалена пушка, ще ходя да я връщам, нали е в гранция. Продали му я като 50J, а тя повече от 16J не може. Казвам му видя ли защо е на промоция :) В Чехия границата нали е 16J и едва ли има много желаещи за 6,35 на 16J.
Предложих му да я отворим и да я видим, защото предположих, че със сигурност има някъде нещо което я спъва. Или в трансферпорта или някоя пружина е сменена.
Обаче се запече: "Не, няма да я пипаме, ще я връщам докато е в гаранция." Все пак първа пушка му е и явно се притесни...
От дума на дума го убедих да ми я остави (съгласи се на почти половин цена), а той реши да взема някаква класна по-скъпа пушка в 5,5мм. Да видим на следващото идване от Чехия с каква нова "промоция" ще ме изненада. :)
И така съвсем неочаквано в арсенала се появи още един Пунчер в 6,35. Имах планове за друга пушка, но съдбата решила друго...

...Днес я отворих, наистина в регулатора на трансферпорта са добавили една простотия (на снимките) и с нея стреля на не повече от 16J което е майтап за пушка в 6,35. Веднага го махнах и натегнах пружината на ударника до край. При пробата показа 55J, което не мисля, че е максималната и възможност. Не съм я разглобявал още цялата, но и това ще стане като остане малко повече време. Първо ще я пробваме така какво ще покаже. Много се надявам да е точна поне като булпапа.
Интерсното е че минимума на регулатора реално не е никакъв минимум, а нула. Затваря напълно трансферпорта и няма изстрел. Само ударника щраква, а чашката си остава в цевта защото не минава никакъв въздух.
Дървото не е с най-качествената обработка, но е с удобен приклад и не е тежка, към 3,3кг. Шрауда обаче никаква работа не върши. На макс. мощност трещи много.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Току що оправих проблема. Не знам как, но нещо съм натиснал на тъпия таблет и без да искам съм блокирал няколко колеги. Вече всичко е ок. Много съм смотан. Стефко, колко мм. са отворите на трансферпорта, клапанното тяло и на цевта ? И клапанът на колко мм. е ?
 
Последна промяна:
  • Харесвам
Reactions: SGS

SGS

Редовен Потребител
Не съм я разглобявал още цялата напълно. Малко време да остане утре, ще я разфасовам, направя снимки и ще измеря всичко. Сега не ми е под ръка.
 

SGS

Редовен Потребител
Бърз тест от днес. Втори Пунчер (този в 6,35мм.) за който писах последно се предстaвя добре засега.
Всички мишени са на 30м. По 6 изстрела на всяка.
Не хареса H&N FTT , с Баракуда малко по-добре. С JSB 1,645 резултата се вижда :)
В момента стреля с 260м/с чашка 1.645, т.е. около 55 J
Още не ми е останало време да я разглобя цялата, да видим какво може да се подобри ...
 

Attachments

  • IMAG2420.jpg
    IMAG2420.jpg
    258.8 KB · Прегледи: 121
  • IMAG2421.jpg
    IMAG2421.jpg
    268.1 KB · Прегледи: 119
  • IMAG2417.jpg
    IMAG2417.jpg
    301.6 KB · Прегледи: 123
  • IMAG2419.jpg
    IMAG2419.jpg
    270.3 KB · Прегледи: 121
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител
Привет,
В търсене на първа пушка за сина си се спрях на Puncher PCP NP01 в калибър 4.5.

Нямам никакъв опит с пцп и не ми е ясно дали само с винта за регулиране може началната скорост да се свали до 100 м/с.

Какво следва да се направи за да се оптимизира за за ниски енергии. Това ще увеличи ли значително броя изстрели с едно напомпване на резервоара.

Поздрави.
 

lynx

Редовен Потребител
Никога не съм виждал разглобен този модел, НО почти всички модели ПЦП елементарно се намаляват до такива скорости.
Важно е да не прекалиш с намаляването, за да не заседне чашка в цевта, защото понякога е трудно да се извади без да нараниш цевта отвътре.
А броят на изстрелите със сигурност ще се увеличи доста.
Успех!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Никакъв проблем няма да се намали до такива скорости. Ако се налага се слага по-слаба пружина. Ще стреляш с по-леки чашки - JSB 0.93 и няма опасност да заседне нещо. Въпросният модел ти дава и бонус - има регулатор на мощността, който скопява трансферпорта и също намаля мощността. Дори при крайно положение почти затваря трансферпорта. Слабо място на този модел е лостчето за зареждане, захващането му към дотиквача и барабанът.
 

bleu81

Редовен Потребител
"Гадняра", пушката ще е 4.5. Там където работя имам на разположение 5-осна фреза ДМГ, снс струг и лазер режещ до 16 ММ черно и няма да ми е проблем да си изработя нов лост и барабан.

Това което ми липсва са познания по принципа на действие на пцп, но това е поправимо.

Извинявам се ако това ще оскверни темата но какво мислите за нова цев 6 ММ за топчета за еърсофт и барабан за 6мм бб. Мога да я направя от безшевна неръждаема тръба. Приемете го като начин по лесно да убедя жена ми,че пушката е "безопасна" и е подходящ подарък за дете ...

Поздрави на всички.
 

sts1969

Редовен Потребител
Приемете го като начин по лесно да убедя жена ми,че пушката е "безопасна" и е подходящ подарък за дете ...
Май трябва да промениш подхода към жена си, както се казва : "ако искаш да ти купят коте, първо започни да ревеш за пони". :D
п.п. Безопасно оръжие за деца?!? ??? не се сещам за такова, най-добре е ако детето след обяснение разбере какви опасности носи "играчката", как правилно да борави с нея, и да се пази от нараняване. Не напразно еърсофтърите ползват каски, очила и протекторни кори.:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
blue81, сега прочетох че стрелеца тепърва ще навършва 6 години.
Аз лично не бих разрешил на 6 годишно детенце да борави самостоятелно с каквато и да е въздухарка.
Явно всичко ще е под родителски контрол, което обезмисля упражнението с бб топчета и нова цев за еърсофт.
 

bleu81

Редовен Потребител
Lynx, стрелеца ще стреля само под мой контрол поне още 7-8 години.
Въпроса е единствено кой модел ще му позволи чисто анатомично да стреля най добре. Колкото до 6 милиметровата цев, идеята не е толкова лоша понеже ще ни позволи да стреляме в къщи.

Пушката ще я взема вторник освен ако не ме разубедите, че има по подходяща за малък стрелец.

Като я взема ще ми трябва малко помощ за
първоначалното обслужване,пълненето, евентуално заглушител и идея как да и монтирам механични прицели.

Едно по едно..като я взема ще пиша.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако си купиш/направиш чашкоуловител, не е проблем да стреляте у дома.
При намалена до стотина м/сек. пушка, "саундмодератора" е почти безмислен.
Единственото неудобство е, че при удар на сачма в чашкоуловителя се отделя оловен прах, който е вреден при вдишване.
Но при тази ниска енергия разпрашаване едва ли ще се получава...

P.S.
Изчети набързо тази тема:
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/pellet-trap-чашкоуловител.77/
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,
Днес говорих с вносителите на Крал и се оказа ,че в новата им доставка няма Puncher NP01 4.5мм. Доставката била голяма и нова не се знае кога ще има.
Някой поръчвал ли е само цеви и пълнители от Крал Армс през ISD? Идеята е да взема каквото имат сега и да заявя една цев 4.5 за следващата доставка.
Има ли друг вариант за цеви в бг или внос от държава от ЕУ?

Заглушителят който продават за 99 лева струва ли си парите или може да се намери по добър? (http://www.isd-bg.com/zaglushitel-za-vazdushna-pushka-puncher-pcp)

Предлагат и редуктор за Puncher но продавача не беше сигурен дали става за NP01(http://www.isd-bg.com/regulator-za-puncher-pcp) Свалих от сайта на Крал ръководство за употреба (само на турски) и там на страница 19(ако не се лъжа) беше показан същия редуктор т.е. би трябвало да става .. ?? Като гледах скоростите които е качил Gadnqra по-горе се чудя дали с редуктора ще се постигне значително разширяване на платото?

Намерих си цев за еърсофт пушка от неръждавейка - цените са около 70 лева. Чудя се парче безшевна тръба 316L 8х1мм дали няма да свърши същата работа, макар, че цевите за еърсофт ги водят 6.02-6.03мм т.е. топчетата са леко подкалибрени.

Идеята за ПЦП започна много да ми харесва. има огромен потенциал за къстъм изпълнения. Като ученик съм правил доста "експерименти". Любимата ми книга беше "Динамика удара". После реших да пълня фризера от магазина и зарязах хобито. Сега ще се окаже, че подаръка за детето е повече оправдание ;-) да купя нещо на което и двамата ще се радваме.

За сега съм решил на 99% да взема Puncher NP01, въпреки, че съм малко разочарован от липсата на 4.5мм.
В ИСД ми казаха, че ще са налични в сряда.
Между другото на сайта има нов модел Puncher NP03 при който сайд-левъра е от дясно. Може да има и други разлики но от сайта не става ясно. Ако някой има инфо за новия модел нека сподели.

Поздрави

 

Gadnqra

Редовен Потребител
Само със цев и пълнител няма да стане. Сменя се и дотиквач. Цевта няма да има заработен отвор за въздух към трансферпорта, така че ще трябва да се прави. Колкото и да скопяваш пистолета, той няма да стане по-безопасен за детските ръце. Така, че безопасността се урежда чрез контрол от теб и правилно отношение към детето и оръжието. Нито калибъра, нито мощността са от значение ако се внимава.
 

bleu81

Редовен Потребител
Само със цев и пълнител няма да стане. Сменя се и дотиквач. Цевта няма да има заработен отвор за въздух към трансферпорта, така че ще трябва да се прави. Колкото и да скопяваш пистолета, той няма да стане по-безопасен за детските ръце. Така, че безопасността се урежда чрез контрол от теб и правилно отношение към детето и оръжието. Нито калибъра, нито мощността са от значение ако се внимава.

"
Gadnqra"
за безопасността си напълно прав.
Еърсофтската цев ще я направя ей така като входен тест за ПЦП. Вие всички се борите да вдигнете кинетичната енергия а аз ще се пробвам да я сваля до 1J. Не ще е голямо предизвикателство, но аз до тая събота бях виждал ПЦП само на картинка. Кинематиката им започна да ми се изяснява като разгледах схемите в ръководството и тая "операция" ще ми е на практика въведение в "тЮнинга".

Някакъв коментар за редуктора? На теория ми е ясно какво се цели но не знам дали резултата който ще се постигне на практика си струва вложението.
Интересно ми е също дали заглушителя на Крал армс е с добри характеристики за парите си.

Не на последно място като вземам пистолета в магазина какво да гледам в конкретната бройка. Знам, че винаги има вероятност да изтегля късата пръчка но поне да минимизирам риска. Ако ме оставят да се усамотя с нп-то може да му приложа теста с "засмукването". Други идеи?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Редукторите при такива мощности са настроени да работят от около 90 до 130-140 бара работно налягане.
Механично, биха могли да се намалят до към 60-70, но това налягане също е сериозно. Така че, ще трябва доста да "удушиш" трансфер порта (прохода през който порцията въздух отива от бойния клапан към цевта) за да намалиш серизно мощността.
 
Нагоре