KalibrGun

Ctan4o

Потребител
С антабка и адаптер става доста обемисто,вариант е само ако имаш вече монтирана антабка.
Виж как изглежа на снимката.
Със парче шина ще стане по добре,до колкото си спомням приклада е гладък и няма значение каква ще е шината дали права или сверична...ще си легне върху приклада и в двата случая.
А относно дължината виж другата снимка, това е оригинална шина атлас и си направи сметка.

View attachment 70228View attachment 70229
Все още нямам нищо монтирано и затова питам. Искам да се размина с възможно по- малко дупчене и да стане от първия път. Иначе приклада не е идеално прав. В средата има един лек ъгъл с който трябва да се съобразявам като монтирам шина.
Мисля да си взема къса права шина и да я оформя с формата на приклада
 

rashko

Редовен Потребител
Аз съм пред същата дилема...
Мисля да направя два отвора в приклада, залепени две алуминиеви втулки с резба и така да монтирам уивър шината.
По този начин когато ми се стреля от двунога си монтирам шината с два винта, когато не махам и хем няма да ми пречи.
 

dberov

Редовен Потребител
Няма смисъл да правиш и лепиш втулки с резба.
В предната част на приклада има достатъчно кухо пространство до резервоара и не може да се нарани.
Просто разпробий отворите но да са диаметъра на винтовете за да влязат плътно и хвани шината с винтове и гайки като от вътрешна страна на приклада нахлузи на винтовете по една шайба и после контра шайба преди гайката.
Моята антабка съм я монтирал така и вече 5 години не е мръднала, отвора в приклада също не е подал и няма луфт.
2018-04-06_104657.jpg
 

Ctan4o

Потребител
Поръчах комплект шини за застава М70, едната е къса и висока, другата е по- дълга и ниска, ще преценя коя стои по- добре и ще кача снимки като съм готов.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ложата е с ръб по средата и ако се слага парче шина трябва да се тръкне отвътре, за да легне добре. Когато е с винт, става лесно, но двуногата трябва да е с приставка за антабка.
 

5.52

Новодошъл
Търся, чертежи по детайлни на крикетския цилиндър и цевта. Ще стм много благодарен, ако сподели, който има.. Глседах в темата но не видях.
 

Ctan4o

Потребител
Ето обещаната снимка. Нпаравих формата на уивъра да ляга точно по приклада, като подложих и тънко двойнозалепващо тиксо за всеки случай. От към страната на цилиндъра съм ползвал парче ламарина 3мм и нарязах резби за да мога да го стегна добре без да спукам приклада. На уивъра се вижда една линия която направих аз, дотам мога спокойно да изпиля и да не заема толкова място но ще стане след време(можеби). След като пробих приклада ми светна че можех да изнеса шината още напред и да я монтирам в под ъгъл, и нямаше да ми пречи при стрелба от ръка, ама след дъжд качулка.
И като заключение ще кажа че стана стабилно но грозно и неудобно за стрелба от ръка. Вероятно ще претърпи модификация и ще сложа релса като на Hristoss

WP_20180518_08_56_47_Pro.jpg WP_20180521_16_19_49_Pro.jpg
Надявам се Беров да не се сърди че е в кадър
 
Последна промяна:

5.52

Новодошъл
Sts. Благодаря за схемат. Оъваря очите, но зада не разглабям търся чертеж с размери. Примерно, цевта еди колко си милиметра, дупка за трансфера еди колко си, жлеба за О пръстена еди колко си. А и нямам прецизен уред за мерене.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Търси такива чертежи из руските форуми. Каквото са ми дали или съм намерил аз като чертежи на отделни елементи съм го качвал в темата.
 

dberov

Редовен Потребител
Слагал съм точно на Робърт Лан и след тестовете, въобще не бях очарован а също и колегата който си го бе купил, та върнахме оригиналния.
 

lamer4o333

Потребител
При мен оригинала нещо не ми харесва как работи . Пълня пушката до 200 бар и от 200 до 180 скоростта ми е около 280 м/с. Под 180 м/с пада рязко с 10 метра в секунда и държи така до около 140 след това кара на правоток. Не ми харесва така и искам да направя нещо , но въпроса е какво ?
 

lynx

Редовен Потребител
Прати редуктора на някой който има стенд да ти го оправи.
Аз не бих го сменял заради подобен дефект, може и да има боклуче вътре и след почистване да се оправят нещата.
 

dberov

Редовен Потребител
Поправял съм 4 или 5 оригинални Крикетски редуктора и винаги причината беше в нарушаване цялостта на челото на полиамидната тапа на редуктора. Или от попаднало боклуче или от образувалия се вече канал.

Виж тук >> http://forum.airguns.bg/index.php?threads/РЕДУКТОРИ-на-налягането-в-pcp.113/page-40#post-227293
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
След като редуктора работи, не е сигурно дали е от него. Може да се е разхлабила месорубката(гайката която натяга клапана). Казах ти да провериш първо за течове. Като го натопиш цилиндъра целия ще си покаже. Има 4 места от които може да издиша. Отпред от манометъра, от предната тапа, от дупката за редуктора, от задната тапа или от трасфера(клапана). Като се разбере откъде губи налягане, ще стане по-ясно къде може да е проблема. Дори и да е редуктора, оправя се лесно.
Слагал съм и аз по желание на колеги други редуктори, но никой не е впечатлил с резултати по-добри от заводския, когато той е наред.
При мен си работи коректно и на 80 бара, пробван е и на 160 бара при други Крикети.
 

lamer4o333

Потребител
Ще го потопя не е проблем , просто искам като го потопя да знам за какво да гледам не само да го плакна :).
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не си спомням, на кой последно съм изпращал стенда за тестване на редукторите?
Трябва ми.....
 
Нагоре