Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

fishermaniac

Потребител
Има ли нещо по-особенно в скъсяването на хатсански резервоар касаещо сигурността и безопасността?
 

refleks

Потребител
fishermaniac написа:
Има ли нещо по-особенно в скъсяването на хатсански резервоар касаещо сигурността и безопасността?
Няма големи тънкости , реже се на струг и после една резба с същата дълбочина и си ти :rambo:
 

lynx

Редовен Потребител
Няма нищо особено, освен това че стругаря не тябва да е мърляч.
Когато пристъргва вътрешния диаметър и навива новата резба, трябва резервоара да е идеално центрован.
 

staif

Редовен Потребител
Незнам дали е добре но при първо изпитание на БТ-то днес с новия по лек ударник и по корава пружина на ударника резултата се оказа такъв:
 

Attachments

  • 2013-12-12_180937.jpg
    2013-12-12_180937.jpg
    209.5 KB · Прегледи: 153

refleks

Потребител
Ако питаш мен е супер . Аз лично се отказах от тежкото жсб и сега стрелям с лекото , резултатите с него на рогатия хронограф и мишените са доста по добри :)
 

dberov

Редовен Потребител
А колко изстрела правиш с лекото JSB и от колко до колко бара. Тук Светльо направи това което много колеги се мъчат, започва от 150 и свършва на 110 бара с много добра скорост и малък разход. ;)
 

ilko_dim

Потребител
staif написа:
Незнам дали е добре но при първо изпитание на БТ-то днес с новия по лек ударник и по корава пружина на ударника резултата се оказа такъв:

АМА , колега , БТ-то не беше ли с 255кубиков резервоар? Понеже може и да си го скъсявал , но оригинално мисля , че е толкова ???
:cheers:
 

staif

Редовен Потребител
Честно казано забравих колко кубиа е на БТ -то останало ми е в акъла че е 200 ??? ..предстои още малко доискусуряване' и после да видим как ще е по мишените :rambo:
Относно лекото jSB моя хасан нешо не ги харесва чак толкова ..
ето изчисленията с 255 кубиков резервоар:
 

Attachments

  • 2013-12-12_180937.jpg
    2013-12-12_180937.jpg
    204.7 KB · Прегледи: 90

ilko_dim

Потребител
Платото ти е много добре , разхода - също ! :bravo: А това на въздух ли е или на гризу? Извинявай , питам , понеже вече не е чудо , ако някой стреля с друго , освен с въздух.
 

staif

Редовен Потребител
ilko_dim написа:
Платото ти е много добре , разхода - също ! :bravo: А това на въздух ли е или на гризу? Извинявай , питам , понеже вече не е чудо , ако някой стреля с друго , освен с въздух.
На метан :yes: :cheers: Утре ще се постарая да сведа показателите като при първата диаграма ;) има какво да се направи още :)
 

dberov

Редовен Потребител
Като правихме БТ-то на Светльо поръчахме различни пружини за БК и за ударника. Останаха 2 пружини за БК много яки, ако на някой му трябва да ми пише на лични, пружините са в мен. Цената е 5лв за брой. Нарочно ги поръчахме дълги понеже цената до 60мм беше една.

1. Външен диаметър 9мм, дебелина на тела 1.5мм, стъпка 3мм, 20 витки, дължина 51мм
2. Външен диаметър 9мм, дебелина на тела 1.5мм, стъпка 3мм, 22 витки, дължина 56мм
 

dberov

Редовен Потребител
Опс, недоразумение при въпроса...???
Извинявам се, бях объркал текста в пост 4197 - редактирано
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
dberov написа:
Като правихме БТ-то на Светльо поръчахме различни пружини за БК и за ударника. Останаха 2 пружини за БК много яки, ако на някой му трябва да ми пише на лични, пружините са в мен. Цената е 5лв за брой. Нарочно ги поръчахме дълги понеже цената до 60мм беше една.

1. Външен диаметър 9мм, дебелина на тела 1.5мм, стъпка 3мм, 20 витки, дължина 51мм
2. Външен диаметър 9мм, дебелина на тела 1.5мм, стъпка 3мм, 22 витки, дължина 56мм

Dimitrov написа:
Стават ли за АТ44?

Не, нашите са с външен диаметър 8мм.
 

ilko_dim

Потребител
Опит за евтино приспособление за стрелба прав ( кука) . Три детайла при стругар и малко труд - нищо повече :cheers:

Ако този пост не е полезен - може веднага да се изтрие. Същото важи за всички , които съм писал . НО има и още много излишно в темата , а рейтинг изобщо не ме блазни . Да му мислят хора , за които това е цел :cheers: . и Браво :bravo:
 

Attachments

  • кука.JPG
    кука.JPG
    135.2 KB · Прегледи: 133

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Колеги, след близо 2 дена играчка, намалих темата със 100-ина страници. Моля не се учудвайте, ако "рейтингът" ви е понамалял. ;) Много внимавах и съм сигурен, че не съм изтрил важна информация. Даже някои неща (конкретни проблеми, питания, отговори и реотговори :D) които се завъртат циклично съм ги оставил на по няколко места(а те са били в пъти повече). Основно заминаха десетки честитики, въпроси за цени и т.н., с които отдавна всички са вече наясно, както и обяснения за скорости с различни чашки които се повтарят многократно. Изтрих поне 10 поста "не ми си четат 300 и страници, та да питам...". Е сега вече са по-малко. ;) Темата си е Ваша, така че пазете си я подредена! :cheers: Дано следващите, които влязат тепърва в нея, по-лесно да се ориентират. :pardon:
 
Нагоре