Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

nikisv

Потребител
Тя и при мята Суматра в заводски настройки е баир надолу .Явно за стокова пушка това е нормално. Противно на това което съм чел тук във форума че във високите налягания скоростта е ниска и после почва да се покачва и след това почва пак да пада .
 

sts1969

Редовен Потребител
Противно на това което съм чел тук във форума че във високите налягания скоростта е ниска и после почва да се покачва и след това почва пак да пада .
Такова плато се получава, когато пушката се тунингова от някой знаещ и можещ. :cheers:
 

dvelinov

Редовен Потребител
Такова плато се получава, когато пушката се тунингова от някой знаещ и можещ. :cheers:
Но все пак,повечето не пипани пушки,са с графика като могила
Повечето графики,които аз съм гледал по форумите са на AirArms,всички (стокови)те изравняват 1-ви с 50-ти изстрел,горе-долу
 

sts1969

Редовен Потребител
Но все пак,повечето не пипани пушки,са с графика като могила
Повечето графики,които аз съм гледал по форумите са на AirArms,всички (стокови)те изравняват 1-ви с 50-ти изстрел,горе-долу
:D Не сравнявай Хатсан с Айр Армс, общото м/у тях е че и двете са въздушни пушки...и толкова. :pardon: Подобна е приликата и между Москвич и Мерцедес... :cheers:
 

dvelinov

Редовен Потребител
Пристигна новото Хроно и пуснах 3 пълнителя(Hatsan BT65RB 22cal)
Реално,тази пушка има между 10 и 12 изстрела.Всичко над 330м/с е доста неточно или енегрията и е в повече
Графиката е от 190 до 100 бара налягане
Май това хроно е малко по-точно от Caldwell-а,защото се доближава до данните на производителя от 61J,също и си задаваш тежест на проектила

Untitled.jpg

:D Не сравнявай Хатсан с Айр Армс, общото м/у тях е че и двете са въздушни пушки...и толкова. :pardon: Подобна е приликата и между Москвич и Мерцедес... :cheers:
Абе...Хацана грам не е Москвич,по-скоро е Опел:cheers:
 
Последна промяна от модератор:

Emp

Редовен Потребител
Пристигна новото Хроно и пуснах 3 пълнителя(Hatsan BT65RB 22cal)
Реално,тази пушка има между 10 и 12 изстрела.Всичко над 330м/с е доста неточно или енегрията и е в повече
Графиката е от 190 до 100 бара налягане
Май това хроно е малко по-точно от Caldwell-а,защото се доближава до данните на производителя от 61J,също и си задаваш тежест на проектила


Колега вземи я развий малко тази пружина на ударника , ти изобщо не чуваш какво ти се отговаря тук в темата. Тя сама няма да ти се настрои пушката , иска да си поиграеш малко .
 
Последна промяна от модератор:

dberov

Редовен Потребител
Пристигна новото Хроно и пуснах 3 пълнителя(Hatsan BT65RB 22cal)
Реално,тази пушка има между 10 и 12 изстрела.Всичко над 330м/с е доста неточно или енегрията и е в повече
Графиката е от 190 до 100 бара налягане
Май това хроно е малко по-точно от Caldwell-а,защото се доближава до данните на производителя от 61J,също и си задаваш тежест на проектила

View attachment 72232


Абе...Хацана грам не е Москвич,по-скоро е Опел:cheers:


С което и хроно да мериш ти плато нямаш. Развий малко пружината на ударника и намали тая скорост на 275 или най много до 300м/с и мисля че ще видиш плато.
 

dvelinov

Редовен Потребител
Аз много старателно следя темата от 2012 година(когато си купих пушката)и споделям тестове както е от кутията
Не мисля,че след като си купиш дадена пушка,трябва веднага да почваш тунинги по нея.Хубаво е да имаш ясна представа в кратуната как работят нещата и какво се случва,както и най-важното-какво искаш да получиш!
Прав си за пружината,но според мен тя трябва да бъде с реглаж
 

lynx

Редовен Потребител
И на мен ми се вижда изсилена пушката, измисли някакъв начин да я намалиш и би трябвало платото да порасне.
 

dvelinov

Редовен Потребител
С което и хроно да мериш ти плато нямаш. Развий малко пружината на ударника и намали тая скорост на 275 или най много до 300м/с и мисля че ще видиш плато.
Идея беше да видя как мерят и двете,със сигурност Caldwell-a мери малко повече,пробвах го и на другите ми ВО
Мисля да изработя по-лек ударник ,друг клапан с един трансфер порт(преграден с 2 броя О-ринг) и по-силна пружина,нов дотиквач,външен реглаж на пружината на ударника и един HUMA Регулатор

@lynx-ще се пробвам да докарам 40+изстрела в плато 45-50J и 290 м/с
 

zograffa

Редовен Потребител
С какви чашки стреляш.При мен тежкото JSB над 280м/с лети много зле,на 270 обаче е супер.Не са ми ясни Хасаните,но няма как да не може да се намали,ако 6 години стреляш така си е направо мъчение.
 

lynx

Редовен Потребител
Аз ли грешно виждам на графиката, ...или наистина на 100 бара прави 300 м/сек.?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
За осем години съм видял само един Хасан (АТ44 pump action) да стреля добре от кутията и да вади плато ....
Добрите производители настройват поведението и енергетиката на ПЦП изделието по поведението на добрите проектили.
"Изнасилване" на 1,03 над 45-50 Дж не води до добри резултати, камо ли пък със "стоково" БТ.
 

lynx

Редовен Потребител
С леките JSB-та при 200 бара е 360 м/с,а на 100 бара е на 300 м/с и при двата хронографа
Че тя пушката е почти готова :) без човъркане.
Слагаш едно редукторче на 90-100 бара и с тежкото JSB(1.17) всичко ще си дойде на мястото.
И платото голямо, и скороста я бива(ще е около 280-285 с по-тежките чашки).
 
Последна промяна:

dvelinov

Редовен Потребител
Исках да направя всичко заедно,но не се сдържах като пристигна регулатора
IMG_3475.JPG

Преправих резбата на клапана,смених пружината и направих засечка в края на цилиндъра,плюс няколко О-ринга
13689455_1081846101890893_2015643297_n.jpg IMG_3541.JPG IMG_3544.JPG

Реглажа на пружината на ударника не е пипана
Хроно теста е от 200 до 100 бара(до 26-28 изстрел е на 130 бара) налягане,регулатора е настроен на 130 бара


Следва изработка на някои части,за запазване на въздух за повече изстрели
Намиране на прерфектното място в графиката на точност и поведение
Настройка на пружини и регулатор за максималните цели на промените

И вече може да се монтира истински модер,без да се разплете
IMG_3476.JPG IMG_3477.JPG IMG_3478.JPG


Поздрави!
 

Attachments

  • reg 200-100.jpg
    reg 200-100.jpg
    207.8 KB · Прегледи: 117
Последна промяна:
Нагоре