Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Emp

Редовен Потребител
Аз моето ат си го помпя на 200 бара , понеже от там ми започва платото . Не го знам колко е дебел тоя цилиндър , но имам чувството че ако запаткам някой с него , ще му направя главата мека. :D
 

styna

Новодошъл
Душманска работа - колкото повече толкова повече :)...просто 2.5мм ми се вижда тъничка, но има инженери които са си казали думата, така че всичко е точно :).
 

lynx

Редовен Потребител
Стоманен, ако стената е 4-5мм. ще тежи като гюле отпред на пушката.
Той резервоара и без това си тежи над 1 кило, само тапите от двете страни са над 500-600 грама :)
 

Dominus

Редовен Потребител
Човек, на АА резервоара е 1.25мм при резбите, а един резервоар е толкова дебел и здрав, колкото е най-тънката (слабата част). Освен това е и шевна тръба.
Друг момент.
Масовите алуминиеви резервоари са 3 мм
Сега разбираш ли как изглеждат притесненията ти?

П.П. Стоманена бутилка с работно 300бара и диаметър. Над 100мм е със стена около 5 мм.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Гледах клип как руснаците тестваха на колко ще издържи малка бутилка за СО2 12гр. по спомен се сцепи на 360 бара. ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Гледах клип как руснаците тестваха на колко ще издържи малка бутилка за СО2 12гр. по спомен се сцепи на 360 бара. ;)
Светльо а замислил ли се защо издържа толкова?
А пък ако вземем капилярен маркуч той издържа доста повече,защо?
Тая стена където е има на 12гр бутилките за Со2 ако от същата сплав, и дебелина на стената направим една да кажем 6л бутилка не и давам повече от 50-60бара да издържи.
 
Последна промяна:

dvelinov

Редовен Потребител
15128539_1364117193612540_851414584_n.jpg IMG_3328.JPG IMG_3330.JPG

Здравейте,прбвах нов заглуштел на BT65RB 5,5mm.,струва към 60лв. и е 2-пъти по тих от хацанският(без RWS Super-H-Point 0,92g.,шумът е брутален)

Както и малко тестове на 18метра х 5 изтрела:
RWS Super-H-Point 0,92g от 180 до 160 бара
FX Airguns подкалибър 5.52 1.175g от 160 до 135 бара
JSB Jumbo Diablo подкалибър 5.52 1.030g ot 135 до 105 бара

Нямам хроно,чакам да пристигне
Питането ми е ,кои регулатори за налягане ползвате и кои се указват най-добрите?При кои налягания BT-то се държи най-добре?
Мен ме интересуват дистанции до 50 метра
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте,прбвах нов заглуштел на BT65RB 5,5mm.,струва към 60лв. и е 2-пъти по тих от хацанският
Колега този заглушител който ти е на пушката/на снимките/ също е хатсански,но е по-стария модел.
 

Emp

Редовен Потребител
Здравей колега , ако нищо не е пипано по БТ -то му трябва само една по корава пружина на бойния клапан . Помпиш си я на 200 бара пушката , и мериш със хроното скоростта къде ти започва платото и къде свършва да си знаеш после в кой диапазон да стреляш( на моето ат платото му започва от 200 бара) . Нягласяш скороста на 275 м/с със jsb 1,175 g и се наслаждавай на пушката , кеф ти 50 м кеф ти 100 м и нагоре .Има един вид чашки jsb и всички останали , в твоя случай са jsb 1,175 g със скорост около 275м/с .Никакви регулатори на налягането няма за настройване , само се регулира натяга на пружината на ударника .
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Имал съм същия "модератор", навремето ги продаваха навсякъде по магазините, други нямаше.
Отвътре имаше трески за дялане, но черното им покритие е безупречно.
Ако наистина са турски, браво на тях.
 

dvelinov

Редовен Потребител
BT-то го притежавам от 2013г.от тогава е минала една кутия чашки,сега и дойде времето:)

По хатсана не е пипано нищо,тест на хроното с JSB Jumbo Diablo cal.22 1030g
Налягане от 200 до 105 bar.
IMG_3370.jpg IMG_3371.jpg IMG_3372.jpg IMG_3373.jpg
 

dvelinov

Редовен Потребител
Аз ли нещо бъркам,защото графиката не е като на правотокова пушка?
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Напротив, точно такава е.
Виж как всеки следващ е с по-ниска скорост.
 

dvelinov

Редовен Потребител
Аз мислех,че започва с по-малка начална скорост(при голямото налягане)и прави пикова стойност на скоростта при 170-160 бара(примерно)и след това пак пада към началните налягания
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Аз мислех,че започва с по-малка начална скорост(при голямото налягане)и прави пикова стойност на скоростта при 170-160 бара(примерно)и след това пак пада към началните налягания
При тия настройки друго не може да бъде, вероятно(сигурен съм) пружината на удърника е на макс, а тази на клапана ти е стоковата. Ако ти се заиграва назад в темата всичко е написано, но с новата ти играчка какъв е смисъла.[/QUOTE]
 

dberov

Редовен Потребител
Аз мислех,че започва с по-малка начална скорост(при голямото налягане)и прави пикова стойност на скоростта при 170-160 бара(примерно)и след това пак пада към началните налягания

Правилно мислиш но от това което си постнал от хронографирането се вижда само един баир надолу.
Сиреч от 200 бара надолу нямаш плато, а започва някъде над 200 бара, така че трябва да се пипне пушката.
 
Последна промяна:
Нагоре