Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Emp

Редовен Потребител
Миналата седмица приятел си взе най-новия за момента Хатсан - Флаш .
Много лека , добре прикладиста . Цяла цевна кутия . Много ниска цена .
Много ниско качество .
Осмицата и елементите за закрепване на спусъка и уивър шината са пластмасови, пластмасова е и уивър базата която пък е и с по малък размер (не може да стегне двуногата). Уивър шината пък стои накриво (след монтаж на оптиката тя има осезаемо отклонение поне няколко градуса). Болтове са със шестограм но не може да ползваш стандартен. . Зареждането е много трудно . Фаски и финиш почти няма .
Със две думи отново ,час пром весел дом , направи си сам и бягай от там .:D
 

PetioStoianov

Редовен Потребител
Най-грозния булпъп, който съм виждал...особено приклада от към рамото е като настъпен от слон...
 

anibis

Редовен Потребител
Най-грозния булпъп, който съм виждал...особено приклада от към рамото е като настъпен от слон...

Няма да се караме де,кой е по,по-най!
То приклад, шина,осмица всичко е на високо ниво направено.

038574247.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
Ако се бяха напънали можеше да изкарат и прикрад с 5 пръста :D

Миро, какво не ти харесва шината? Мехмед на 3-та маса ги огъва. Ако искаш ще ти я пусне къстъм. Кеф ти ФТ, кеф ти ХФТ, кеф ти БР. Само даваш изискванията и ще инаправи по-висока отзад, а защо не и отпред :D
 
Последна промяна:

Yordan Yordanov

Новодошъл
Определено най-дабрият резултат ще бъде на рогата на хроно-то :).
Практиката ми е доказала, че когато Хасана се пипне тук-там от правилните хора, резултататите са забележителни - сходни с пушки струващи 2-3 пъти повече.
 

sess84

Редовен Потребител
Всеки притежавал Хасан стой зад тази теза , вкл. И аз ...ама хубавото си е скъпо и получаваш качествена цев, спусък мечта и технология ...
 

barbaron

Редовен Потребител
Практиката ми е доказала, че когато Хасана се пипне тук-там от правилните хора, резултататите са забележителни - сходни с пушки струващи 2-3 пъти повече.

Как ги намирате тия хора, дето пипат тия хасани??? Аз близо 5 години търсих...После видях (убедих се), че толкова може Хасе-то... А когатот ми се прииска повече - събрах пари за по-класна марка. И не съжалявам! За предходните и въпросни 5 години - също не съжалявам, защото тогава се учех да ремонтирам, а сега се уча да стрелям.
 

Yordan Yordanov

Новодошъл
Определено не съм от хората които стоят зад тезата "моят избор е най-добър".
Колега Barbaron ако позволиш, когато съм към Русенско, дати се обадя за да покажа :) и разкажа.
 

GEORGI PL

Новодошъл
Спука ми се приклада на БТ-то.Не знам как, вероятно при един транспорт наскоро .. Спукването е от отвора за болта на спусковата скоба, до - снимката ..Някой сблъсквал ли се е с този проблем, че се чудя с какво да лепя, какъв вид е полимера, някой прави ли такъв ремонт и т.н.
 

Attachments

  • DSC_0440.jpg
    DSC_0440.jpg
    267.5 KB · Прегледи: 48

anibis

Редовен Потребител
Точно на БТ не ми се случвало защото съм нямал,но ми се случи на една друга пушка.
Пак с полимерен приклад. Абсолютно същото счупване там където е ръкохватката.
Закарах го на едни майстори,които леят тунинг брони,та те отрязаха цялата ръкохватка, първо заляха едната част с епоксидна смола,и вкараха две шпилки вътре.
Когато изсъхна,разпробиха отвори на другата старана на приклада за да влязат хубаво шпилките,и пак с епоксидна смола,пушката е продадена отдавна и колегата си стреля и до ден днешен,и от там повече никога не може и дума да статва да се счупи приклада.От друго място по-може но от там третирано с епоксидна смола и с две шпилки просто стана като бетон! Естествено след това се зашкури приклада,и се пръсна/боядиса/ за да не си личи къде е лепеното.
 

lynx

Редовен Потребител
И аз щях да му предложа да разпита тия които лепят броните, те си ги разбират пластмасите кое с какво ще може да се залепи и да е здраво.
Иначе нов приклад за БТ е 170 лева в "Пушка-та", но ако може този да се оправи ще е най-добре.
https://pushka.eu/product/Резервна-...риклад-въздушна-пушка-Хатсан-BT-65-синтетичен
 

anibis

Редовен Потребител
И аз щях да му предложа да разпита тия които лепят броните, те си ги разбират пластмасите кое с какво ще може да се залепи и да е здраво.
Иначе нов приклад за БТ е 170 лева в "Пушка-та", но ако може този да се оправи ще е най-добре.
https://pushka.eu/product/Резервна-част-въздушни-пушки_Приклад-въздушна-пушка-Хатсан-BT-65-синтетичен
Така наистина ще стане най добре. Ако беше моя приклад от пластмаса щях да го дам да го залепят,и да го зашкуря и боядисам,но моя приклад си беше от стъкломат,и то освен с епоксидна смола или някоя другаот тоя род смоли,с нищо не можеше да се залепи.Най добре колегата да го закара при тия които лепят брони. Ако стане супер,ако се напука пак,вече трябва да играе епоксидната смола,вътре две шпилки и край повече от там няма да си и помисли да се спука.
 

pitbula74

Потребител
под мушката има 2 шестограма,развиваш ги и с леко дърпане трябва да излезе цевта.
 

staif

Редовен Потребител
смоли и пластмаси -са различни неща сиреч не става и не хващат едно за друго-отлепят се,дори "Бизона" е безсилен да се справи-мазни са..позовавам се на от опита си с моторите..лепи се-със същия материал от който е изработен- в подобния случай е най добре да се запои с метална мрежичка и поялник от вътрешната страна ..Има специални двукомпонентни лепила за пластмаса,използват се при радиаторите на кросарките..понякога и капчицата върши работа ;)
 
Нагоре