Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Че кой съм аз да гоня някой от форума. Грешно си ме разбрал. Един избира да стрля, друг да прави прави пушки, някой избира и двете. Не всички можем да сме техници дори и с ум и машини. Всеки сам избира. Важното е човек да има избор. ;)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
" Но и не разбирам защо, след като един anibis (Миро) или един 5ко и др. могат да направят сами пушкИ в домашни условия - от цевта, цевната кутия, цилиндъра, клапана, приклада и всичко останало и то пушки, които стрелят много добре, та не разбирам защо сериозните производители да не могат"
Е това и аз винаги съм се чудел...а не са евтини дори и най-евтините железа ама с течение на времето свикнах...и както с всичко останало знам, евтино хубаво няма,скъпо боклук на всякъде! А иначе добре,че има хора в този форум със знания ,умения и възможности да помагат,че иначе съвсем ще я оплескаме с тия НЕдоделки!!!
 

Dominus

Редовен Потребител
Тези дето са във форума "Направи си сам" едва ли ще ти направят пушката, ако се наложи. А тези дето са тука, са помогнали на 2/3 от този форум пушките им да стрелят така както искат. Така, че по-добре не ги гони. ;);)
Не си заслужават усилията.
Неллагодарност е типична, българска черта. Като им работят пушките са много открехнати. Като се счупят си гълтат надменноста и не можеш ги позна.

Павлов, в Унгария като нямаше с какво да си разглобиш пушката да не ходи във форум направи си сам?
Румбата като ти прави редуктор да не би пак в него форум да ходи.
Познаваме се. Некаа не се впечатляваме с репертоар.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колеги извинявам се на всички които са се засегнали от моят пост. Пак казвам, грешно съм се изразил тогава. Нямам нищо против всички които имате технически умения. Радвам се, че сте в този форум. Идеята ми е, че не всички с ум и машини могат да си правят пушките. Аз лично нямам тези умения и сто машини да имам. Тоест иска се да го имаш от вътре. Аз го нямам и търся помощ от тези които го могат. Надявам се да ме извините.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Стреляй на здраве пич,но не си чупи пушкалото щото ще кацнещ на такива като нас!!!
 

jako_1

Редовен Потребител
Колеги Здравейте някой знае ли размера на О пръстена на иглата за хатсан АТ44? Благодаря
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
" Но и не разбирам защо, след като един anibis (Миро) или един 5ко и др. могат да направят сами пушкИ в домашни условия - от цевта, цевната кутия, цилиндъра, клапана, приклада и всичко останало и то пушки, които стрелят много добре, та не разбирам защо сериозните производители да не могат"
Е това и аз винаги съм се чудел...а не са евтини дори и най-евтините железа ама с течение на времето свикнах...и както с всичко останало знам, евтино хубаво няма,скъпо боклук на всякъде! А иначе добре,че има хора в този форум със знания ,умения и възможности да помагат,че иначе съвсем ще я оплескаме с тия НЕдоделки!!!
А ти колко мислиш им струва да си направят тези пушки по този начин, а да не говорим, че не стават бързо! Някои от тези хора, които си споменал им е отнело много време да се получи това което виждаш като резултат. Ако производителите особено тези който масово правят дадени модели обръщат такова внимание на детайлите, и свият много допуските на детайлите и сглобките, ще се получи, че няма кой да купи тези пушки поради цената, ще стават бавно или няма да има никаква печалба за фирмите! Когато човек си прави сам нещата той не плаща на счетоводители, секретарки, ОТК-та, шлосери и т.н. всеки по веригата (тука може много да се изброява), а си бачка вкъщи или дава определени детайли само да му правят някъде, но никъде не си смята времето загубено по работата на пушката като пари иначе охаааа каква цена може да излезе :D
Не оправдавам по никакъв начин падението в някои отношение на качеството на някои марки които вместо да се подобряват стават все по-зле, но и тука мога да говоря дълго вече с предположения, защото имам определен опит в металообработващо производство в последствен монтаж на детайлите, чак до крайния продукт! Има си скъпи пушки които си стрелят много добре, и ако не си чел форума и не си знаел, какво могат след доработки би бил предоволен от това, което получаваш в крайна сметка.
Този пост мога да го направя и 10-пъти по-дълъг да обясня, защо са и такива цените, но мисля, че ще излишно губене на време, защото тука дълги постове рядко се четат, пък и не се разбират напълно, и се влиза по някой в излишни спорове за съжаление.

ПП: Знам, че не е много по темата, но просто исках да отговоря на колегата и поне малко яснота да хвърля!
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
То за това са измислили серийното производство и високопроозводителни машини и закупуването на материали на едро, за да падне себестойността на единица изделие. И според пазарната ниша да се реализира с добра печалба крайното изделие, която да покрива общопроизводствените разходи и също заплатите на съпътващият персонал. Друг е въпроса дали масовото производство върви ръка за ръка с високото качество. Според мен и пазарното предлагане на дадени продукти определя качество им. Пример всички знаете с какво се славеха Мерцедес, но вече и те правят коли с занижено качество. Никой вече не прави коли или да речем пушки които да изкарат сто години. Така, че всеки който може ще си доработва пушката, а другите ще се задоволят с това на масовият пазар
 

Gadnqra

Редовен Потребител
За някои неща е така, за други не е. Нищо няма да затрудни серийното производство вместо една пружина да се сложи друга - по-дълга или по-твърда. Нищо няма да затрудни серийното производство, да промени даден крепеж или да го подмени с друг. Вместо с едиколко си мм., трансферпортът да е пробит с колкото трябва, а така също и проходни отвори и т.н. Просто ще се ползва друг свредел. И това не вярвам да натовари допуските и производството. Айде за фаските добре, макар че и те се правят бързо. Айде и спусъците да си ги олекотява потребителя, според желанието. Ама за един кирлив отвор, различен от правилния или за една опикана пружина мисля, че оправданието в допуските и серийното производство е неправдоподобно. Има дребни неща, които влияят на стрелбата на пушката, които ако се променят няма да влияят на времето за изработка, цената или други уж фактори. Аз си го обяснявам с нечетене и нежелание даден производител да се запознае с нужното за своята продукция за да я подобри.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Принципно е така Gadngara. Но на кой му пука за пружинки и отвори след като стоката се продава на тази цена при това качество. Търсенето и печалбата определят, другото е вторично. Още повече, че ако говорим за марката Хатсан се знае, че е съпътсващо производство. Тоест с наши думи "заготовки". Лично нямам нищо против тази марка, просто я дадох като пример. Собствениците нека не се засягат. Вярвам, че и тя си има предимства.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Всички са заготовки. Някои повече, други по-малко. И не от всяко дърво става свирка. Очевидно е, че това не ни пречи особено, защото така или иначе пушките си ги правим, независимо каква марка са. Но ако говорим за причините, които спират производителите да бъдат малко по-прецизни - това са незнаене и нежелание, а не неможене.
 

st_beer

Редовен Потребител
Лично нямам нищо против тази марка, просто я дадох като пример. Собствениците нека не се засягат. Вярвам, че и тя си има предимства.
Как ще имаш против тия пушки бре Павка. Нали точно с тия пушки ни бяха първите стъпки с PCP пушките. Аз лично имам само хубави спомени от хасанчетата. Вярно си искат пипане тук там,но пък си ставаха супер.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Абе истината е, че повечето от пушките им са страхотни грозотии и недомислици. Но имат няколко модела, които си струват парите и могат да се гордеят с тях. То и при повечето марки е така де.
 

staif

Редовен Потребител
когато няма какво повече да се усъвършенства еволюцията замира -това не важи за Aсан' :D :D :cheers:
те така -ще поддържаме еволюцията и ние щот' си ги харесваме ;)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Виждам ги, че напоследък се опитват да се развиват. Опитват се и да крадат. Дано скоро да изкарат някой смислен модел. Много ще спечелят ако уволнят дизайнера на прикладите им - засега ги прави да приличат на брадви.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
То проблема не е ли повече материалите при тази марка, приклад както каза ще си направиш, но останалото?!
 
Нагоре