HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от ivodoc, 6 Октомври 2008.

1. 6.35

6.35 Потребител

Публикации:
    102
    Стрелям с истинка пружина и приклада ми е дървен.Ако стреляш маншета си отива.За мощ няма сравнение.Само на механични.И едната и другата са пушки за кеф не за състезание

Последна промяна: 6 Септември 2018
  2. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    739
    от:
    Варна
    На колко изстрела ти е пушката? Колко маншета си сменил до сега? Има ли луфт на заключването на цевта?

3. 6.35

6.35 Потребител

Публикации:
    102
    Имам две.На едната смееням на другата на .Явно има някакъв проблем.

4. nikolela

nikolela Потребител

Публикации:
    154
    от:
    Севлиево
    На страйкъра му е слаб приклада и не става за пълнене с олово за баланс.
    Моята е Гризли, с цял приклад пълен с олово обиращо отката и оправя баланса на пушката.
    Първоначално често подменях уплътнението на цевта и маншет на буталото, че изпускат. Това е което ме дразнеше в пушката, но то имало лек за тези неща.
    За да се запази уплътнението на цевта, тя трябва да стои отворена за да не се мачка гумичката. От пролетта е а изглежда като нова.
    Попаднах на едно видео за удължаване на живота на маншета.
    В процепа се навира жица, която го разтваря. Буталото се налага с чук да го навреш в цилиндъра, но и цяло лято не съм го сменял.
    В момента пушката си държи на вакуум дори и в заредено положение.
    Броих изстрелите до 7 000. Вече изхвърлих празните кутийки от съчми. За това не знам на колко изстрела е хатсана, но съм доволен от него и не бих го подменил с друга пушка под 50 джаула.

xpresident харесва това.
  5. RANGER

RANGER Потребител

Публикации:
    31
    от:
    Сл Бряг
    Имам и Срайкъра, и Метеора. Определено Метеор АР 1000 е за предпочитане.

6. rabbeat

rabbeat Потребител

Публикации:
    59
    от:
    Гората
    Слушай какво те съветват колегите. За да ползваш страйкъра ще трябва да научиш шлосерство...
    Общо взето, на всеки 500 чашки нещо се скапва и изисква доработки.
    Метала на цевната кутия е толкова мек, че стоперния болт на оптиката в комбинация с отката разширяват отвора за норматив.
    Вярно е, че вортекса е предимство, но всичко останало ѝ куца на тая пушка.
    Метеор-а, който ти препоръчват е в пъти по-качествена, а ГП може да ѝ се сложи допълнително.

Nikola, Kifa, Gadnqra and 2 others like this.
  7. ssn

ssn Потребител

Публикации:
    167
    Малко уточнение. Намерих и аз едно видео, в което в процепа на маншета слагат не жица, а изолация от кабел. Идеята не е лоша, може да опитам!:)

8. marrikdin

marrikdin Потребител

Публикации:
    41
    от:
    Русе
    Срещу 5лв. за нов отпадат въпросителните за ефикастност на жици, кабели и др. подобни. :-[

9. joro_ihr

joro_ihr Потребител

Публикации:
    245
    от:
    София
    А пък аз разбрах, че не петте лева са водещите в случая, а издръжливостта (друг е въпроса дали работи или пък аз съм разбрал правилно).
    В нашето хоби и не само мерак с пари се гаси.

Kifa харесва това.
  10. marrikdin

marrikdin Потребител

Публикации:
    41
    от:
    Русе
    Може би неправилно съм разбран. Става въпрос за удължаване на живота, а не за издръжливост. С 5лв. може да се купят пакетче дъвки и 2 вафли така че не става въпрос за пари. Мисля си че след като и без това се отваря пушката, маншетът да бъде заменен с нов и да не се рискува с тракащи предмети в цилиндъра.

SvilenP харесва това.
  11. vertexe

vertexe Новодошъл

Публикации:
    5
    от:
    Варна
    Здравейте колеги.
    Посъветваха ме да пусна запитването си тук.
    Имам Асан mod.85CR.Може ли някой да ме упъти,
    от къде да си взема нов маншет и о-пръстен за цевта(за Варна).Предварително искам да кажа,че съм видял офертите в он-лайн магазните.
    Питането ми е за Варна и региона.О-пръстените стандартни ли са за всички цеви на асанчо?Не виждам разделение за о-пръстените по модели?
    Благодаря на отзовалите се.

12. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    261
    от:
    Габрово
    Има разлика и ако си видял линкът ми към pushka.eu трябва да си видял, че в изброените модове към маншета няма 125-ца или 135-ца и т.н.

Не е ли по - лесно да отидеш в оръжейния магазин и да кажеш какво ти трябва?

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена