Haenel 312 , 311

Bay Mitko

Редовен Потребител
Ще ги изровя и ще ти ги подаря, проблем ми е че в момента съм в ремонт и тотален хаос кое къде е!
 

bleu81

Редовен Потребител
Е, нали сме се разбрали - чакаме колегата bleu81 да каже кога ще прави поръчката.

Привет,
Преди месец се бях засилил да ровя за части за хайнела и fwb80 в вафенцентър, но сайта е само на немски и ми е трудно да се оправя с него понеже не знам и думичка. Доколкото успях да разбера от превода с Гугъл сайта не работи с картови плащания а само с превод, с което ме загубиха като клиент( поне засегзасега) .
Междувременно намерих кит за пистолета от друг сайт в който се плаща с карта и поръчах от там. Там обаче нямаше части за хайнел.

като отворих хайнела и смазах маншета се оказа че има нужда само от нова пружина и гумен буфер на противооткатната с-ма. Засега отлагам търсенето на други части. Разговарях с " Жоро Хондата" и се разбрахме да ми сметне нова пружина, която да ми навият някъде в София. Т.е. засега всички части ще са от бг.
Междувременно съм свалил приклада и действам по дървенията. Мисля да сваля старата политура и да мина няколко ръце восък за дърво.

Т.е всички които са на зор за части да не ме чакат, понеже за сега реално бих купил само нова "гумичка" за околяра на диоптричният мерник.

От вафенцентър съм набелязал една част която била подобрен вариант на късия лост за зареждане. Показах я на нашия фрезист и ми обеща да ми я направи.

Толкова от мен за хайнела.

Поздрави на всички.
 

bate ra

Потребител
Здравейте. Почвам сагата 310. Има доста липсващи части. Някой ги понабавих. С други ще инпровизирам. Проблемен е само спусъка. Установих ,че с малко доработки ще стане и от "китайка" Б-2. Към колегите който имат 310 с този спусък, ще съм благодарен за малко съдействие относно точен размер. Мисля че модела е 310-8 ето снимки.
 

Attachments

  • IMG_20180603_124250.jpg
    IMG_20180603_124250.jpg
    460.1 KB · Прегледи: 88
  • IMG_20180603_124301.jpg
    IMG_20180603_124301.jpg
    432.3 KB · Прегледи: 88
  • IMG_20180603_124229.jpg
    IMG_20180603_124229.jpg
    648.5 KB · Прегледи: 91
  • IMG_20180603_124317.jpg
    IMG_20180603_124317.jpg
    513.3 KB · Прегледи: 88
  • IMG_20180603_124354.jpg
    IMG_20180603_124354.jpg
    602.9 KB · Прегледи: 88
  • 89_0.jpg
    89_0.jpg
    18.7 KB · Прегледи: 87

bate ra

Потребител
Интересува ме този размер.
 

Attachments

  • IMG_20180603_131358.jpg
    IMG_20180603_131358.jpg
    257.5 KB · Прегледи: 80

bleu81

Редовен Потребител
Привет,

Хайнела ми е на тезгяха разглобен на съставните си части.

Полирах цилиндъра, външно и вътрешно, изработих си от полиамид водач и приплъзваща шайба за новата пружина за да избегна изкълчването и при компресия и да позволи приплъзването на челата. Челосах детайла с тресчотката отнемайки около 4 десети за да залича деругите които беше оставила предната пружина. Остава пружината, която си набавих да се подкъси по дължина съобразно новата работна дължина.

Това което ми остава е да освежа външно железата. Оксидацията като цяло е доста запазена но все пак на места има лека повърхностна ръжда. Мисля да шлайфан на ръка с масълце и шкурка 400, 800 .. и да направя студена оксидация с някой химия от рода на "наталия" или друга подобна. Бихте ли ми препоръчали изпитан продукт който да ползвам за целта?

Другото по което работя е приклада. Вчера свалих покритието с рандом-орбит шлайфа, като почнах с шкурка 80 и завърших с 240. Остава ми полиране на ръка. Релефа около ръкохватката ще го направя с "дремела" и кръгло hss борче около 3мм. Има вариант и да го пообгоря, както Jetro е писал в една тема за Feinwerkbau но първо трябва да пробвам на друго парче дърво. В дилема съм с какво да импрегнирам приклада така, че да го запазя максимално светъл. По принцип ползвам вакси за дърво на восъчна основа, но поне тия, които имам са все в тъмната гама. Търся си светло, та направо прозрачно покритие с добри импрегниращи и механични свойства с което да постигна не огледален а сатенен ефект, каквото по принцип се получава с восъчните вакси.

Поздрави
 

Attachments

  • IMG_20180617_113020.jpg
    IMG_20180617_113020.jpg
    588.9 KB · Прегледи: 82

Hidden

Редовен Потребител
Оксидацията като цяло е доста запазена но все пак на места има лека повърхностна ръжда. Мисля да шлайфан на ръка с масълце и шкурка 400, 800 .. и да направя студена оксидация с някой химия от рода на "наталия" или друга подобна. Бихте ли ми препоръчали изпитан продукт който да ползвам за целта?

По-добре не ползвай студена оксидация - в дългосрочен план може да се окаже вредно за метала. Само отсрани ръждата и полирай хубаво. Ако си решил твърдо - по-добре е да ползваш "Ивайло".
 

lynx

Редовен Потребител
И аз бих те посъветвал ДА НЕ ползуваш препаратите за студена оксидация, за цяла пушка не върши работа.
По добре направи нова истинска оксидация, или си остави пушката както си е към момента.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Студената активация не е държелива. Става само за малки кръпки. Освен това по-голямо желязо става на петна. За цев ... въртях я на струг, докато мазах с Ивайло и беше по-добре, но не достатъчно. Наталия е още по-зле, поне това, което имах и я изхвърлих. С една дума при мен не се получава добре със студена оксидация. На БАМ40 оксидирах лоста за зареждане след шкурене и полиране, стана прилично, но взе да изсветлява само след 100-200 зареждания.
 

bleu81

Редовен Потребител
Ясно, ще прескоча оксидацията, само ще полирам и ще намажа дебело с китова мас ;-)

Нещо за приклада да ми препоръчате? Искам да остане светъл и със сатенен финиш.
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Ясно, ще прескоча оксидацията, само ще полирам и ще намажа дебело с китова мас ;-)

Нещо за приклада да ми препоръчате? Искам да остане светъл и със сатенен финиш.

За приклада ти препоръчвам, нещо което ме посъветва Цилиндъра, направих три приклада така, и става перфектно. Сваляш старото покритие със съответните химии, шкуриш с едра, дребна и най дребна шкурка 2-3000, до състояние на полиране. След това Нанасяш няколко /минимум 10/ слоя тиково масло Губра през ден, съхне на проветриво място, сянка! Става копринено нежно покритие!
 

bleu81

Редовен Потребител
За приклада ти препоръчвам, нещо което ме посъветва Цилиндъра, направих три приклада така, и става перфектно. Сваляш старото покритие със съответните химии, шкуриш с едра, дребна и най дребна шкурка 2-3000, до състояние на полиране. След това Нанасяш няколко /минимум 10/ слоя тиково масло Губра през ден, съхне на проветриво място, сянка! Става копринено нежно покритие!

Бай Митко :) точно това и направих, но понеже още не съм направил хубави снимки не съм се похвалил.
Точно с тиково масло минах приклада и стана чудесен. Дотук са 4 ръце, сега като ми остане време ще полирам отново със стоманена вълна и продължавам с маслото. Първите 4 ръце ги попи веднага. Ще мажа докато се насити горния слой. цвета стана точно това което исках. Сега ще снимам с телефона и ще покажа.
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Ще ти кажа още един трик, вместо да полираш приклада със стоманена вълна, нанасяй маслото с финната шкурка!! Губра е маслото има го в Бриколажа!
 

bleu81

Редовен Потребител
Ще ти кажа още един трик, вместо да полираш приклада със стоманена вълна, нанасяй маслото с финната шкурка!! Губра е маслото има го в Бриколажа!

Приклада го минах с орбитален шлайф с 60-80-120-240-400 и стана толкова гладък че не се наложи да полирам. вълната я ползвам за финален финиш но не се престаравам. Маслото Гурба го купувам директно от вносителя - имат магазин в центъра. Приклада наистина трябва да се мине още няколко ръце но става бавно а аз исках да сглобя пушката за да я пробвам. При първа възможност ще продължа с поне още 4-5 ръце а ако имам време и повече.

Поздрави
 

Павел Петров

Потребител
Извинявам се предварително за глупавия въпрос, но... За какво служи късата релсичка след отвора за поставяне на чашката на модел 311, пак ли за диоптрика
 
Нагоре