Haenel 312 , 311

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от cdman, 20 Февруари 2009.

1. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    675
    от:
    Варна, Пловдив
    Относно ремонтите ще се изкажат по-компетентните колеги, но ако ще се прави поръчка от Германия и аз имам с какво да се включа.

2. 6tangata

6tangata Потребител

Публикации:
    172
    от:
    София
    Нови оригинални на 100% маншет, пружина и тампон в БГ няма..освен аки някой не е поръчвал някога от Германия с "баба" им началник ;) Оригиналните пружини ако са стояли в пушката стават "бавни", "мудни" и т.н. имам нова оригинална и дава по-ниски скорости от примерно подобна с диаметър на "телта" 3 мм. Лично мен Хайнелите най ми харесват със скорост 190-200 м/с с леки сачми с кривата оригинална при читав маншет да докараш най-много 160 м/с с леки 0,45 гр. сачми....ако ще поръчваш от Германия участвам ;) иначе мога да се опитам да помогна с маншет(кожен) и пружина....иначе тампона за мен не е много важен...и е относително лесен за изработка ...

DGman харесва това.
  3. sa6o

sa6o Новодошъл

Публикации:
    10
    здравейте на вси4ки, някой има ли haenel-sport modell 49a и дали се намират 4асти за модела.в4ера ми попадна една такава и без да искам я взех,4удя се ако по4на да я реставрирам дали ще намеря нужните 4асти ако има нещо прееее...цакано.

4. asen_manolov

asen_manolov Новодошъл

Публикации:
    13
    от:
    София
  5. jix1974

jix1974 Новодошъл

Публикации:
    19
    Да. Единственото място което съм намирал с обилно части.
    .....
    Малко оф-топик:
    днес извадих от гардероба хаенела и не останах доволен от гледката на повърхностна ръжда. Не знам как е при вас, вероятно същото. Започнах към 9 и с помощта на три грида шкурки, спирт, студена оксидация балистол, спрей космос (за приклада) и моторно масло (от колата, много ясно) се изгаврих брутално и от "запазено 310 - стрелбищна соц. радост" го направих "310 блек пантер - тактикал едишън".
    Селско, а? Мен ме кефи ... :)
    ....
    Сега е някакси задължителен един тунинг кит над 155 м/с от горния сайт. Моля, имайте ме предвид и мен при поръчка.

Прикачени Файлове:

• 1.JPG
      1.JPG
      File size:
      324.5 KB
      Прегледи:
      59
    • 2.JPG
      2.JPG
      File size:
      327.1 KB
      Прегледи:
      55
    • 3.JPG
      3.JPG
      File size:
      356.2 KB
      Прегледи:
      57
    • 4.jpg
      4.jpg
      File size:
      122.7 KB
      Прегледи:
      57
    • 5.jpg
      5.jpg
      File size:
      301 KB
      Прегледи:
      56
    • 6.jpg
      6.jpg
      File size:
      378.4 KB
      Прегледи:
      57
    • 7.jpg
      7.jpg
      File size:
      198.3 KB
      Прегледи:
      58
    • 8.jpg
      8.jpg
      File size:
      192.2 KB
      Прегледи:
      59
    • 9.jpg
      9.jpg
      File size:
      260.6 KB
      Прегледи:
      56
    • 10.jpg
      10.jpg
      File size:
      267.2 KB
      Прегледи:
      58
    • 11.jpg
      11.jpg
      File size:
      320.6 KB
      Прегледи:
      57
    • 12.jpg
      12.jpg
      File size:
      334.2 KB
      Прегледи:
      59
  6. bleu81

bleu81 Потребител

Публикации:
    37
    от:
    София
    Добро утро,

Пушката я почистих, смазах и сглобих с наличните части. Нагънатата пружина се усеща при връщане на лоста за зареждане понеже опира леко в намотките. Маншона го освежих, смазах и прави добра компресия. Гумения тампон както каза щангата не е от толкова съществено значение и го сложих обратно във вида в който е.

Поръчка от http://www.waffencenter-gotha.de/ ще направя, но вероятно другия месец. Нямам против да поръчам дреболии и за някой друг. Преди да поръчам ще пиша.

Поздрави

andro ruskov, jix1974 and xpresident like this.
  7. jix1974

jix1974 Новодошъл

Публикации:
    19
    Колега, аз съм твърд кандидат да си разделим транспорта с една обща поръчка. От София съм. Мойте неща ще са за 106.45 евро.

8. 6tangata

6tangata Потребител

Публикации:
    172
    от:
    София
    Пишете и мен за транпорта ;) Части още не съм си харесал..., но ще ;)

9. andro ruskov

andro ruskov Новодошъл

Публикации:
    17
    от:
    Габрово
    И аз ще се включа.

10. bleu81

bleu81 Потребител

Публикации:
    37
    от:
    София
    така и така говорим за Хайнел, да питам какво ви е мнението за преминаване от кожен към полимерен маншет? При положение, че стария работи добре, какво печеля от сух цилиндър.

http://www.waffencenter-gotha.de/sh...-3-121-Neufertigung-Eigenfertigung::5487.html

В същия сайт се предлага и пружина 15J
    http://www.waffencenter-gotha.de/sh...feder-Stark-Export-HAENEL-312-3-121::339.html

Чисто конструкционно механиката на пушката има ли ресурс да понесе тази пружина или да не я насилвам и да си купя стандартната "Ф"

Поздрави

Прикачени Файлове:

11. 6tangata

6tangata Потребител

Публикации:
    172
    от:
    София
    Аз лично с нищо не бих заменил кожения..за мен е многократно по издръжлив, а и ако попадне метална стружка и т.н в компресионната камера не му влиае..просто я "поглъща"..;) 15 J за мен са много, ще натовариш лостовата система двойно и ще и скъсиш жовота (даже може и из един път да каже прас). За мен 8-10 J е максимума. За ман Хайнела се държи добре на тази джаули...

12. Hidden

Hidden Потребител

Публикации:
    215
    от:
    Перник-София
    Полимерните не са по-добри - просто са по-евтини и по-достъни. Колега беше поръчвал от Русия и каза, че издържат около 2000 изстрела, което е малко в сравнение с кожени. Както вероятно си видял по-назад в темата, някой взе да експериментира с маншет за Гамо, но още май няма резултати.
    Като гледам и цената на синтетиката спрямо кожения - определено бих взел кожен. Онези, които купихме от Русия поне бяха по-евтини.

13. pellet

pellet Редовен Потребител

Публикации:
    127
    от:
    Варна
    Няма по-добри и по-лоши. Онзи, който каза първоначално за руските маншети и другия, който експериментира с маншет на гамо са ... един и същ - аз :) :)
    Както казах и тогава, исках да съм малко от малко сигурен, за да споделя мнение. Имам вече ~3000 изстрела с хайнела и гамовски маншет. Държи се чудесно! Може да се разчита. Просто се престъргва гамовския маншет на 24,9 мм външен диаметър. Конусното захващане е идентично на онова за руските.

Относно за/против кожен/полимерен - няма една истина, въпрос на вкус и приоритети. Аз харесвам и двата варианта еднакво.

Кожения - невероятно мека работа. Няма такъв приятен и мазен работен цикъл и изстрел, както с кожата. Голяма дълговечност. Но изисква смазване периодично, както и периоди на изчистване на дизела, после поразсъхване и пак мазане. Това го прави доста непостоянен във времето. Бавен е, иска по-силна пружина за същата скорост на проектила.

Полимерен - малко по-твърда работа на пушката, но ако е правилно монтиран и смазан си изкарва целия ресурс, гарантирайки доста консистентни параметри. Пъргав е, и си осигурява скоростта на проектила с по-слаба пружина. И не пуши .... ;)

Аз съм заложил на втория вариант, поради предимствата му. Това не значи, че не ми липсва онова мазно "пльопф" при изстрел. ;)

Последна промяна: 16 Април 2018 в 14:57

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена