Haenel 312 , 311

pellet

Редовен Потребител
На кожения маншет няма да му стане нищо. Всъщност, то всичкото си е дизелиране. Просто по-лекото пропушване се характеризира с леко димене, леко вариране в скоростите/мощностите и не оказва никакво допълнително механично натоварване на пушката. При детонация дименето е в пъти по-силно изразено, мощностите/скоростите скачат драстично и съответно цялостното механично натоварване на всички възли на пушката. При хайнел 312 доста бързо би се скапал гумения демпфер на противооткатната система. Детонация е трудно да възникне при маломощни пушки освен ако някой не ти е сложил вътре някоя излишно мощна неподходяща пружина.
 

Sabin

Потребител
Съдейки по нищожния откат ми се струва, че пружината е подходяща! Започват да ми се "избистрят" спомените от времето когато стреляхме с такива пушки. Включително Фанита и Аншуц.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Ми .... стреля си Хайнелчето! С неговите си мерни прибори.
На 10м, 10 изтрела, прав без упора със съчмите от снимката.
И едно питане. Какъв е правилния начин за смазване на маншета?

Младо момче си явно ... щом можеш да стреляш прав с механични с такава група ... евала !
Аз не мога изобщо с механични - с очилата виждам мерник и мушка и не виждам мишена, без очилата - обратното ... пълен кошмар :)
И затова на всички пушки ща не ща съм с оптики, а пищаците - с бързомерец ... нема как.
А колкото до стрелбата прав с тази тежка(за мен) пушка - не мога да се закрепя повече от 5-6-на секунди и започва трепетликата :)
Затова имам една лека Комета 100, с която се пробвам да стрелям прав - под 3 кг е :)
Както и да е - оплаках се и ми поолекна ... та .. честита чудесна пушка и да си пуцаш с кеф дълго и точно ! ;)
 

Sabin

Потребител
Благодаря за пожеланията, но въобще не съм от младите !
Пушката си тежи, но си е удоволствие да се стреля с нея. И тази група дойде след "опознаване" с пушката и припомняне как се стреля с диоптричен мерник. С пистолета нямам проблеми, въпреки, че започвам да не виждам от време на време ясно приборите.
Това е с Макаров - 20м, 12 изтрела с две ръце. Има изтървани, но като цяло е добре!
 

Attachments

  • 2016-04-21 16.49.40.jpg
    2016-04-21 16.49.40.jpg
    120.1 KB · Прегледи: 178
Последна промяна:

6tangata

Редовен Потребител
Уау супер група. Аз лично не познавам човек в България да прави такива постижения с Макаров на тази дистанция. Ако се запишеш на състезания за прецизна стрелба ще ги печелиш всичките. Някога бил ли си състезател по стрелба? Ако не си то това е загубен талант. Основните и лпбимите ми оръжия са Макаров и Хайнел 312. Ако имаш път към София ще събера група от стрелци ако може да им покажеш какво е точна стрелба с Макаров.
 

Sabin

Потребител
Уау супер група. Аз лично не познавам човек в България да прави такива постижения с Макаров на тази дистанция. Ако се запишеш на състезания за прецизна стрелба ще ги печелиш всичките. Някога бил ли си състезател по стрелба? Ако не си то това е загубен талант. Основните и лпбимите ми оръжия са Макаров и Хайнел 312. Ако имаш път към София ще събера група от стрелци ако може да им покажеш какво е точна стрелба с Макаров.
Групата наистина е впечатляваща за Макаров. И съм сигурен, че има много които могат да направят такъв резултат.За стрелбата просто трябва много тренировки. Ако се спазват основни правила всичко си идва на мястото. Тренирал съм доста години, но бърза стрелба, която ми е по на сърцето!
 

Павел Петров

Потребител
Някой да е монтирал air стрипер на Хайнел 312, например вариант със стопорни болтове без резба. Участъка от цевта къде може да се монтира е дебел 13мм, дължина 36мм. Да ме насочите кой може да изработи нещо като Хатсанските стрипери, мисля че ще седи красиво
 

runi.b

Потребител
Стрипер е безмислен за толкова слаба пушка
Ако ти го прави добър майстор ще струва колкото Хаенела
Имал съм две такива пушки , последната я продадох за 120 лева
 

Павел Петров

Потребител
Нищо безмислено няма на тоя свят, питам по-скоро за стрипер с цел визуален тунинг, не толкова за подобряване на точност. Пушката си е достатъчно точна. Дразни ме това че на мястото на мушката има участък с по-малък диаметър и е грозно. Ех, как обичам някой да ми казва за какво и как да си харча парите, @runi.b - нищо лично.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Аз си направих за единия от Хайнелите стрипер. Направих си го на струга и на CNC фрезата - от две части, които се навинтват една в друга.
Стана отлично наистина. Материалът е бронз и стои много красиво на пушката ... на тази пушка направих и противооткатна система, а самата пушка съм я събирал от тук и там, чарк по чарк.
Та тая пушка ми стана любима и стрелям с нея най-често ... защото доста си работих по нея :)
Ако ти е за красотата ... по лесно е да се направи надулник. И такова си правих (пак от бронз), но после реших да е стрипер - ей така - за спорта :)
Ако то допада идеята - мога да ти направя надулник, а за стрипер ... доста е работата.

По-късно ще постна снимки на стрипера. Надулникът замина при Щангата, а той е постнал снимки :)
 

Павел Петров

Потребител
Да, мисля да е надулник, може би неправилно се изразих като казах стрипер. Както и да е, вече се разбрахме със Щангата. :)
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Екстра :)
Искам да знаеш, че теглото на надулника е точно съобразено с теглото на мушката. Оказа се че и това има значение за точността на пушката !!!
 

Ivory

Потребител
Ще повлияе ли негативно ако тази част на цевта с по малкия диаметър се отреже?
 

Павел Петров

Потребител
Екстра :)
Искам да знаеш, че теглото на надулника е точно съобразено с теглото на мушката. Оказа се че и това има значение за точността на пушката !!!

И на мен това ми мина през ум, все пак там до скоро имаше мушка някакви грамове тежаща. И през ум не ми е минавало да режа цевта, фаската е отлична.
 

tvt1968

Редовен Потребител
Перфектно!!! Красиво, изящно....няма какво да кажа....Само адмирации!
 

Sabin

Потребител
Много добре се е получило! И аз се каня да и спретна нова премяна, но не съм намерил подходящо дръвце.
 
Нагоре