Haenel 312 , 311

donevo

Новодошъл
Колеги, имам нужда от помощ! Притежавам Хаенел 311, която има нужда от смяна на пружината.В момента дължината на и е 16см. Тук във форума четох, че трябва да бъде 19-20см. Намерих продавач в и-бей в обявата, на който дължината на пружината е 16см. Въпросът ми е къде е истината? Ще стане ли тази пружина или да си карам със старата? Продавачът е сериозен и хиляди продажби на пружини и части за всякакви модели.
http://www.ebay.de/itm/252418930669?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT
А това за какво е?
http://www.ebay.de/itm/261472424320?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT
 

Ivory

Потребител
Преди да решиш че има нужда от смяна на пружината трябва да измериш скороста и ако е по слаба от 120 м.с. с половин грамова чашка и маншета е наред може да се приеме че е време да се смени.
 

donevo

Новодошъл
Ами аз по принцип тази пушка я наследих в насипно състояние в кофичка от кисело мляко :) Наложи се да я дам на оръжейник за сглобяване и той ми каза, че пружината има нужда от смяна.., а и за това я наследих. Въпросът ми е според вас, това ли е пружината за този модел?
Има и още нещо....не може да се простреля. Бие ниско около 5см. на разстояние от 10м. Болчето за корекция на мерника (с кръгчето вътре) е навито докрай. Някаква идея на какво се дължи? Иначе, ако целя с 5см. по-високо от мишената няма грешка....
11-01-11-04-Haenel-311-target-rifle-match-sight.jpg
 
Последна промяна:

Sabin

Потребител
Пробва ли да го развъртиш за да си сигурен, че функционира? А мушката оригинална ли е?
 

pellet

Редовен Потребител
Болчето за корекция на мерника (с кръгчето вътре) е навито докрай.

Не съм сигурен, че разбирам правилно, но.... така мерника е във възможно най-долно положение и нормално пушката бие надолу.
Развърти регулируемия винт за вертикалата в обратна посока за да се вдигне мерника нагоре и съответно попаденията.
Ако нещо не съм разбрал, извинявам се.
 

donevo

Новодошъл
В момента е развъртяно в мах.горна позиция с цел да се коригира но въпреки всичко бие по-долу
 

pellet

Редовен Потребител
За да можем да помогнем, може ли няколко детайлни снимки на реалната пушка да видим ситуацията?
 

donevo

Новодошъл
В момента е свален приклада, изшкурен и подготвен за лак. Мисля да го лакирам с лак за дърво под формата на спрей. няма да импрегнирам с байцове и ленено масло или безир. Ще стане ли? Иначе мога да пусна снимка на свалената цев. Достатъчно ли ще бъде?
 

pellet

Редовен Потребител
Много е трудно да даваме диагнози по думи само. Знам, че си мислиш, че си пробвал всичко, но проблемите могат да бъдат доста, на доста места. Може да не е от мерните прибори. Може цевта да се монтира леееко накриво (надолу)..... всичко може. Най-добре би било да видим силует на сглобена пушка и да разсъждаваме. Така ми прилича на .... хвърляне на боб :) ;)
Муниции, мерник, мушка, цев, скорост на проектила.....няма как да разберем кое как е.

Не ме разбирай погрешно, искам да помогна наистина. Вярвам, че и колегите имат такова желание.
 

donevo

Новодошъл
Благодаря за коментара pellet! Изобщо нищо не си мисля и за това пиша във форумът. Ще я сглобя и ще снимам. Долу- горе какви снимки да направя, с какви ракурси? А бихте ли дали мнение за боядисването- само с прозрачен лак ще стане ли? Да полагам ли безир или ленено олио преди лака?
 

pellet

Редовен Потребител
Само мерник, само мушка и една снимка в профил ( по дължината на пушката ) за да видим как е мерната линия спрямо цевта и корпуса.
И други каквито направиш ;) :)
 

Sabin

Потребител
Привет!
Вчера успях да прострелям Хайнела с импровизирана мишена. Мисля, че се получи поне на 10-те метра ....

Тази нещо не се е качила!
 

Attachments

  • IMG_0711-1.jpg
    IMG_0711-1.jpg
    251.5 KB · Прегледи: 107
  • IMG_0712.JPG
    IMG_0712.JPG
    179.1 KB · Прегледи: 99
Последна промяна от модератор:

bate ra

Потребител
Здравейте. Колеги някакви идеи откъде може да се сдобия с модел 310? Може и с нейзправност. Поздрави.
 
Нагоре