Hämmerli AR30; AR20; Walther LG30

Dominus

Редовен Потребител
Тия дни приключих с ремонта на редукторите на едно хамерли. Фокси, не знам как си ги мерил тия налягания дето си ги писал, но ме засили по пързалката и ми отвори излишна работа.
На 75-6 бара пушката стреля с 225.
На 90 започна да си стреля с 238-9. Ако трябва да съм точен би трябвало да е 95 и ако скороста е малко висока да се дроселира въздуха чрез болтчето.
 

ivofox

Редовен Потребител
Павка моя редуктор е друг.Редуктора ми е с по голяма камера 7 кубикова ми е.Оригинално е 4.При мен с по ниско налягане дава голяма скорост.Ако развия болта до дупка може и 280м/с да достигне.Както ми каза така ги направих единия редуктор на 85 бара,а другия 65 бара.Пушката стреля страхотно и отката намаля.При мен след като ми беше омекнала бойната пружина е смених с нова но не и достигаше въздух и скоростта ми беше 233м/с.И тогава се обадих на Дилома и той ме посъветва да направя по голяма камера.Изхвърлих стария редуктор и при бай стругар ми направи нов детайл.
 

ivofox

Редовен Потребител
О-пръстените на цевта са 8х1,65мм, иглата ха редуктора О-пръстенчето е с размери 5х 1,65мм.
 

ivofox

Редовен Потребител
Тарелачните пружинки на редуктора са с размери. Дебелина 0.6мм. Вътрешен диаметър 6.2мм. Външен диаметър 11.9мм.
 

ivofox

Редовен Потребител

ivofox

Редовен Потребител
Днес си настроих спусъка с помоща на кантарче.Нагласих го на 80 грама.На 60 грама прави понякога самоистрели и го дигнах малко. Но се получи доста лек и приятен спусък за тази пушка.
 

ivofox

Редовен Потребител
Пристигна ми новия редуктор (Маде ин Павка):cheers:Настроен на 70 бара( на моя монометър 60 бара О-пръстени на редуктора външните 17х2.)Понеже дава разлика от 10 бара спрямо другите монометри.
Работи прекрасно много е чувствителен.С не теглени чашки държи еднаква скорост.Успях и да прострелям пушката направо ги кове дупка в дупка.
 

ivofox

Редовен Потребител
Снощи пострелях с новия редуктор.Прострелях пушката на 25м. Направих и няколко групи малко да се поразработи редуктора изстрелях около стотина чашки.Замерих скороста на последния истрел беше 240 м/с.Оставих е цяла вечер да престои и днес сутринта направих 2 истрела скороста беше 240 м/с.Много се изкефих изобщо не промени.И по мишената си показа нама ги досадните пропадания.Направо ги кове.Наистина Павката беше прав ,че проблема ми е изцяло в редуктора.Какво ли не смених и не направих по пушката.И все даваше разлики около 5 м/с.Благодаря ти Павка.Както ми го нагласи редуктора само го сложих и всичко си дойде на мястото.

Днес постреляхме с Калата.Пушката ми стреляше като никога до сега.Нямам вече тия досадни пропадания,направо кове.На 50 метра си стреля перфекно.Скороста не мърда 240м/с.Постоянно е замервах направо не можах да повярвам моята пушка ли е.
 
Последна промяна от модератор:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Днес постреляхме с Калата.Пушката ми стреляше като никога до сега.Нямам вече тия досадни пропадания,направо кове.На 50 метра си стреля перфекно.Скороста не мърда 240м/с.Постоянно е замервах направо не можах да повярвам моята пушка ли е.
Значи почваш да правиш вече по 50 свалени мишени ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Някой може ли да ми продаде/подари клекнала пружина на ударника?

В цяла тема няма упоменато нито веднъж за едно О-пръстенче - това на "клапана" на редуктора.
Някой пробва ли да го сменя?
 
Последна промяна от модератор:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не се е налагало, Миша. Моето Хамерли си е с оригиналния пръстен а е сигурно вече на 8 години.. Клекнала пружина имах, но не зная дали я пазя. Всъщност даже като се замисля може и да не е уморена, ами ми беше паднала скоростта и се чудех от какво е. Смених и тая пружина, и пружините на редуктора, както и уплътнението на дотиквача за цевната кутия. Накрая се оказа че при развиване на цилиндъра, се е развила малко тапата на редуктора и оттам е паднало налягането. Ма новия кит си остана на пушката. Ако вървиш в посока олекотяване на зареждането ще е трудна работа. Ако намеря пружинката ще ти я донеса.
 

братушка

Редовен Потребител
Ако вървиш в посока олекотяване на зареждането
Вървя в посока минаване на метан при запазване на номиналните 16Дж.
По-мека пружина е само вариант, вероятно в комбинация с други мерки...

Не се е налагало, Миша. Моето Хамерли си е с оригиналния пръстен а е сигурно вече на 8 години..
Как определяте дали се налага?
Ако тя е кофти - редукторът и резервоарът няма да "протичат". Просто няма да работи добре: няма да държи стабилно налягане, възможно ще натича... Няма да има "видими" признаци. Е, освен случаи, когато спре да работи при липса на други видими причини.
Всъщност тази конструкция на деруктора е идеална на теория. Тя няма зависимост на налягане в ЗО от това в резервоара. Дори се зачудих за кой са ги сложили 2 такива.
Но на практика е сприхава в реализация и точно това място е ахилесовата му пета.
И валтерова реализация е малко недомислена точно в този възел и предполага наличие на хронични проблеми.
 

братушка

Редовен Потребител
Това реших да споделя тук: открих как за 10мин редукторът се "преправя" и става регулируем.
Мислих, че адаптиране за метан ще бъде играчка, но на края ми излезе 30мин. Заедно с "преправяне" на редуктора. Просто трансферпорта на макс и с регулиране на редуктора докарах нужните 240м/с: стрелям, въртя регулировката, пак стрелям, пак въртя...
Не знам какво е налягането там, нямам стенд да го меря. Ориентирах се само по скоростта със стандартните екзакти. Всичко останало в пушката остана штатно заводско.
 

ivofox

Редовен Потребител
http://media.snimka.bg/s1/6298/038840746.jpg
http://media.snimka.bg/s1/6298/038840742.jpg
http://media.snimka.bg/s1/6298/038840741.jpg
http://media.snimka.bg/s1/6298/038840737.jpg
Да се похваля и аз с нещо което измислих сам.Изместих преходния отвор в страни .От там се регулира порцията въздух (скоростта).Вече не се налага да се маха и слага приклада след всяко падане и дигане на скоростта спрямо сезоните.(топло студено)или да се наглася за различните партиди чашки.
 

ivofox

Редовен Потребител
Вече стана пушка.Редуктор супер измислен от Павката ,стрипер от на Павката (перфектен)осезаема разлика в отката и точноста.Остана и една противооткатна да се измисли.
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
DSC_0511~2.JPG Хамерлито с противооткатна с-ма.
Пушката се държи по съвсем различен начин(няма го досадното подскачане).Направо умря, дори и без приклад.
Най-сериозните препятсвия бяха при извеждането на въздуха. За да не дупчим безразборно цевната кутия, намерихме много елегантен начин за извеждането му.
Благодарности на майстора
 
Последна промяна:
Нагоре