G-MAGNUM 1250 IGT MACH 1

Gemata

Потребител
Задължително пробвай HN FTT. Ако има възможност опитай да утежниш приклада - помага много. Не казваш нищо за спусъка, предполагам че не е много лек. Ако има начин му обърни внимание и на него.
спусъка е мек , той се регулира
 

andi

Редовен Потребител
Казал съм го и преди : Гамо правят само много хубави кутийки за чашки . Да се надяваме , че това е някаква много качествена бройка , изключение от правилото.
Какви грешки основно се правят с ПП :
Стреля се подпряна на твърдо , или на пясък .
Смазва се по съвет на продавачите .
Стреля се заради икономия , или инат с неподходящи чашки .
Заради икономия или инат се слага оптика от битака за 50 лв , с монтажи за 8 лв . Всъщност и от 1000 лв да е оптиката , вероятно пак няма да е подходяща за ПП. На тези големи катъри въпроса с оптиката е не дали , а кога . И тя да се брои като консуматив .
Щото накрая става като един познат , дето тегли заем за да си купи Ауди . И после година докато го изплащаше почти не го караше , че нямал пари за газова уредба и за застраховка .
 

Gemata

Потребител
Казал съм го и преди : Гамо правят само много хубави кутийки за чашки . Да се надяваме , че това е някаква много качествена бройка , изключение от правилото.
Какви грешки основно се правят с ПП :
Стреля се подпряна на твърдо , или на пясък .
Смазва се по съвет на продавачите .
Стреля се заради икономия , или инат с неподходящи чашки .
Заради икономия или инат се слага оптика от битака за 50 лв , с монтажи за 8 лв . Всъщност и от 1000 лв да е оптиката , вероятно пак няма да е подходяща за ПП. На тези големи катъри въпроса с оптиката е не дали , а кога . И тя да се брои като консуматив .
Щото накрая става като един познат , дето тегли заем за да си купи Ауди . И после година докато го изплащаше почти не го караше , че нямал пари за газова уредба и за застраховка .
Оптиката ми е Gamo 4x32 и не е 50 лв. Чашките са ми ... писал съм по горе и те са 21 лв. Не мисля че стрелям или ползвам чак -толкова лоши неща. Мисля ,че съм си задал правилно въпросите . Ако не знаеш , не коментирай
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Гема,не го вземай навътре.Всичко писано от колегите в темата ти е вярно.Ако бях на твое място,щях отдавна да съм задал въпроса точно колко съм се прекарал с тази скъпа и много мощна пушка.Колегите много меко,леко и по-малко ти посочиха редица характерни за модела кусури.Като ги сумираш,ще разбереш:цакнал си се здраво.И за твое успокоение:99процента от нас тук са го правили.
 

redsox

Редовен Потребител
Колега оптика Gamo 4x32 се разбрица за 100 Тина изстрела на моята Big Cat, която е под 24j. Докато не инвестирах в моноблок и читава оптика, по време на всяка стрелба ми идваше да усуча пушката около някой стълб на улицата.
 

andi

Редовен Потребител
Оптиката ми е Gamo 4x32 и не е 50 лв. Чашките са ми ... писал съм по горе и те са 21 лв. Не мисля че стрелям или ползвам чак -толкова лоши неща.
И аз ползвам оптика Гамо (най-големия и най-скъпия им модел) на една от огнестрелните си пушки . И там си върши работата идеално . Но няма да я сложа никога на някоя от пружинните си пушки . И трите вида съчми който горе ти препоръчах да ползваш не са по скъпи от твоите . И си има причина да са точно и само тези тези 3 вида .
Не съм казал , че стреляш с евтини неща , а с неподходящи . Има разлика нали ?
Търси някой Липърс 6х40 с милдот. Задължително здрав моноблок и задължително стопер зад моноблока.

Липърс 6х40 няма подходящ. Има 4х32 - специален модел за ПП - 120лв в магазина(най-евтиния Липърс) . Препоръчвам него . Както и дампа моноблок за 115лв в магазина . Както казах по-горе на тази пушка оптиките са консуматив , но тази комбинация ще изкара най-дълго .
А и като човек си е взел точно тази "много скъпа" пушка , 120 лв на някакъв период за консуматива оптика , едва ли ще са проблем .
 

Ivory

Потребител
Стреляй на механични мерни прибори ,иначе тая пушка ще ти съсипи нервите и парите.
 

Magic hunter

Новодошъл
И аз имам от същия модел със същата оптика, за сега съм много доволен, но малко трудно свикнах с пушката и мога да кажа, че много зависи от съчмите които се ползват.
Примерно: viber image дш.jpg с тези съчми от 10- 15 метра немога да улуча даже един А4 лист, което бях ползвал за мишена.
И сега съм се спрял на тезиviber image.jpg и нямам никакви проблеми и за оптиката да кажа, че е хубава според мен и не се мести толкова лесно и с хубава настройка прави фантастични неща
.viber imageferfvev.jpg
Ето я и пушката.
 
Последна промяна:

Magic hunter

Новодошъл
Пробвалсъм доста вида и съм доволен от ГАМО съчмите, ти както си биеш главата на стената когато стане въпрос за моите съчми, така и аз мога да си бия главата когато чуя за твоите.
Доколкото разбирам, че само пушката може да каже последната дума, коя е хубата и коя е лошата за "НЕЯ" съчма.
Господине SvilenP
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Колкото и невероятно да звучи, но някои цеви ги харесват, пък и за пружинки от този род не е от голямо значение.
Едва ли, ако започне да стреля дори и с най-добрите, ще постигне олимпийски резултати.

нямам никакви проблеми и за оптиката да кажа, че е хубава според мен и не се мести толкова лесно и с хубава настройка прави фантастични неща

Нали разбирате, че за различните хора в този форум, критериите за точна стрелба съществено се разминават,
а и за целта освен хубави чашки е необходима и хубава пушка.
Чашките, сами за себе си, са само чашки и купуването на скъпи чашки е безсмислено, ако ги "фъргаш" със скапана пушка.
 

Magic hunter

Новодошъл
Колкото и невероятно да звучи, но някои цеви ги харесват, пък и за пружинки от този род не е от голямо значение.
Едва ли, ако започне да стреля дори и с най-добрите, ще постигне олимпийски резултати.



Нали разбирате, че за различните хора в този форум, критериите за точна стрелба съществено се разминават,
а и за целта освен хубави чашки е необходима и хубава пушка.
Чашките, сами за себе си, са само чашки и купуването на скъпи чашки е безсмислено, ако ги "фъргаш" със скапана пушка.

Нито съм олимпийски стрелец, нито пък се правя на такъв, просто казвам каквото е.
Аз повечето случаи стелям по бирени шишета и ги целя от около 30 - 40 метра и това ме задоволява, но ако искате да се заяждате с мен, извинявам се много ( НО НЕ СЪМ ВИ ЧОВЕКА)
Просто си казах мнението, това е цялата работа, а и пушката е малко по добра от скапана!
 

didarai

Редовен Потребител
Колега , не се обиждай ! Никой тук не му е това целта . Просто казвайки , че с чашки Гамо , които са едни от най-некачествените и с оптика 4х32 с пружинна пушка правиш "фантастични неща" , най-малкото озадачаваш разбиращите хора и може би подвеждаш (неволно) , неразбиращите .
С тази пушка и с тази оптика , ползвайки качествени чашки като тези на JSB (exact) , фантастичен резултат ще е ако на 40 м (реални , мерени) целиш капачки от кока-кола. Ако ги целиш с голяма успеваемост на 30м. , ще е много добър резултат.
Бирени шишета ще е фантастично , ако целиш на 70-80-90 м.
Веднъж заради слабата като увеличение оптика (да кажем с 6-24х50 ще е далеч по-лесно) и втори път заради уменията които трябва да имаш за стрелба с ПП . Като се сложи и ако е кофти спусъка (много мяза на Гамовски) и най-накрая тези чашки с чеплъци , подобни измерения си стават направо невъзможни за изпълнение .
Колегите с други думи искаха да кажат , да смениш чашките с по-качествени , да стреляш по хартиена мишена , за да си виждаш грешките и да ги отстраняваш (това е начина) и да се стремиш към по-добри постижения.
Моето гамо също имаше невероятно добри групи с тези Гамо-боклуци , но .... на 5-6 изстрела се случваха 1-2 невероятни флаери встрани , а така не може да разбереш , ти ли бъркаш в стрелбата или е от чашките. За непретенциозна тип пликлинг стрелба , стават.
Ето една моя стрелба на 90м по шишета с х24 оптика и ЖСБ екзакт експрес .
Успех в стрелбата !
 
Последна промяна:

SGS

Редовен Потребител
Моето гамо също имаше невероятно добри групи с тези Гамо-боклуци , но .... на 5-6 изстрела се случваха 1-2 невероятни флаери встрани , а така не може да разбереш , ти ли бъркаш в стрелбата или е от чашките. За непретенциозна тип пликлинг стрелба , стават.
Потвърждаам за ГАМО, случвало ми се е същото неведнъж. Няколко чашки почти дупка в дупка, и след това изведнъж някоя отлети където си иска. И това с неподвижно закрепена на стойка пушка, т.е. не е моя грешка.
Играл съм си да ги меря след такива случаи. Обикновено това става при по-големи отклоения или в теглото или в диаметъра. И всъщност се оказва, че някои от чашките са неподходяши за конкретната цев, затова заминават накъдето си искат.
 

didarai

Редовен Потребител
Чашките на Гамо от който и да е вид и на око се виждат , че са некачествени . Имат големи и различни слитъци . Сравнително добре са Матч и ТС 22 , но про-хънтъра и про-магнума са най-некачествените . Чашки с остър връх , експанзивна кухина , "супер пробивни" и т.н. изгъзици , също са се доказали като неточни . Самата фирма си ги маркирва като с ниска точност , кво остава за реалните резултати ?
За сега като най-точни за ВП са се обособили тези с полуоблите глави .
h-n-silver-point-22-cal-17-13-grains-pointed-200ct-21.gif
h-n-crow-magnum-25-cal-26-23-grains-hollowpoint-200ct-21.gif
 

Magic hunter

Новодошъл
Начи казвате, че JSB-тата са най точните и качествените съчми, които до сега сте ползвали?
 
Нагоре