Feinwerkbau 300s и universal

lynx

Редовен Потребител
Здравей колега и добре дошъл във форума.
Кривата цев е поправима повреда, занеси я на някой стругар да я замери и да я понагласи внимателно с леки притискания на точните места.
Изкривената цев няма да влоши точноста на пушката, само ще бие не където трябва и е нужно да се оправи.
Моли се пружината да е единствения липсващ детайл, защото иначе става по-сложна задачата.
Четох наскоро, че на 300S е възможно да се сложи подкъсена пружина от Славия-631.
Няма да е като оригиналната, но за проби ще свърши работа а и доста по-лесно ще намериш такава пружина.
Съмнявам се, че някой колега ще ти продаде читава оригинална или Макари пружина за 300S.
Тези пружини са кът и хората си ги пазят, което е разбираемо.
 

asen_manolov

Новодошъл
Благодаря за отговора, вчера рязах една пружина от славия 630, но след като я скъсявах последователно с 2, 3 и накрая общо с 4 навивки и не успях да заредя се отказах. Днес ще пробвам пак щом става значи ще се реже още.

Сега като разглеждах чертежа на пушката в waffencenter-gotha ми направи впечатление че ми липсват и тези два детайла, някой има ли идея за какво служат и дали ще мога да направя няколко изстрела и без тях? Ако им изнамеря чертеж няма да е проблем да си ги изработя, ако ли не ще се поръчват.
1390_0.JPG 1050_0.JPG
 

lynx

Редовен Потребител
Намерих още едно място на което посочват, че са присаждали тунинг пружина от Славия, купена от Ибей.
След подкъсяването са изкарали 230 м/сек., което е прекалено много за тази пушка.
Тая пружина със сигурност ще е боклук, но поне се потвърждава факта, че пружината от Славия ще свърши работа за временно ползуване и проби.
Ето го линка, последното мнение в темата най-долу:
http://www.airgunforum.ca/forums/topic21575.html
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Късно видях темата :(
Асене, не се занимавай с щуротии !
Имам оригинална пружина за пушката(те са две всъщност де), малко уморена, но става ... и не само за тестове.
В София сме и двамата.
Според мен ... най-добре, грабвай пушката и идвай да я нагласиме !
0899830403 - Дени (Jethro)
 

asen_manolov

Новодошъл
Благодрение на Дени - Jethro пушката вече стреля и то как.

Благодаря ти, ГОЛЯМ си!

Освен че ми подари пружината , изработи на струг и монтира нов демпфер на буталото, почисти и сглоби пушката перфектно.
Така и не стана ясно за какво за какво служат липсващите части но стреля и без тях.
 
Последна промяна:

asen_manolov

Новодошъл
Здравейте отново, след първоначалният ентусиазъм днес успях да пострелям на различни дистанции. Вярно вкъщи на много къси разстояния, но резултата ме изненада лошо. С приближаване на мишената попаденията пропорцинално падаха все по-ниско под точката на прицелване. На мен това ми говори за изкривена нагоре цев (така предположи и Дени като я гледа на живо, но тогава стреляхме само на една дистанция).
Моля колеги, дайте и вашето мнение.
На първо време ще пробам да сваля "мантията" на цевта и да я кача на струг за проверка по съвет на колегата lynx.20160511_195305.jpg
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
С приближаване на мишената попаденията пропорцинално падаха все по-ниско под точката на прицелване.
Разбира се че ще пропадат на долу, особенно ако си с оптика. Сметни на колко см. ти е вдигната прицелната линия над линият на цевта и ще се светнеш защо се получава така. Само не разбрах каква е тази щуротия за стрелба на разстояние 2,3 ...5 метра ???
 

asen_manolov

Новодошъл
Такива са ми възможностите вкъщи:wall:, иначе си прав, логично звучи, ама като съм си втълпил че е крива...Не ме съдете стрелям от две-три седмици и логични и пределно ясни за вас неща за мен са мъгла. Ще пробвам на нормални дистанции преди да си правя изводи. Поблема ми е че личат удари по мантията на цевта и съм се "филмирал" именно заради това.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
А как ги постигна тези попадения? Имам предвид на мерни, с оптика, диоптрик?
При тези ненормално близки дистанции за ВО(изключвам стрелбищата по панаирите), в зависимост от височината на мерните прибори това може и да е нормално. Траекторията на чашката е парабола, която може да пресече или по-скоро докосне оста на мерните прибори веднъж или да я пресече два пъти. Къде ще се пресичат, зависи от разстоянието между оста на цевта и оста на мерните прибори, скоростта и теглото на чашката и нейния балистичен коефициент.
 

lynx

Редовен Потребител
Добре си е цевта, точно такава трябва да бъде траекторията.
А ударите по кожуха на цевта най-вероятно се дължат на нечии проби да изкара цевта от кожуха.
 

asen_manolov

Новодошъл
С оптика съм, най-вероятно сте прави. Просто се влюбих в тази пушка и понеже я взех на много ниска цена все си мисля че са ме пр...ли.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Е, като си с оптика, свали си от сайта на Hawke Чеъргъна и като заложиш параметрите които ти посочих, ще можеш да си провериш попаденията на листа. Там има и визуализация и графиката ще ти изясни и доста последващи питания предварително.
 

apapazov

Редовен Потребител
Напълно нормално са ти попаденията
Ти как мислиш да сменяш дистанциите и всичко да е дупка в дупка.
Ако намериш такава оптика или пушка веднага я взимам.
Виж че разликата е само по вертикала
П.С Каква е тази оптика където фокусира на 2м
 

lynx

Редовен Потребител
Самият факт, че пушката се ползува с оптика доказва, че цевта не е крива или поне не е много крива.
На пушка с изкривена цев е доста трудно да нагласиш врътките на оптиката и да бие в центъра на кръста, не достигат кликовете на врътките и трябва да се подлага в монтажите.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Асене, всичко, което се случва е нормално. Пушката си е екстра. Знам с каква оптика си и тя наистина може да фокусира на къси разстояния. Оптиката е с фиксирано увеличение от 4, но има АО в доста широки граници. Функционира като стандартен бинокъл :)
Цевта е много леко крива малко надясно и по-малко нагоре. Според мен не я пипай изобщо, защото може и да грешим и да не е крива въобще. Нека приемем че е крива, ок. Но е малко и си стреля перфектно !!!
Успяхме да компенсираме с оптиката и даже остана някакъв аванс.
Колкото до пропадането на попаденията с приближаване на мишената - от това по-нормално няма ... тъй като има няколко сантиметра м/у цевта и мерния прибор. Двете линии (от цевта и от оптиката) не са успоредни, а се пресичат на дистанцията на която е настроена оптиката. Ако бяха успоредни щеше да имаш постоянно пропадане от от тези няколко сантиметра (примерно 4см) в широк диапазон от дистанции ... да кажем за тази пушка от 0 до 15-на метра и дори повече. Едви ли ти се ще да стреляш винаги мерейки се 4 сантиметра нагоре от целта, само за да не пренастройваш оптиката при промяна на дистанцията до целта.
По-добре се отдай на оправяне на външния вид, останалото доказано работи както се очаква :)

п.п. ако дойде ден, в който пушката не стреля в рамките на очакваното - не се колебай - звънкай, ще я подмладим пак :)
Знам с какви луфтове е и затова сложих подходящи различни смазки на различните места.
 

asen_manolov

Новодошъл
Благодаря на всички включили се по темата, и отново се извинявам за глупавият въпрос.:cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Цевта и да е крива,/не като банан/важното е да не е крива при дулния срез...
 

6tangata

Редовен Потребител
Така като чета голяма работа, че е крива цевта....То като се замисля и едно друго нещо е почти винаги криво ( но не при дулния срез) и пак върши същата работа....особено ако е дебело, а цевта на ФВБ е дебела :) То на ФБВ основния кеф е безупречната изработка и качество за мен, което се обезсмисля от стабилния недостатък. Ако има диоптричен мерник може лесно да се разбере дали цевта е крива след прострелка.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте съфорумници :)
Моля, някой ако е свалял цевта на FWB 300 от цилиндъра, нека да даде информация или линк.

Благодаря предварително !

Дени (Jethro)
 
Нагоре