EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

sts1969

Редовен Потребител
Още преди коледа . Всъщност само 4 дена след емоционалните събота и неделя бяха взети от летището в София . Почти всички Еваникси са вече при собствениците си .
Покрай тези затворени пътища не съм се виждал с моя човек от преди Нова година. Разбрах че сте се договорили за това животно от снимката по-горе EVANIX REX FA 35 cal. Сърбят ме ръцете да пусна няколко съчми с него.:eek:
 

ToHKa

Редовен Потребител
Зареждането не го виждам като неудобство,може би защото съм свикнал със Суматрата.

Не разбрах цената каква ще е Диянски?
 

andi

Редовен Потребител
Не разбрах цената каква ще е Диянски?

7,62 Рекс Фа е 2500лв . Мога да се пробвам за някакво намаление , но това на лични , или по телефона . Че няколко човека се заинтересуваха от нея , а тя е само 1 .

20170110_214527[1].jpg Сериозен хроно тест на въздух REX FA 9мм с 5,25г , и няколко изстрела с 8,2г (повдигнати са с червено) .
със 5,25г - 326мс - 280дж
със 8,2г - 298 мс - 364 дж
Пробвах и "слабата" степен - направи страхотно плато в ниските налягания с 210дж и средно 283мс (казаха ми , че с тази скорост летят перфектно 5,25г с други цеви )View attachment 62941

Обърнах снимката , така се чете по-добре .
Първата колона започвам от 270 бара на силната степен за да видя дали забива - не , не забива . Долу на снимката малко се е отрязало , но на 125 бара са 2 изстрела с 266 на 1/2 мощност . До 200 бара стрелях на максималната мощност( 15 изстрела приблизително еднакви и много мощни) . От 195 до 100 бара стрелях на 1/2 мощност само с 5,25г -39 изстрела.
Повторих хронотеста за да видя над колко бара забива на слабата степен - оказа се над 205-210бара . Значи ако се стреля на метан ще е ок да се ползва само слабата степен . Но не ми се пълнеше отново метан да го пробвам , а и замина точно една кутия съчми .
На 1/2 степен има плато - от 200 до 135-140 бара прави 20 изстрела средно с 283мс - 210дж , в 20 метра коридор ( в този калибър това е като 3 метра коридор в 5,5мм - на 100м всичките ще са на едно място ) .
 
Последна промяна от модератор:

оги-пз

Редовен Потребител
Въй с тая ракетна установка коша чупите.
Жалко че в България няма бизони сланове и все такива голями неща.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Анди направи едно ревю на Рекса 7,62. Всички това чакат. Скорости, плато и т.н.
 

andi

Редовен Потребител
Анди направи едно ревю на Рекса 7,62. Всички това чакат. Скорости, плато и т.н.
Не знам дали ще стане за 7,62 то . 9ката е купена , собственика ми е казал да я меря , тествам . да монтирам оптика и да я пробвам на мишена . Много я пазя , но е факт , че съм изстрелял вече около 200 съчми с нея . 7,62ката е нова ,още е "девствена" . Ако я тествам , вече няма да е .
Иначе интересното: поръчах си от тези "бебчета" 11,2г http://www.sotisbg.com/d/3240/чашки
Хроното показа 271мс - 410дж o_Oo_Oo_O REX FA 9MM
На въздух , от кутията .
 
Последна промяна:

MTR-77

Потребител
Даже сега за 2017 идва и "АЙБЕКС".Тия хора не спят изобщо...Дори не са си ъпдейтвали сайта.Имат един проект който се казва "НИКС" но е "comming soon..." от 2014 но те си знаят...
 

ToHKa

Редовен Потребител
Деянски, сигурен ли си в тия цифри, с 11 грамов проекти изкарва 270 мс ? демек 400 J ????? нещо съм смутен :sorry::eek:
 

andi

Редовен Потребител
Деянски, сигурен ли си в тия цифри, с 11 грамов проекти изкарва 270 мс ? демек 400 J ????? нещо съм смутен :sorry::eek:

Да, сигурен съм . Иначе нямаше да го напиша . С 8,2г прави 364дж , а с 11,2 г пуснах 2 в клас водолаз 270 и 271 мс . 1,2лв е бройката (купих 10) + почти 5 лв куриер - нещо не върви да правя пълен хроно тест с тях .
Хронографа ми се води доста добър ( щото съм имал и сгъваемо "Хрони" и определено този е доста над Хронитата ) , меря на 1,5 м от цевта , с неговото си осветление .

 
Последна промяна от модератор:

dberov

Редовен Потребител

Вече не са проект, прототипите могат да се видят на клипа публикуван на долния линк.
EVANIX MAX AIR- 480 тежи само 2 кг. остава и цената да е добра и се очертава да бъде хит за тая година.

http://forum.airguns.bg/index.php?threads/ПОСТАВЯНЕ-НА-ВЪПРОСИ-И-ДИСКУСИИ-ЗА-КОИТО-НЯМА-ОБОСОБЕНА-ТЕМА.599/page-174#post-232533

2017-01-25_134002.jpg
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Вече не са проект, прототипите могат да се видят на клипа публикуван на долния линк.
EVANIX MAX AIR- 480 тежи само 2 кг. остава и цената да е добра и се очертава да бъде хит за тая година.

http://forum.airguns.bg/index.php?threads/ПОСТАВЯНЕ-НА-ВЪПРОСИ-И-ДИСКУСИИ-ЗА-КОИТО-НЯМА-ОБОСОБЕНА-ТЕМА.599/page-174#post-232533

View attachment 63191
Дали ще е с редуктор?
 

dberov

Редовен Потребител
А дали е автоматична?
semi auto - полу автоматична е не е пъпен автомат.

@Sen Дали е с редуктор Giles Barry нищо не каза в клипa, спомена само че .22 cal. прави (примерно) 50-60 изстрела а в .117 към 190 изстрела но според мен би трябвало да е с редуктор.
Това са прототипи, все още няма никаква информация, дори Giles Barry се учуди че е работещ прототип. Докато излезе на пазара може да претърпи промени както направиха от FX impact с модера....ще чакаме да видим.
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Sen

Редовен Потребител
@Sen Дали е с редуктор Giles Barry нищо не каза в клипa, спомена само че .22 cal. прави (примерно) 50-60 изстрела а в .117 към 190 изстрела но според мен би трябвало да е с редуктор.
Това са прототипи, все още няма никаква информация, дори Giles Barry се учуди че е работещ прототип. Докато излезе на пазара може да претърпи промени както направиха от FX impact с модера....ще чакаме да видим.
Да, Митак :) Чух характеристиките във видеото, доколкото ги има към настоящия момент ;) Чудех се дали аз не съм изтървал споменаване на редуктор, откак за сефте чухме за тези два модела преди седмици... Дано има, за мен ще е доста интересно оръжието във варианта му без полуавтоматична стрелба, със „старомодното” странично зареждане, което щяло да се предлага в UK - предполагам това имаше предвид, казвайки "cocking pin" и посочвайки напред.
 

danmaxi

Новодошъл
Здравейте
след много перипетии/няма да навлизам в подробности/най - накрая имах удоволствието и да пострелям .
Ето един тест с кои чашки си избрах да ползвам Еваникса .
Времето перфектно -5 градуса , вятър почти 0 , дистанция 55м.
Другото мисля че се вижда на снимките.
 

Attachments

  • IMG_1295.JPG
    IMG_1295.JPG
    97.3 KB · Прегледи: 218
  • IMG_1279.JPG
    IMG_1279.JPG
    91.6 KB · Прегледи: 209
  • IMG_1290.JPG
    IMG_1290.JPG
    114 KB · Прегледи: 213
  • IMG_1292.JPG
    IMG_1292.JPG
    110.7 KB · Прегледи: 211

andi

Редовен Потребител
Ето Рекс Фа с монтирана оптика Липърс 4-16х44 компакт
 

Attachments

  • 20170115_135619.jpg
    20170115_135619.jpg
    391.5 KB · Прегледи: 185

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте, колеги! Много скоро ще направя едно подробно представяне на Еваникс К-550. Проблемът ми в момента е във фотоапарата. Нужни са ми снимки с голямо увеличение, така че в момента съм в търсене на подходящ фотоапарат. Няма да спестя отвратителната обработка на голяма част от детайлите и най-вече цевта. Перфектната като нарези цев е осрана откъм дулна фаска и вход. Същата тази пушка не може да събере 5 изстрела на 60 м. в лист А-4. За първи път ми попада този модел в ръчичките. Всички презентации в Ю Тюб се разминават с това, което в момента ми е в ръцете. Така че живот и здраве, в най-скоро време очаквайте най-подробно представяне на този, а и на други модели на фирмата. Поздрави!
 

PetioStoianov

Редовен Потребител
Този Evanix IBEX ако дойде в България....нареждам се на опашката. Рядко страхотна футуристична визия вади !
 
Нагоре