EDGUN

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Цев 15 см, нема барабан, един изстрел му бил достатъчен...
 

anibis

Редовен Потребител
Това е точното оръжие за колеги които практикуват стрелба от движеща се кола.:)
Няма бутилки,няма помпи супер леко,браво на Едоард!

 

anibis

Редовен Потребител
И аз не го знам,но ми прилича да е с ГП, но пък отзад на приклада това ми прилича на цилиндър, може и да е ПЦП не знам.
Ама си е направо супер пушкалото,това ми харесва че е компактно и супер леко.
Сега поразгледах този дивайс на Едоард.
ПЦП си е,цилиндъра е набузника/приклада/
вместимост 67сс до 300бр. с редуктор, 2кг.
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Какъв калибър и какви чашки е тая машинка,че ги изкара 51дж?Звука е мозък направо!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Идеята е стара. Направил е взвеждането да става с движението/счупването на резервоара.

Както се вижда на клипа, не е проблем цевта да се сменя според вкуса на потребителя. Затова е и еднозаряден. Само несъосния модер малко ще разваля кефа на самодейците.
 

Attachments

  • ff10_animated.GIF
    ff10_animated.GIF
    214.2 KB · Прегледи: 113

dberov

Редовен Потребител
Да не забравяме че това е Едгън, нека изчакаме да се появи на пазара и като видим цената съм сигурен че на повечето ще им се изпари ентусиазма.
 

gogo tinkov

Редовен Потребител
Какъв калибър и какви чашки е тая машинка,че ги изкара 51дж?Звука е мозък направо!

По руските сайтове пишат - в тоя видеоклип използват калибър .25
Малко трудно да докара 250м/с с тая къса цев и малък обем на резервоара,
но...кой знае..Едуард има доста опит, а и много прилични пушкала прави.
Пък и хронографа показва такива цифри, значи може.

:(
 

sts1969

Редовен Потребител
Признавам че ми харесва, и то много...но има две неща който ме притесняват:
-Първо, естествено цената, не съм видял Едгън който да ми е по джоба, то доста марки не са ми по джоба :-[ ...но Едгън винаги е стоял на върха на ценовата листа.
-Второ, бутилка напраскана на 300 бара до лицето ми, верно че е гонил много изстрели при минимален обем на резервоара...но къде ще ги търсим тези 300 бара, и с колко ще падне бройката изстрели ако се пълни до ...примерно 200бара. ???
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На Валтера и на Хамерлито резервоарите са до 300 бара. Всеки да си ги пълни до колкото иска. Мен ми е жал за пружините на редуктора и затова пълня до 220-230.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

anibis

Редовен Потребител
Светльо те повечето руски пушки вече са на 300бр.
Ето и М2-та и тя е на 300бр но Алексей ми каза да не е бримча на 300бр защото бързо ще прецакам
редуктора. Каза ми да е пълня до 250бр но аз си е пълня до 200бр. и до 80бр имам над 100 изстрела,предостатъчно
 

sts1969

Редовен Потребител
Светльо те повечето руски пушки вече са на 300бр.
Миро, имам си представа колко от пушките са предназначени за 300 бара, въпроса ми беше риторичен, с колко ще намалеят изстрелите при този малък резервоар ако се пълни до 200 бара, по мои сметки ще има около 8-10 изстрела при рекламираните 50 джаула...не повече. Повечето хора ще са като теб, няма да искат (или няма да могат) да пълнят над 200 бара, тогава се питам, заслужава ли си цената от няколко хиляди лв. за 8-10 изстрела и постоянни притичвания до бутилката. Иначе, адмирации за Едуард, великолепно замислена пушка!:cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Миро, имам си представа колко от пушките са предназначени за 300 бара, въпроса ми беше риторичен, с колко ще намалеят изстрелите при този малък резервоар ако се пълни до 200 бара, по мои сметки ще има около 8-10 изстрела при рекламираните 50 джаула...не повече. Повечето хора ще са като теб, няма да искат (или няма да могат) да пълнят над 200 бара, тогава се питам, заслужава ли си цената от няколко хиляди лв. за 8-10 изстрела и постоянни притичвания до бутилката. Иначе, адмирации за Едуард, великолепно замислена пушка!:cheers:
За всеки влак си има пътник;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И аз така мисля. Перфектна пушчица за промъкване покрай обрасли с трастика или клоняци брегове ... За страни, в които е разрешен този вид лов, това е едно перфектно решение - малко, леко, лесно преносимо, тихо и достатъчно мощно.. А за цената - на ловците толкова им струват само оптиките на автоматите...
 

sts1969

Редовен Потребител
Признавам че останах очарован от последният клип на Едуард който гледах за Leshiy, 50 кубиков резервоар с редуктор на 130 бара, чашки .25, 13 редукторни изстрела с 41 J от 250 до 130 бара...при това с късата цев. :bravo::cheers:
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Първо, естествено цената, не съм видял Едгън който да ми е по джоба, то доста марки не са ми по джоба :-[ ...но Едгън винаги е стоял на върха на ценовата листа.
Съвсем вярно. Продължавам да не разбирам ценообразуването на тая марка.
Опитвам се с усилие, и без абсолютно никакъв резултат, да си представя как си купувам Matador, вместо да си купя FX Wildcat, например, който струва около 2-3 стотака по-малко от Matador-a.
Не, благодаря - ще предпочета шведката, ако ще матадора да го предлагат барабар с бика!
Същата работа като ценовото безумие, заобикалящо чешките "братовчеди".
Без цел да обиди никого, просто лично мнение.
 

andi

Редовен Потребител
щом за едгън се чака повече отколкото за дива котка, значи Едуард е много добър търговец. Беше казал, че винаги има около 1500 пушки платени предварително.
 
Нагоре