EB XVI PCP Rifle

tzocho

Потребител
Странното, е че модела е излязъл 2010 ... http://www.youtube.com/watch?v=aH3dI75hmBw

01.JPG
02.JPG
03.JPG
06.JPG
05.JPG
08.JPG


TECHNICAL SPECIFICATIONS:

Type 16-shot, take-down buddy bottle precharged pneumatic Action Bolt-cocking, auto-loading
Calibre .177 (4.5 mm) and .22 (5.5 mm)
Magazine Drop-out 16-shot cassette (two x eight-shot)
Fill pressure 200 BAR (2,900psi)
Shots per charge .177 – 230 (manufacturer’s claim); .22 – 280 (tested)
Overall length 975mm including double-action moderator
Barrel length 368mm
Weight 4.05kg (‘bare’)
Trigger Two-stage, fully-adjustable, curved blade
Safety Manual, cross-bolt, resettable
Stock Drop-down grip with buddy butt. Mix of advanced
polymers and alloy
Length of pull 365mm
Sights N/A – STANAG 4694 mounting rails
Power Up to 12ft/lb

Май в последното е причината да не е станал популярен ...
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
разновидност на LOGUN s16s или по точно на заместващият го модел EVO
 

boko4545

Потребител
Купих си една такава преди 2 седмици,0,22кал, 2ръка с лазер,такт. фенер и оптика.Пушката върви в комлект с оригинален калъф/чанта/+ 2хпълнителя/16/.След дълги проучвания на нета си набавих необходимата информация за тунинговане/пушката е купувана в англия и беше около 16дж.След баене и други упражнения даде резултата на файла който прилагам.Пушката е правоток/засега/изстрелите са само 8 за инфо във въздуха/часа беше 23+ /Моля за мнението Ви....
 

Attachments

  • 1test_1gr_200bar.xls
    92 KB · Прегледи: 73
Последна промяна от модератор:

lynx

Редовен Потребител
Колега, започвай тунинга.
Хубаво е, че без редуктор си докарал толкова равни изстрели, но за съжаление са само 8.
Пушка с такъв голям резервоар би трябвало да прави доста повече изстрели и тъй като е кал. 5.5 ще е добре да вдигнеш скороста поне с още 10м/сек.
Пушката има потенциал да се нагласи добре, единствения недостатък според мен е че с 37см. цев, разхода на въздух винаги ще е по-голям от нормалното.
 

bateelmo

Потребител
До колкото разбрах изстрелите са само 8 защото не са правени повече. За сега не съм чувал някои колега да се е похвалил че притежава такава пушка. Вероятно ти си първият в България и на теб се пада честта да ни я представиш. Мисля че беше полуавтоматична и ми беше много интересна като концепция с този голям резервоар отзад.Нямам представа по каква причина никои в нашия форум не е притржавал тази пушка и ми е много интересно да разбера какви възможности предоставя. Успех в тунинга.
 

boko4545

Потребител
Здравейте колеги,леко развитие по темата->малко снимки ,физически тунинга не е завършен още.Трябва ми по зла пружина от тази 1.3мм, поръчал съм 1.4 , 1.5 , 1.6мм по-дълги/10см/ за тест.Разбпробих трансфер порта от 2мм на 4мм входа на клапана от 2 на 3.5мм и сложих регулалатор на на ударника към бойния клапан.Остава ми /може би/да разпробия входния клапан/манифиолд от 2мм на 3.5мм към транспортната тръбичка,също да намеря верната пружина затваряща бойния клапан и финна настройка на системата-->пушката е правоток,аксиална система.Купих я с английско ограничение-16дж.Макса който съм вадил до сега от нея е около 36дж.Днес нагласих бойния клапан да отваря на 2мм,пружината на ударника е натегната почти да край/подлагат се шайби зад нея/,сложих и една идея по-твърда пружина на бойния клапан.Получи се това.... Снимки 1,3,5 са илюстративни на Логун16с...Моята отговаря на модела ево ...почти.Моля за Вашите мнения и препоръки /специално за съотношението мощност-разход/ поздрави Николай
 

Attachments

  • WP_20150323_15_37_06_Pro.jpg
    WP_20150323_15_37_06_Pro.jpg
    180.1 KB · Прегледи: 85
  • WP_20150319_17_24_24_Pro.jpg
    WP_20150319_17_24_24_Pro.jpg
    240.6 KB · Прегледи: 83
  • WP_20150319_17_25_54_Pro.jpg
    WP_20150319_17_25_54_Pro.jpg
    181 KB · Прегледи: 82
  • WP_20150323_15_34_26_Pro.jpg
    WP_20150323_15_34_26_Pro.jpg
    160 KB · Прегледи: 82
  • WP_20150323_15_37_59_Pro.jpg
    WP_20150323_15_37_59_Pro.jpg
    153 KB · Прегледи: 81
  • test2_1.03gr230315.xls
    92 KB · Прегледи: 6
  • 1.jpg
    1.jpg
    8.3 KB · Прегледи: 87
  • 3.jpg
    3.jpg
    8.3 KB · Прегледи: 86
  • 5.jpg
    5.jpg
    8.9 KB · Прегледи: 82

anibis

Редовен Потребител
Колега, последните три снимки ми излизат много малки,и нищо не се разбира.
Какво да те посъветвам,за около 45-50дж на правоток,отвора на БК /тялото/там където затваря, клапанчето/полиамида/
тоя отвор трябва да е от порядъка на 5мм-5.5мм това е за стържен 3мм.Измери си тоя отвор/заедно със стържена/ така че пропусквателната част
на въздуха,покрай стържена да ти е 2.5мм-3мм.
Пътя на въздуха, навсякъде го направи 4мм/проходния отвор на БК/ трансфер порта,и него направи 4мм.
Тия 45-50дж зависят и от доста други неща.Ход на ударника,дължина на цевта,и др.
Колко ти е тежък ударника?
На бойния клапан пружината,трябва когато натиснеш иглата/стържена/ с палец да те заболява здраво.:D Аз така проверявам клапаните,сложи за проба
1.2мм-1.3мм-1.4мм.дебелина на тела.Но и стъпката/бр.витки/ на пружината е от голямо значение,имал съм пружина дебелина на тела 1.2мм.и беше на натиск по-злобна от пружина с дебелина на тела 1.5мм.
Успех ти желая!
пс.Написал си че си разпробил трансфера от 2мм на 3.5мм остави го така,ако не ти хареса скоростта,ще го направиш 4мм.
Но задължително,там където затваря полиамидната шапка/клапанчето/тоя отвор да е 5мм-5.5мм иначе и 10мм проходен отвор на трансфера да направиш,пак няма да ги докараш тия джаули.
 
Последна промяна:

old shatterhand

Потребител
Дължината на цевта е 36см приблизително, което за големи мощности не е особена предпоставка, за справка при Кондор е 60см.
 

tzocho

Потребител
Хареса ми концепцията на пушката, предполагам и качеството е на ниво но недомислието, което ме спря е именно мощността в кал. 5.5.
Колега boko4545, моя съвет е да обмисляш промените или поне тези от тях, които са трудно обратими!
Очевидно дължината на цевта не е предпоставка да се гонят по-големите мощности което предполага, че всичките доработки които се правят по пушката трябва да бъдат съобразени с това!
Относно избора на правилните пружини има няколко основни фактора които трябва да се знаят.
Натисковите пружини не трябва да бъдат натоварвани с повече от 30% от дължината им в свободно състояние!
Имайки предвид горното освен с дебелината на тела другия фактор с който може да се варира е стъпката на пружината ...
Най-добре е след каквато и да е интервенция да се пробва ефекта от нея и едва тогава да се минава на следващата, че иначе се влиза в един филм ... :)
Поздрави и успех!
 

anibis

Редовен Потребител
Дължината на цевта е 36см приблизително, което за големи мощности не е особена предпоставка, за справка при Кондор е 60см.
Колега няма кой знае какво голямо значени,от дължината на цевта,по-дългата цев най вече е предпоставка за по-малък разход.
Да Кондора е с 60см цев а знаеш ли какво е сечението на клапана?
Недей си мислете,че с по-къса цев/35см/в 5.5мм не могат да се докарат едни 45-50дж.Да разхода ще е голям,но пък ще е компактна пушката,а не патерица като Кондора.
Това си е лично мое мнение,и не ангажирам никой!
 
Последна промяна:

old shatterhand

Потребител
Не съм съвсем съгласен, постнал съм една таблица със зависимостта на скоростта спрямо мощността и дължината на тръбата в темата за самоделни ПЦП. Няколко са факторите, но при по-висока мощност, дължината е единствено предимство за по-висока скорост при по-нисък разход.
 

anibis

Редовен Потребител
дължината е единствено предимство за по-висока скорост при по-нисък разход.
Сам го каза.
И 1м да ти е цевта,ако пътя на въздуха,сечението на клапана,проходните отвори не са с нужния диаметър и 10дж не може да изкараш.
Това всичко е съвкупност от много работи,както написах в първия си пост.
 

old shatterhand

Потребител
Така е ,заради фактора триене. Има един момент при висока мощност обаче, при който цевта се явява като камера, която дава по-дълъг път за разширение и засилване на проектила. Както каза зависи от порцията въздух, съответно след определена стойност идва преразход особено при по-къса цев, защото пътя и времето през което обема от въздух има възможност да упражни налягане върху проектила е по-малко.
 
Нагоре