DIANA

petkof

Редовен Потребител

Spiro

Новодошъл
Интересно дали ще се появат същите пружини и като " upgrade " за останалите им продукти ?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Със сигурност,но доста след като новите модели се появят на пазара.
Цените също не би трябвало да приличат на тези,които дайкан са сложили.Прави
впечатление любовта на господата от фирмата към бижутата-дебело са подчертали
18карата и diamond.Пушката от линка определено е на платформата D31-34-36-38,а цевта не е 495мм.По-скоро 350-400.Скоростта-без коментар.
 

Spiro

Новодошъл
Има ли някой с опит в използването на " газовите пружини " ? Предимства и недостатъци които е забелязал ? Теобан ги използват на Елиминатора ,но като цяло не са се наложили .
 

димитър

Потребител
Новата Диана.
 

Attachments

  • DIANA 340 N-TEC (E).pdf
    1.4 MB · Прегледи: 74
  • 340NTEC_LuxusPro.jpg
    340NTEC_LuxusPro.jpg
    13.4 KB · Прегледи: 172
  • 340NTEC_Classic.jpg
    340NTEC_Classic.jpg
    11.2 KB · Прегледи: 147
  • 340NTEC_Premium.jpg
    340NTEC_Premium.jpg
    12.1 KB · Прегледи: 158

koko112

Потребител
Здравеите.Попадна ми един пистолет DIANA Mod 6.Моля ако някои може да даде малко повече инфо за този модел.
 

Fire Horse

Потребител
Пружинен, без противооткатна система. За забавление става. Не очаквай чудеса от него.
 

iliyanpitbul

Новодошъл
Здравейте,имам нужда от малко помощ и насоки.Ловец съм от доста години и от много време не бях хващал въздушна пушка,но младата надежда расте и започва да проявява интерес към оръжията.Преди няколко дни незнайно от къде попаднала открих в бараката една въздухарка в много лош външен вид.Първоначално реших,че е някоя китайка за 30лв,но след двудневна борба с праха,калта,ръждата и т.н. се откри надпис "DIANA 20xxx"последните три знака не се четата добре все още.Калибъра е 4,5мм.За огромна моя изненада пушката стреля,не знам колко точно,защото липсват мерните прибори.Успоредно с възстановяването на металните части започнах и пълна профилактика на приклада/там нещата са ми ясни и ще се справя/.Помощта от която се нуждая е как да разглобя металната част където е спусъка и пружината.Цевта е отделена и я подготвям за оксидация.Другото е,че не намирам нищо съществено в нета за модел диана 20 за да мога да започна търсене на липсващата капачка зад пружината и няколкото болтчета.ще съм благодарен на всякаква помощ и насоки за да дадем заедно втори живот на пушката.Благодаря предварително.
 

iliyanpitbul

Новодошъл
Благодаря,как ли не съм учуден,че някой от Троян се отзова.Хубав край,хубави хора.Малко съм на "вие" с немския,но намерих една позната да превежда и да обяснява как се поръчва от сайта.Ако това са цените на частите е много добре,за 10-15 евра ще възстановя липсващите части.20-30 лв оксидация,за приклада има всичко необходимо.За късмет изрових от касата и една стара,но много запазена оптика от Украйна /4х24/,която мисля,че ще устиска на двойния откат и усукването.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Имам същата. Вече е без оптика, но с такава целех капачки от боза на 50 метра. Естествено при пълно безветрие защото с тия 6 джаула вятъра е голям проблем. Спусъка е отврат но се свиква. За сметка на хубавата цев.
 

daraka

Потребител
От днес това мойто. Някой виждал ли е този модел?
 

Attachments

  • 20150220_204639.jpg
    20150220_204639.jpg
    157.5 KB · Прегледи: 220
  • 20150220_204623.jpg
    20150220_204623.jpg
    149.1 KB · Прегледи: 212

daraka

Потребител
Поне ако някой знае откъде на си поръчам маншет за Диана 26 - ще му бъда много благодарен. Пушката е перфектна на външен вид, но стария собственик като я извади да ми покаже как стреля, веднага започна да ми обяснява как я "смазвал" всеки път с едно шишенце машинно масло - наливал през "дупчицата" към буталото и после "тряскала" много силно. Сви ми се сърцето. Вярно, че тряска - направо дрънчи - все едно няма маншет.
 

Ivory

Потребител
Преди да търсиш нов разглоби пушката може този маншет да е в добро състояние.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Поне ако някой знае откъде на си поръчам маншет за Диана 26 - ще му бъда много благодарен. Пушката е перфектна на външен вид, но стария собственик като я извади да ми покаже как стреля, веднага започна да ми обяснява как я "смазвал" всеки път с едно шишенце машинно масло - наливал през "дупчицата" към буталото и после "тряскала" много силно. Сви ми се сърцето. Вярно, че тряска - направо дрънчи - все едно няма маншет.
http://www.4komma5.de/Diana-Kolbenmanschette-Diana-Artikelnummer-30071600

На сайта има и други части за Диана. Лошото е че нямат шипинг за БГ и трябва да ползваш Габко или някой приятел ако имаш там...
 
Последна промяна:
Нагоре