COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

anibis

Редовен Потребител
не знам как да опразня бутилката от въздуха
От това Дени по-лесно няма.Стреляш на сухо,/без чашка/ и като ти покаже манометъра около 40-50бр почваш леко да го отвиваш.
Но ако е стяган с ключ става мисия невъзможна,и най малкото налягане го държи манометъра.Така че пробваш със сухи изстрели да опразниш цилиндъра.
Нищо не може да ти стане на пушката ако стреляш без чашки,това е ПЦП не е ПП за да има проблеми.Това е единия вариант,другия е да вкараш някоя шпилка
отзад където се намира пружината,и да натегнеш задната тапа,заедно с шпилката така че да легне върху иглата на клапана,и леко навиваш задната тапа докато отвори клапана. Не съм разглобявал никога Комета,така че може и да не стане този вариант с шпилката.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Миро, това със шпилката е добро решение. Но аз се сещам за по-добро, защото ти няма как да знаеш, че резбата на винта, с който се регулира мощността е със странна едра стъпка и такава шпилка с такава резба е ненамираема. Мисля си, че мога да подложа м/у ударника и тапата/винта някакъв болт/шпилка с подходяща дължина вътре в пружината (а мога и да махна пружината) и пак с винта да отворя леко клапана.
Разбира се всичко това след безумно стреляне на сухо докато откаже да пуска :)
 

anibis

Редовен Потребител
Дени аз ти казах абсолютно същото за шпилката,да е навреш вместо пружина,и отзад завиваш с задната тапа,докато отвор клапана.
 

dberov

Редовен Потребител
Някои махат осмицата а други разширяват вътрешния отвор...
Митко, тук не може да се махне осмицата. За нея се закрепва stock-a.
Имах в предвид принципно за повечето пушки.
А за стругар в София има наш колега dssa който може да ти свърши работата. Обади му се и се разберете за кога му е удобно, много свястен човек е винаги готов да помогне, казва се Даниел 0884713830.
:cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Не знам дали става за бенч или ще си остане само стойка
За да става за бенч състезание, това което знам е че предната и задната опора не трябва да са твърдо свързани една с друга...и когато се повдигне пушката, и двете опори трябва да си останат на масата. :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Идеята на стойката е добра , само провери дали няма вибрации при изстрел . За състезание не става - на една основа са .
Но принципно за теб е по-добре да свикнеш да стреляш само с предна опора , а не с твърди стойки . Така ще усещаш и спусъка и пушката по-добре .
Иначе за осмицата - мисля че цевта с модера ще висне доста (гледай отдолу да имаш повече просвет) . Не е проблем , но ще трябва да положиш още на оптиката .
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Разглобих пушката докъдето можах. Чашката отпред не мърда - не можах да я отвинтя. Обаче махнах заглушителя, демонтирах и цевта заедно с цевната кутия от основата/бутилката. Така измъкнах цевта от осмицата. Осмицата остана надяната на бутилката. Отвинтих полека манометърчето и пуснах въздуха. Имаше дребен проблем - изхвърча стъкълцето на манометъра. Развинтих го докрай и огледах защо и как може да стане това. Стана ми ясно. Има широк О пръстен, който покрива една дупчица на манометъра. При развиването там е влязъл въздух и е изтласкал прозорчето. Добавих един малък О пръстен и реших за в бъдеще проблема.
Осмицата заедно с бутилката в ръка и ... газ към масата с пилите :)
Оказа се, че осмицата е алуминий ... по-скоро дурал и даже е куха - не е плътен материала. Има и О пръстен в отвора дето се мушка цевта. За този О пръстен има улей в отвора на осмицата. Както и да е - споделям за колеги, които не са стигали до там с Ориона.
Взех кръглата пила и разширих отвора предимно нагоре, всъщност само нагоре. Събирах ги 2-3 пъти без затягане за да видя напредвам ли или не.
В даден момент реших, че съм готов. Сглобих всичко без да пропускам споменатия О пръстен. Измерих дистанцията в двата края ... сега цевта е успоредна на бутилката ... както трябва.
Целта е постигната !!!
Напомпах - няма проблем, но сега не мога да гръмна.
Махнах подложките на монтажа на оптиката.
Ще гърмя след час-два - да прострелям пак пушка/оптика, че сега няма как.
Ще пиша пак ...

Дени
 
Последна промяна:

Б.Богданов

Потребител
Дени, не ми стана ясно, разглобявал си манометър от цилиндър под налягане?
Това ли единственият вариант за този модел пушки?
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Боби, стрелях на сухо докато падна налягането до под 40 бара (по съвет от Миро/anibis).
След което отвинтих бавно манометъра - гледах един видео клип - там така освободиха въздуха.
Изглежда това е варианта - тегав, не особено интелигентен, но работи :)

Е ... гръмнах, насторих оптиката - всичко си е по старому :)
Че не е по-зле - не е, но дали е по-добре ... засега не мога да кажа, интуитивно го надушвам обаче.
След повече стрелба ще споделя дали освободената цев се държи отчетливо по-добре или си е същото или е малко по-добре ... нали това се очаква все пак.
Сега поне знам че всички видими дреболии и детски болести са отстранени.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Днес пострелях повечко.
Няма разлика - същата работа си е ...
Рекох да вдигна мощността на 40 ДЖ (беше на 30), което е точно един оборот на винта.
Пушката побесня :)
Взе да сее мъничко леките пелети RWS Hobby 0.77, но с JSB 1.03 и JSB 1.17 прави дупка в дупка ... всеки път !
Отлично стреля и с Gamo Pro Magnum и Expander ... и двата 1.0 грама.
Оставям я на 40 ДЖ и за нея само JSB-та (и гамо-то, ако трябва да се трепе нещо, че са по-корави) :)
Леките пелети остват за Кросмана, както и за FX-a, който е изряден с каквото и да му турна и на 3-те мощности.
Имам и едни сръбски пелети 0.9 грама, те се представят добре с Кросмана и Хатсана мод 25 СуперЧарджера.
Та ... вече си имам две класни пушки ... никой да не мърда, че с тях пропуск НЕМА ! :) :) :)
Да идва пролетта, че съм като вързан тук в офиса :)
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
с JSB 1.03 и JSB 1.17 прави дупка в дупка ... всеки път !
Дени, не всяка пушка стреля добре с каквото и сложиш.
Не се учудвай на добрите резултати с JSB 1.03 и 1.17, не случайно 90% от колегите с пушки в .22 стреляме точно с тия два вида чашки чашки. Приеми един съвет, личното ми мнение е че е подхода ти за търсене на добри попадения е грешен.
Ти настройваш пушката на дадена скорост и започваш да въртиш различни модели и грамажи чашки. Така трудно ще стигнеш до истината коя чашка на каква скорост да я мяташ. Значи опитай следното и съм убеден че резултата ще е на лице.
Почисти цевта, отвари една кутия JSB 1.03, хвърли 20-30 чашки за да се омаже цевта и почни да стреляш от 260м/с. Направи 10 изстрела и вдигни с 5м/с и като си надписваш и запазваш мишените, пак вдигни с 5м/с и пак 10 изстрела и така до към 300м/с. Това лекото JSB обича високите скорости но не при всяка цев е така затова направи този марш и на финала като сравниш мишените ясно ще установиш на коя скорост чашките летят най добре. Същото упражнение направи и с JSB 1.17 но почни от 250м/с пак по 10 изстрела и пак през 5м/с нагоре и стреляй до максимум 280-290м/с защото тежките пък на висока скорост не са така стабилни.
Аз си прострелвах така пушката преди състезания ВИНАГИ защото при различна температура на въздуха има и разлика в попаденията при настроена пушка на една скорост. Сега например в студа стрелям на скорост с 10м/с надолу от колкото през лятото. Няма да обяснявам защо че поста ще стане километричен, само ще кажа че стрелям на метан и редуктора ми така работи по добре.
Пробвай и после пусни мишените тук, обзалагам се че ще имаш по 2 перфектни мишени от двата грамажа чашки. ;)
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Беров , прав си .
Но ако не е за състезания може да пробва и през 10мс. Ще хване тенденцията . Но така или иначе това което ще направи на неговите 10 м вътре едва ли ще е валидно отвън на нормалните за 22ри дистанции .
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Ясно, благодаря ви пичове!
Ще го направя, но както анди каза, тези 10 метра са изнервящо малко и очаквам дупка в дупка в сравнително широк диапазон от скорости ... с JSB.
Тъй като засега си пуцам в офиса, ще ползвам тази процедура да намеря оптималната скорост/мощност за RWS Hobby 0.77. Добри са, леки и евтини и предполагам, че ще открия оптималната им скорост/мощност и тя ще е доста под 40 ДЖ(даже под 30 би трябвало да е) , което ще ми дава повече изстрели с едно зареждане :)
А с готините JSB, ще направя процедурата, като ида на гости на бай Иван, който има тайно помещение с 25 метра дистанция :)
Ако има време ще повторя и с гамо-тата.
Така ще си имам списък кое как е и край с лутането, което е и целта на занятието :)
 

dberov

Редовен Потребител
Мен като ме сърби се почесвам, та Дени пуцай си в офиса и да не ти дреме щото кефа си е кеф и на 10 метра а като се стопли ще си направиш едни тестове на реалната дистанция на която си решил да ти е простреляна пушката.
:cheers:
 

King Heavy

Новодошъл
Колегата ме изпревари :) Ще допълня само че се предвиждат версии на булпапа и на карабината(Ориона) в .30-ти кал.Резервоара на булпапа е 300cc(225cc в класическия вариант).Слагам линк към едно ревю(в .25 кал.),на испански е,но накрая може да се видят резултатите от стрелбата,като скорости и брой изстрели,изложени в табличен вид:
 
Последна промяна:

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Колеги, някой знае ли дължината на пружината на удърника на Lynx v10. Оградената с червено на снимката.Cometa_Lynx_esploso.gif
Мойта е 48-49 мм, но ми се струва, че се е свила.
 
Последна промяна:

tzocho

Потребител
Нормално е пружината да слегне ... може да компенсираш като подложиш шайби.
 
Нагоре