CO2 пистолети, револвери и пушки

LOKY

Новодошъл
Сдобих се най-после с
Sig Sauer 1911 4.5mm Co2 Max Michel
. Целия е метален без пълнителя който е от пластмаса. Стреля с стоманени BBs 0.35gr. 12g бутилка достатъчна за около 5-6 пълнителя всеки с по 16 BBs. Малко над 3 J е и докарва около 400 fps. Като за BB пистолет от Япония първите ми отзиви са много добри има си откат и пълен blowback при стрелба. Много съм доволен по отношение на точност при 5-15 метра прецизна стрелба. Тестването продължава тъй като е все още нов. Изненадах се от факта че от упор проби 2 кутийки от бира. Доста е шумен при стрелба което е + и - . На тегло също са го докарали доста добре като за реплика 1911 тъй като съм стрелял с боен. Няма да качвам снимки в Youtube има достатъчно подробни видеа за него. Ако някой реши да се запознае с пистолета в нета само да знаете че панела на ръкохватката който се маха за да се сложи Со2 бутилката се маха лесно без усилия но не може да падне ей така както в някои от видеата е споменато. Пистолета е идеален за тренировки по мишени и самоотбрана като за второто спокойно можете да посините доволно куче или злонамерен индивид предвид шума от стрелбата и силата му.
 
Последна промяна от модератор:

bleu81

Редовен Потребител
Пистолета е идеален за тренировки по мишени и самоотбрана като за второто спокойно можете да посините доволно куче или злонамерен индивид предвид шума от стрелбата и силата му.

Съветвам те НИКОГА да не вадиш "реплики" по злонамерени индивиди за да не се запознаеш с "оригинала". Доста хора са застреляни докато са държали сникърс… камо ли 1911 пък било то Цо2.

ще мине като неизбежна самоотбрана ...
 

LOKY

Новодошъл
Дано никога не ми се наложи да ми се наложи. Аз съм го купил за да му кефя по мишени и най-много срещу някой помияр. За другото си имам сериозно средство... както е казано по-добре 12 да ме съдят от колкото 6 да ме носят. :)
 

dberov

Редовен Потребител
Чудесно пистолетче, честито.
 
Последна промяна от модератор:

vedra

Редовен Потребител
Здравейте. И мен ме сполетя основната болест на СО2 пистолетите. Замина силиконовото уплътнение на бутилката. До сега в София не намерих майстор, който да се навие да го смени. Я нямали били уплътнения, я не им се занимавало с въздухарки и т.н.
Та въпросът ми е дали някой знае в София място, където могат да свършат такава работа или поне да си купя уплътнението и да пробвам да го сменя сам.
Моделът е револвер GAMO COMBAT R-77 Laser, 4,5".
Ще съм благодарен ако някой сподели информация.
 

lynx

Редовен Потребител
Пуснах едно бързо търсене в Гуглето, в Ибей го продават:
https://www.ebay.co.uk/itm/Gamo-Co2...341063?hash=item3afe58e207:g:SoIAAOSwMfhaX33D
А по-долу е схема на чарковете, ако сам си го сменяш да придобиеш представа за устройството на пистолета:
https://www.aceros-de-hispania.com/image/gamo-r77-airgun_1/gamo-r77-airgun.jpg

И още една схема:
https://www.gunspares.co.uk/images/categories/24837.gif
Не мога да разбера PW098 ли е пръстенчето, което е за СО2 бутилката:
https://www.gunspares.co.uk/products/24837/R-77/#
 
Последна промяна:

vedra

Редовен Потребител
Ейййй, нямам думи! Благодаря ти много. Откакто съм хлътнал сериозно по тези ПЦП-та много ми помагаш да не се лутам:cheers:Поръчах си две но продължавам да търся майстор в София защото ми дават доставката между 22 януари и 12 февруари. До тогава ще се върнат Сортито и Суматрата и пистолетчо май отново ще потъне в забрава.
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Поръчах си две но продължавам да търся майстор в София защото ми дават доставката между 22 януари и 12 февруари. До тогава ще се върнат Сортито и Суматрата и пистолетчо май отново ще потъне в забрава.

Не мисля, че е голяма философия смяната на уплътнението. Като дойдат се обади и ще го сменим.
 

vedra

Редовен Потребител
Благодаря. Ще се възползвам от любезноста ти, тъй като аз хич....... айде да не се самобичувам за пореден път!:-[

Както се казваше в онзи стар, брадясал виц:"Аз ако не мога, човек ще си намеря и пак ще те...." В смисъл, че най сетне намерих в София майстор, който се занимава с ремонт на СО2 пистолети и имат уплътнения. Аз като го разгледах по-внимателно се оказа, че и лазера трябва д му се оправи (въпреки че не го ползвам), а и общо ще го прегледат от тук, от там, тъй като 13-14 години е стоял неизползван.
Става дума за оръжеен магазин "Сафари". На бул."Тодор Александров" и ул. "Цар Самуил" май беше. Казаха утре да го занеса и ще го оправят на място.

Дзвънци ремонти. Казаха, че този GAMO R-77 бил сложен за поддръжка и ако се отворел можело и нищо да не стане след това. С една дума ме изпратиха обратно по живо, по здраво без да го отворят дори.
Преди малко реших аз да го отворя и резултатът е че на този етап спусковият механизъм е в насипно състояние- пружинка, пинче и някаква пластмасова мацацка (лостче) съм прибрал в пликче докато ми минат нервите.:wall: Да е жив и здрав Lynx че преди няколко дни ми изпрати схема на този модел та има вероятност да го подредя както си беше. По нагоре в темата видях и някакъв клип за разглобяването на такъв модел, само че с късата цев.
 
Последна промяна от модератор:

СмерШ

Новодошъл
Колеги привет!От около една година имам Gamo PT-85.До скоро си стреляше безпроблемно,но в един момент при изтрел пълнителя му изкача с около половин сантиметър и реално няма изтрел.Купих нов пълнител-същата история.Мисля че е от блоубека.Някой имал ли е такъв проблем и дали има решение?Благодаря за всеки отговор!
 

lynx

Редовен Потребител
Имаше преди време писано за този проблем във форумите.
Изяжда се една мини пластмаска, която държи пълнителя да не излиза навън.
Въпросният чарк няма от къде да си го закупиш, затова хората си ги оправят сами.
Имаше клипове в нета, може да погледнеш примерно този клип за да придобиеш по-ясна представа кой е проблемния чарк:
 

vedra

Редовен Потребител
Аз моят го ремонтирах при Калоян- препоръчаха ми го от ВИП Комплекс. Стрелбището в МОЛ Парадайс на хладилника. Ниво - 2
При мен беше по проста повредата- смяна на силиконовото уплътнение и проблеми в спусковия механизъм. Оправи го.
Намира се веднага в дясно на входа от паркинга на ниво -2. В нета има и телефона на Калоян
 

LOKY

Новодошъл
Привет на всички. Сдобих се най-после с ей тия красавци Sig Sauer 226 и Dan Wesson 715 6 инча и двата са СО2 като мога спокойно да кажа че и двата си заслужават с леки изключения разбира се, но пълно щастие няма. Така, значи SS 226 пълен blowback с 1 бутилка се изкарват 3 пълнителя и 1/2 точна стрелба на 5-15 метра в зависимост кой колко е точен :) пълнителите са малко странни но пък ги намирам за практични (лично мнение) стреляте 8 чашки вадите обръщате и стреляте още 8. пистолета е супер удобен джапанките определено са се постарали не мога да се кахъря за това. Целия е метален с изключение на двете страници на ръкохватката. Има видеа за него из целия YouTube. Много съм доволен от SS 226 имах Max Michel 1911 BB но определено с нарезна цев и с чашки се постига доста повече от колко с BBs. Така, нещата които не ми допадат в този SS 226 са няколко, трябва да броите <span class="corrected">изстрелите</span> защото като свършат осемте чашки стреляте напразно, затвора на пистолета не остава в положение за презареждане. Трябва да го разглобите за да <span class="corrected">уплътните</span> цевта за да не играе насам натам тъй като е само метал и джапанките не са го домислили че луфта от цевта и тялото ще създаде проблем при точноста иначе си стреля без проблеми. Също така трябва да натиснете спусъка по рязко след като превърти за следваща чашка докрай за да <span class="corrected">изстреля</span> чашката иначе си остава в пълнителя което е също недомислено но се преживява с тренировки. Пистолета като цяло не е мощен но е много точен. Ако сте го харесали и вярвате че пробива ламарини 68 кенчета и т.н. не е така. SS 226 е за прецизна бавна стрелба на по голямо разтояние след модифицирането и до третия пълнител. Ако стреляте бързо с него ще повредите уплътнението за СО2 бутилката независимо дали слагате преди това силиконова смазка на върха бутилката. Като за 280лв. съм доволен от капацитет на СО2 и точност.

Сега за Dan Wesson-a. Много точен ебаси кефа. На 15 метра си ги вкарва доста добре след 10 бутилки 12g. се пораздвижи и целеше вече чашка в чашка. С една бутилка прецизна бавна стрелба се изкарват около 40 <span class="corrected">изстрела</span> на МАХ. Целия е метален с гумирана ръкохватка е и с регулируем мерник което на мен лично не ми харесва. Най много се притесних от начина на зареждане а именно да завинтиш бутилката с шестограм. Има и лек за това. Като опре бутилката преди да се пробие се захваща удобно шестограма с ръка и рязко но не с варварска сила се затяга. Нужни са поне 5-6 опита за да схванете как и колко да затегнете за да не губите газ и да не го пренатегнете за да не повредите уплътнението. Не бързайте с това упражнение имайте търпение и ще го нагодите с опитите. Speedloader-a работи супер не зяжда отначало е тегаво да заредите но и на него му се свиква. Има нарезна цев само на половина от към барабана. С BBs е доста по мощен от към бробиваемост но не е толкова точен както с чашки. Мога спокойно да кажа като за скъп СО2 револвер в момента на пазара това е ултиматума от към изработка точност и сила. Определено си заслужава кефа да стреляш с него и да презаредиш и т.н. е супер.
 
Последна промяна от модератор:

dberov

Редовен Потребител
Здравейте колеги,

Моля за мнение от хора, които са в час с CO2 оръжия за това UZI от снимките. Сондирам на каква цена може да бъде продадено. Целта е да се помогне финансово на младо болно момче, чийто родители са безработни и нямат никакви средства за да подържат лечението му. Проверих по сайтове и видях че, ново се продава за 200лв а UZI-то е без никакви следи от употреба и според думите на баща му е само на един пълнител. Родителят е комшия по гараж и снощи ме викна да ми го покаже, та го снимах с телефона, но при интерес мога да го взема и направя качествени и подробни снимки.
Ако има желаещи да го купят, моля за предложения на лични, че да не пълним темата.

Благодаря предварително!

2020-06-01 19.55.46.jpg 2020-06-01 19.55.57.jpg 2020-06-01 19.56.14.jpg 2020-06-01 19.56.24.jpg 2020-06-01 19.56.52.jpg 2020-06-01 19.57.04.jpg 2020-06-01 19.55.13.jpg 2020-06-01 19.55.31.jpg 2020-06-01 19.55.35.jpg
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Револвер T4E HDR 50 CAL. 50
Поръчах си тва чудо, ще го получа следващата седмица Въпреки желанието ми и това пушкало да го взема от Сотис които са един от вносителите, не можах...щото уж имали в наличност, а то в наличност се оказа само една бройка и то капарирана и така...поръчах го от ИСД, 11 джауловата версия. има и скопена: 7,5 дж, но не знам в Бг дали я има, или тук са внесли само пълноценната 11дж.

Доста интересна играчка е, особено с някой боеприпаси и за разлика от пистолетa (T4E HDP 50), револвера заради конструктивните си особености - барабана, може да стреля на практика със всякакви боеприпаси, отделно подлежи на тунинг до 20 джанки



https://www.isd-bg.com/oruzhie/v-zdushno-or-zhie/vazdushen-revolver-t4e-hdr-50-cal-50-11-joules

Има и откъде да си купи човек тунинг чаркове и по-специални боеприпаси
https://www.homedefence-24.com/collections/hdr-51

В тубата има много клипове, тези ми се видяха по-интересни:




Някой от форума, притежава ли въпросния револвер, или пистолета, или поне да има някакви впечатления за тези играчки?

76c861aa57a523ed3b09290b187d9def (1).jpg e31774f1640691184ef114fc25b0db55.jpg 5a046ef64f638d8fe71baccf9294e922.jpg 89b905ab514e77854284274c02fe5280.jpg
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
И това е интересно, но като гледам никой не го внася у нас, а и цената му е дооста нагоре от на Т4Е е, и възможностите също ще са доста по-големи, но е голямо пушкало, револвера си е компактен в сравнение с тая пушка
Ето повече инфо за Phazzer Raptor
https://www.policemag.com/354667/phazzer-introduces-less-lethal-m4-style-carbine

IMG_20210226_222342.jpg IMG_20210226_222014.jpg IMG_20210226_222055.jpg IMG_20210226_222115.jpg IMG_20210226_222134.jpg


Днес си взех револвера
Меко казано съм учуден от силата на револвера, моя е 11 дж версия, но балона Умарекс 12гр свърши за два барабана, а не за 4, та по пътя на логиката май е по-силно от заявените 11 дж щом харчи двойно повече въздух от нормалното

Това е от 10м, със стъклени топчета! Топчетата не се нараняват и могат да се ползват отново Гумени топчета засега нямам, бяха заявени, но не пратиха от ИСД
9 мм и 15мм ПДЧ ползвах за тестовете
 

kosmev

Редовен Потребител
та по пътя на логиката май е по-силно от заявените 11 дж щом харчи двойно повече въздух от нормалното
Едно балонче стига за 60 изстрела с 3 джаула при CO2 "играчките". При по-къса цев измерена в калибри, ефективността следва да е по-ниска, т.е. даже ме съмнява да стига 11 джаула. На сайта на производителя го дават 7.5, вероятно заради регулациите в Европа де. Иначе ми е интересно колко може да се ползва за това, за което го рекламират. Пробивна сила няма, енергията е колкото да те уцелят с детска прашка... или с празна бирена бутилка. :D
 
Нагоре