Big Bore , Caliber -0.450, 0.50

Gadnqra

Редовен Потребител
Пеко, той е със Суматра 9 мм. При нея трансферпорта е зад чашката.
 
7

7842

Гост
Комшиите са доказали, че всичко може да се очаква от тях.
SamYang е този път не са комшиите

SamYang е този път не са комшиите
Послушах съвета на Оги-Пз,излязох снощи да пробвам да дотикам чашката в цевта с един шестограм,но не иска да влезе повече отколкото и докъдето я вкарвам с пръст.Натискам но не иска,звъня на Оги и му казвам как е ситуацията,а той-давай смело няма да счупиш нищо,дадох смело:D и какво излезе-все едно че има шок на входа около 5-6 мм.голям зор като върви чашката и след това тръгва много леко в цевта.Вероятно там се наранява чашката,отделно отпред Оги ми каза че си имат добри фаски,като развих муфата която е навита-цевта отпред изобщо няма фаска като срязана с нож е.:cheers:
 
Последна промяна от модератор:

cilindura

Редовен Потребител
Колега, всичко е въпрос на късмет. При 98% от случаите цевите са в този вид, в който е и твоята. При зачистването на нарезите на входа на цевта, се образува един огромен праг под формата на пръстен. Именно този пръстен, който се явява заосенък, прецаква диаметъра на проектила, променяйки неговия диаметър, форма и грамаж. Много често този същият проектил, преминавайки през тази "деруга" под формата на пръстен, отива на нарезите вече подкалибрен и след изстрел всичко отива на майната си. Правилно си забелязал, че цевта няма фаска. Изводът е: направа на фаска, зачистване входа на цевта и всичко си идва на мястото.
 
7

7842

Гост
Изводът е: направа на фаска, зачистване входа на цевта и всичко си идва на мястото.
От днес вече си имам нова дулна фаска,като огледало е може да се избръснеш на нея :rambo:,да я видим утре как ще се представи,освен фаска и с фрезер е зачистен входа
 

Attachments

  • 20170623_170306.jpg
    20170623_170306.jpg
    258.8 KB · Прегледи: 129

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колега много добре се е получило, но за добри резултати си иска стрелба. Успех
 

dberov

Редовен Потребител
От днес вече си имам нова дулна фаска,като огледало е може да се избръснеш на нея
Това че е направена фаска а челото на цевта е полирано до блясък не гарантира че фаската ти е добра, правили са ми такава и знам. Фаската я погледни през часовникарска лупа или направи снимка с камера която има супер макро ефект и тогава може да се види как е, на око не можеш да прецениш.
Ето за пример една и съща снимка на фаска - снимки 1 и 2 (нормална и зумирана). На първата изглежда добре но при зумираната ясно се виждат чаплъците които трябва да се премахнат чрез фаската - видно на третата снимка, вече добре направена фаска.

3.JPG 3 (2).jpg 2017-06-24_014015.jpg
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
При калибър 9 мм и нагоре фаската изобщо няма такова определящо значение за точната стрелба.
 

lynx

Редовен Потребител
На мишената ще си покаже най-добре.
Виждали сме пушки с брадясали фаски, които правят "дупка у дупка" на 50-60 метра.
 
7

7842

Гост
Днес,малко по късно.
Ако престържа цевта външно,участъка който е във осмицата да стане хлабав във самата осмица дали ще се получат нещата?Защото когато се поставя осмицата цевта е под голямо напрежение,когато вкарвам осмицата за да влезе цевта аз я натискам надолу и тя така си остава натисната във осмицата под напрежение.Няма как да пробвам без осмица,свързва двата резервуара.Защото си мисля че точно от там са ми проблемите.
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега, ако си в час (технически грамотен) , можеш да прехвърлиш въздуха от единия в другия резервоар с помощта на тръбичката за манометъра. Но това, разбира се, е играчка. Съветът ми е - да не пипаш цевта, защото тя е фиксирана посредством двата стоперни винта на осмицата и този, който се намира в мерника. А относно фаската на 9 и повече милиметра пушки, то действително тези пушки могат да стрелят и без фаски. Без дулна фаска могат да стрелят и малките калибри - 177, 22 и 25. Стига дулният срез да е перпендикулярен на ос-каналната линия. Стрелял съм с Аншутц 22 LR без абсолютно никаква фаска и това е пушка за високо спортно майсторство. При реклус 9 мм съм правил експерименти, които показват, че перфектно направената фаска дава изключително точна стрелба на големи дистанции, за разлика от фабрично обработения дулен срез. Все пак, една от идеите на фаската ( според зависимост от нейния ъгъл) е отклоняването на част от въздушния поток встрани - с цел да не отклонява проектила.
 

lynx

Редовен Потребител
Аз не бих пристъргвал цевта-винаги има по добри решения.
Има най-различни варианти, зависи дали имаш печен стругар/фрезист под ръка.
Аз бих избрал варианта да си направя нова осмица, захващаща двата резервоара един към друг, а цевта да е освободена.
Тая мощна пушка би трябвало да е със солидно захващане на цевта към кутията...
Или нова осмица, като оригиналната но с по-голям отвор около цевта.

P.S.
Сега го огледах по снимките модела Recluce.
Работата с нови осмици ще изисква повечко "творчески подход" :D
Трябва да се разглоби и да се огледа кое ще е най-приемливото решение.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Не може да се освобождава цевта при този модел, понеже няма какво да я държи, освен болтчето на мерника, което за мен е несериозно. Проблемът в групирането и точността при колегата могат да се решат с полиране на цевта, която явно е с дълбоки канали. Естествено ако говорим за наличието и на добро плато, което също може да е част от проблема.
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
При реклус 9 мм съм правил експерименти, които показват, че перфектно направената фаска дава изключително точна стрелба на големи дистанции,
Ами те моите мишени са по на 80-100,120 метра,по близо не може да си ;),оптиката е простреляна на 65 метра.
 

cilindura

Редовен Потребител
Може, може, колега. Може да си и по-близо. Да не чува дяволът. По зла ирония на съдбата моите мишени са от 10-15 м. до към 30-35 метра.
 
7

7842

Гост
Естествено ако говорим за наличието и на добро плато, което също може да е част от проблема.
Поиграх си и платото се получи на въздух,но ме е яд че имаме един компресор в Русе а той се счупи,а собственика не си дава зор да го поправи,като го попитах евентуално кога ще е готов - отговор не зная кога,най близкият компресор е във Варна :eek:.Другите ми две пушки са на метан-може да зареждаш по всяко време на денонощието:D исках и Реклуса да мине на метан,но с предишни проби нямаше плато,сложих подложка на пружината на ударника и се получи каквото исках:rambo:.Дадоха ми жокер да го търся платото към 220 бара-нямаше го там,но видях къде е най добре.Много съм доволен :cheers:
 

Attachments

  • 20170701_135852.jpg
    20170701_135852.jpg
    220.5 KB · Прегледи: 83
  • 20170701_135909.jpg
    20170701_135909.jpg
    210.2 KB · Прегледи: 81
  • 20170701_135922.jpg
    20170701_135922.jpg
    190.9 KB · Прегледи: 83

Gadnqra

Редовен Потребител
Гоше, никога не си сбъркал, когато си ме послушал. :)
 
Нагоре