Big Bore , Caliber -0.450, 0.50

7

7842

Гост
То не можеш да излезеш на разходка с нея,ще те чуят в съседното село :D.
 

kiborga

Потребител
чесно казано на метанец лупа много здраво аз си прая разходки самоче по далеч от къщите .... но пък с глухото става патерица направо ... точноста е„скалпел„
 

kiborga

Потребител
ами мяташе ги с 320 и 380 м.с. с отежнения ударник сега е със скъсена пружина и ги мята с 275 последно мерена на -5 градуса сега поне ще е с 285 290 м.с. но имам работа по нея първа степен искам да я направя на 300 м.с. а втора на 350,360 м.с. .... не че така не си върши работата но ми се занимава с нея да е аз каквато искам а не тя каквато иска да е :D
 

kiborga

Потребител
но определено тази пушка може да изкара зверска мощност с мн. лека доработка но мисля че горе посочените м.с. ще са достатачни за 8 гр. проектили..

350-380 м/с. има ли точна стрелба?
ами има :D не е 1 дупката отваря леко но е страшно ... и рита сериозно ... :D
 
Последна промяна от модератор:
7

7842

Гост
Стрелял си със Херкулеса на твоя приятел,ти имаш Реклюс дай плюсове и минуси на двете пушки.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Плюсовете на Суматрата 9 мм. са: много лека, много мощна, носи много на тунинг, много точна. Минуси: еднозарядна, по-малко въздух от Херкулеса, много шумна, твърд спусък. На Херкулеса плюсове: повече въздух, повече изстрели, по-изправено плато, многозарядна. Минуси: много тежка, много дълга, много шумна, твърд спусък. И двете пушки са много здрави. И на двете пушки спусъците трябва да се бутат.
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега, грабвай 9-мм "Суматра" и ще останеш доволен. Тези дни се занимавах с 9-мм "Херкулес" и вече не искам да чуя за "Хатсан". Тази фирма прави заготовки, докарвайки ги до състояние "експеримент", след което ги хвърля на потребителя - да си троши главата. НямаТ нито един завършен и утвърден модел.
Деветмилиметровата "Суматра" бих я сравнил с "Лего". Тя е огромна база за надграждане. На всичкото отгоре е и много лесна за обслужване, в сравнение със "Суматра-500". И тя има трески за дялане, но са с пъти по-малко в сравнение с тези на "Хатсан"-а.
 
7

7842

Гост
но определено тази пушка може да изкара зверска мощност с мн. лека доработка но мисля че горе посочените м.с. ще са достатачни за 8 гр. проектили..
8 гр. проектили откъде ги купуваш?

първа степен искам да я направя на 300 м.с. а втора на 350,360 м.с.
Перфектно 1 степен с 5.25 гр.,2 степен с 8.2 гр.
 
Последна промяна от модератор:

kiborga

Потребител
Колега вземеш ли реклуса мн.трябва да внимаваш каде стреляш просто съвет.... това нещо е страшно тази пушка е хипер мощна дупчи всичко наред последно продучи циментова тухла на 50 метра без ама никакъв проблем като масло и задалжително тишина и в населено място забрави за стрелба ....
 
7

7842

Гост
Абе аз че ще я взема ще я взема,обаче трябва да ходя до София за да я купя,което много ме дразни,да загубя 1 ден и 650 км.
 
7

7842

Гост
Наредиха се нещата.Наш оръжеен магазин тук в Русе ще я достави за 1460 лева.Чакам я другата седмица.

Днес дойде големият топ,но оптиката ми опира в мерника и не можах да я монтирам,а мерника не може да се маха и още малко като се ядосам ще играе ножовката.Монтажите са ми високи и пак опира.Не знам дали ще се получи с повдигаща шина.Давайте съвети.Снощи стрелях на мерник мушка,на по близо цели,но по далече не мога да преценя.

Здравейте,прецаках новата пушка.Вчера я надух на 160 бара метан и я забравих в колата и днес цял ден е била вътре а слънцето в Русе печеше както трябва.Това добре обаче пушката изпуснала налягането,надух я пак и се чува като изпуска отдолу около манометъра.Болта който е отдолу на ложата ако го развия ще падне ли ложата или има и още за да проверя?А и щях да забравя :D мерника вече го няма половината и оптиката седи на мястото си.
 
Последна промяна от модератор:
7

7842

Гост
Здравейте,прецаках новата пушка.Вчера я надух на 160 бара метан и я забравих в колата и днес цял ден е била вътре а слънцето в Русе печеше както трябва.Това добре обаче пушката изпуснала налягането,надух я пак и се чува като изпуска отдолу около манометъра.Болта който е отдолу на ложата ако го развия ще падне ли ложата или има и още за да проверя?А и щях да забравя :D мерника вече го няма половината и оптиката седи на мястото си.
Пушката вече е готова,о-пръстена на манометъра беше прищипан от завода сменен с нов и готов за стрелба.На тия големите калибри правите ли дулна фаска?Защото точната стрелба я няма никаква.Вчера прострелвам оптиката на 60 метра и групите са отчайващи ляво,дясно,горе,долу и т.н.А проектилите са JSB 5.52 гр. то други няма.Стрелях,ядосвах се :mad:.........Имам и две кутийки с Predator polymag,но понеже са само по 50 броя в кутийка не исках да ги хабя по хартия,един приятел беше със мен и ми казва,хайде гръмни и от другите да ги видим как е.Направи ми впечетление,че polymag влизат много по леко в цевта и след като гръмнах три пъти :eek: групата на 60 метра беше колкото 50 стотинки.Ами сега?Въпроса не опира до пари,а няма от къде да купя Predator Polymag .35.От нормалното JSB имам 600 броя,но летят където си искат.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Сигурен ли си, че вкарваш чашките докрай пробвай да ги добуташ както трябва вътре в цевта да не остава да стърчи полата на чашката в лъжичката. За целта полвай шестограм.Полимага са с по-малък диаметър и влизат в цевта както трябва.
 
7

7842

Гост
Днес ще пробвам този метод с шестограма,дано се получи :cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Гоше, фаска не ти трябва да правиш. Огледай о-пръстените на затворчето. Донатиквай чашките навътре 1-2 мм. Пробвай и по-навътре. Измери и скоростта на първите 10 изстрела. Ако скоростите се разминават много ще трябва да и оправяме платото.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Важна е входната фаска. Трансфера също зависи с какъв диаметър е и дали не хапе чашките.
Комшиите са доказали, че всичко може да се очаква от тях.
А и без да знаеш скоростите, хабиш само оловото....
Ако всичко е ок откъм железата, може да пробваш да калиблираш чашките леко.
 
Нагоре