Air STRIPPERS

batsaly

Потребител
мисълта ми бе следната ,отсекателя да отнеме въздушния поток който избутва полата на чашката и от това предполагам се получава веенето при леките чашки .А с по леки чашки се постигат по високи скорости по прав изтрел и прочие . За мен това би трябвало да прави отсекателя като казвам по леки имам в предвид сантиграми или вместо с 0,959 да се води точна стрелба с 0,9 или 0,85 за кал. 5,5мм :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
batsaly написа:
... А с по леки чашки се постигат ... по прав изтрел и ...

Грешно схващане е това, що се отнася до средни и далечни дистанции. За близките може и да има подобен ефект.
По-леките чашки, по презумпция имат по-лош БК. Оттам пада на далечни дистанции е по-голям, а често и доста по-осезаем, отколкото на подобните такива с по-високо тегло.
 

go_panch

Потребител
fatalen написа:
batsaly написа:
... А с по леки чашки се постигат ... по прав изтрел и ...

Грешно схващане е това, що се отнася до средни и далечни дистанции. За близките може и да има подобен ефект.
По-леките чашки, по презумпция имат по-лош БК. Оттам пада на далечни дистанции е по-голям, а често и доста по-осезаем, отколкото на подобните такива с по-високо тегло.
Това го бях написал преди 2-3 месеце и цяла група се хвърли да оплюва твърдението...
 

dilom08

Редовен Потребител
при мен с жсб 1,175 и жсб 1.03 нещата стоят така:
при по леките(1.03) изстрела е по изправен. На 80м лекото жсб отива 2 дота високо когато оптиката е простреляна на център на това разстояние с тежкото.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Този пад за който Божо говори ще го има на по-голяма дистанция. На тези до които стреляме по-леката чашка с подобен БК ще ходи по-високо...
 

andi

Редовен Потребител
dilom08 написа:
при мен с жсб 1,175 и жсб 1.03 нещата стоят така:
при по леките(1.03) изстрела е по изправен. На 80м лекото жсб отива 2 дота високо когато оптиката е простреляна на център на това разстояние с тежкото.

И при мен е така - проверил съм го и на поляната и в залата ( на 70 , на 80 и на 100м)
Но и двамата сме с полигонални цеви и при мен не лети по черигън .
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
andi написа:
dilom08 написа:
при мен с жсб 1,175 и жсб 1.03 нещата стоят така:
при по леките(1.03) изстрела е по изправен. На 80м лекото жсб отива 2 дота високо когато оптиката е простреляна на център на това разстояние с тежкото.

И при мен е така - проверил съм го и на поляната и в залата ( на 70 , на 80 и на 100м)
Но и двамата сме с полигонални цеви и при мен не лети по черигън .

А променяли ли сте "0"-та за съответните чашки?
Сиреч:
1.03 - 0 на 50м
1.175 - 0 на 50м

Или стреляте с една и съща прострелка за двата вида чашки?
 

andi

Редовен Потребител
преди съм го правил . Последния път на 100м в залата не пипах прострелката . Имаше поне 10 см пропадане на тежкото спрямо лекото . 0 та е на 70м с лекото
 

братушка

Редовен Потребител
BAD TORO написа:
От разговори с доста хора , а и от мой опит мога да кажа, 4е стрипера определено събира групата,но
се появявят едини4ни флаери които развалят вси4ко.
По-добре малко по-голяма група, но постоянна и предвидима отколкото малка с непредвидими флаери.
Тогава правете БТВ. (Балистичен Тунел с Вентилация)
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 463#p95463
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 831#p95831

При мен освен че доста сви групата изцяло елиминира и всички флаери.
Имам такъв вече на 3 от пушките си.


ПС: и не изисква никакви настройки. Тъпо дупчите дупките и получавате гарантиран резултат.
 

DANNY

Редовен Потребител
Отвеждаштите отвори /страничните/ с какъв размер са? И колко на брой са?
 

братушка

Редовен Потребител
При мен и на трите надулника са различни. При мен са Ф2 и Ф2,5.
Специално го правих да видя някакви закономерности - ама все тая, резултата еднакво добър.

Има само 2 правила, които спазвах:
- първия ред вентилация да започва при самия дулен срез. При един от опитите бях направил първия кръг на 2-3мм от среза - групата стана по-добре, сравнена с гола цев, но не колкото на другия (с вентилация "от самия срез"). Добавих още един кръг дупки точно до цевта и групата се подобри още.
- на вътрешната повърхност на тунела да има равномерно "шахматно поле" от дупчици. Така, че размера на дупчици ще зависи от калибъра и диаметъра на тунела както и от броя дупки в "кръга" (6-8-10). Брой кругове при мен има 3 и 4 на всички надулници са с малко различна "стъпка" между кръгове - разлика никаква.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз вече имам но още не съм го прострелял. Уикенда ще има тестове. На първа ръка в Търново го бях сложил като отсекателя беше максимално напред. Имаше флаери и го свалих. Преди да си тръгнем го сложих, като отдалечих малко отсекателя. Стрелях легнал. Първата група на 30 м беше една дупка. На 50 м групата стана около левче, но мисля че вятъра помогна за това. Като направя по-подробни тестове ще пиша пак.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Аз си купих едно стрипърче преди 2 седмици от Пловдив.
Не показа добри резултати с фабричните настройки. Нямахме лимбуси да го донастройваме, а от тогава не съм имал възможност да стрелям.

Затова пък го наснимах - ако някой иска да си купи или да си прави (макар че според мен не си струва играчката за тези пари). Може да си го купите и да го модифицирате ако искате.
 

Attachments

  • DSC_5409.jpg
    DSC_5409.jpg
    23.3 KB · Прегледи: 145
  • DSC_5416.jpg
    DSC_5416.jpg
    30.2 KB · Прегледи: 136
  • DSC_5417.jpg
    DSC_5417.jpg
    113.3 KB · Прегледи: 148
  • DSC_5418.jpg
    DSC_5418.jpg
    148.5 KB · Прегледи: 127
  • DSC_5403.jpg
    DSC_5403.jpg
    48.1 KB · Прегледи: 134
  • DSC_5404.jpg
    DSC_5404.jpg
    63.3 KB · Прегледи: 125
  • DSC_5407.jpg
    DSC_5407.jpg
    40.6 KB · Прегледи: 128
  • DSC_5408.jpg
    DSC_5408.jpg
    31.9 KB · Прегледи: 133
  • DSC_5410.jpg
    DSC_5410.jpg
    42.4 KB · Прегледи: 139
  • DSC_5412.jpg
    DSC_5412.jpg
    36.3 KB · Прегледи: 130
  • DSC_5414.jpg
    DSC_5414.jpg
    38.9 KB · Прегледи: 154

lynx

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Аз си купих едно стрипърче преди 2 седмици от Пловдив.
Ако имаш подходяща везна, ще го премериш ли колко тежи?
Някой се изказа, че това било по-скоро утежнител отколкото стрипер.
 

lynx

Редовен Потребител
Значи е много лек, не е вярно че е прекалено тежък, 60 грама е отлично.
Най-вероятно външния корпус е дурал или друга лека сплав.
 
Нагоре