ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

7

7842

Гост
Премери скорости, да видим колко искат за да летят.
В момента ги стрелям с 270 м/с ,но ще увелича скоростта.Търся по високи скорости.Ако не се държат добре ще я върна тази скорост защото така много добре летят.Ще видя ако някой колега иска нещо от Холандският сайт да се кооперираме,доставката е 42 лв.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Днес тествах американсите crosman premier 5.5. Не очаквах да летят добре поради малкото си тегло 0.998гр и затова поръчах да ми донесат само една кутия. Противно на очакванията ми летят много добре и групата на 50 метра беше колкото 10 ст. при скорост 305 м/с
 

Sen

Редовен Потребител
От сума време изпитвам нездрав интерес към всички техни модели. Зададох няколко въпроса в Airgun Nation и преобладаващото мнение на янките беше, че са съпоставими с jsb като представяне. Харесват си ги. Но тук определено играе роля фактът, че за тях са може би най-лесно достъпните. И с тази марка според тях от ключово значение е качеството на самата партида - като попаднели на някоя кутия даваща точност, връщали се в Уолмарт и изкупували всички кутии от партидата :D От БГ сайт ли ги поръча, колега, и имаше ли и 6.35?
 

nikolai89

Редовен Потребител
Имам познати, които живеят във Финикс и се прибраха за месец. Взеха ми ги от амазон, за там доставката е безплатна и ако знех ,че стават щях да им поръчам 5-6 кутии, но исках само 1 за проба, че като гледам клипчета в youtube на ревюта и все такива ползват. Цената беше 6 долара кутията от 500бр.
 

DeadShot

Редовен Потребител
И аз съм ползвал Кросман премиер в 5.5 заоблена глава.Много добро представяне!Да не кажа отлично.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Изглежда имат някакво покритие, защото не стоят оловни на вид, като jsb
 

De_Marco

Редовен Потребител
Пробвали ли сте H&N Baracuda Hunter Extreme в 5,5 като точност при 200-220 м/с?
Що годе тежки са.
На няколко места по чужди сайтове прочетох да ги хвалят на дистанции до 35 метра.
hunter%20ex.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Не съм ги пробвал лично, но нормалната Баракуда тежи 1.37гр.
Тези са осезаемо по-леки и би трябвало да са добре при 220м/сек.
Производителят ги препоръчва при минимална мощност от 25 джаула, като прецизност и далечни дистанции да са ОК.
Бих ти препоръчал да вземеш една кутия за проба, може някоя от твоите пушки да ги хареса, заслужава си експеримента.
Малко съм скептично настроен към срезовете по главата на чашката, но може и да групират добре.
Трябват проби с всяка отделна пушка, това че при мен са се представили добре не гарантира че при останалите ще е същото.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Така и ще направя, ще ги тествам, че са ми на удобно място, а нямат в наличност FTT.
И аз не харесвам тази "циганийка" на главата на чашката, но нормалната Баракуда ми идва тежка за пружинките.
Мерси!
 

Sen

Редовен Потребител
Пробвал съм ги при около 240 м/с. Наистина са точни до около 35-40 м. На по-ниската скорост едва ли ще имат по-добра точност. Но както каза Линкс, това си зависи и колко ще ги хареса цевта ти. Тествал съм и ефекта им върху меки материали. Наистина нанасят по-големи поражения, бидейки експанзивен проектил.
Бих те посъветвал да опиташ H&N Sniper Magnum. Или и по-леката им версия, Снайпер Лайт. Аз бях впечатлен от Снайпер Магнум, 1.16 грама са.
Още нещо... Тези 200-220 м/с, които споменаваш, дано не са някоя спецификация от производителя на пушката.... Че едва ли ще ги достигнеш с Хънтър Екстрийм. Хронографът ще си каже, ако ползваш такъв.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Sen, не са заводски декларираните скорости разбира се. ;)
Много интересни неща прочетох за предложените от теб H&N Sniper Magnum/Lite, въпреки че не съм ги виждал в България.
Но цената им е брутална, близо 2 пъти над FTT!
 

Sen

Редовен Потребител
Sen, не са заводски декларираните скорости разбира се. ;)
Много интересни неща прочетох за предложените от теб H&N Sniper Magnum/Lite, въпреки че не съм ги виждал в България.
Но цената им е брутална, близо 2 пъти над FTT!
Е, вярно, че всеки се простира според чергата си, но чак пък "брутална"...
Доколкото виждам, FTT излизат по около 3.8 ст. на чашка, а линка на Свилен горе поставя цена от 5 ст. на Sniper Magnum.
Разбирам те, все пак. Ако са ти скъпи, пробвай една кутия за идеята само, пък после прецени.
 

andi

Редовен Потребител
Пробвали ли сте H&N Baracuda Hunter Extreme в 5,5 като точност при 200-220 м/с?
Що годе тежки са.
На няколко места по чужди сайтове прочетох да ги хвалят на дистанции до 35 метра.


Още като ги пуснаха навремето от H&N много исках веднага да ги пробвам . Мерак , мерак и Алекс ми ги донесе от Гърция - и хънтър , и хънтър екстрим .
Стрелях ги с няколко ПЦПта , от 40 до 55 дж дулни , на 50 и на 60м . Голямо разочарование , особено екстрима . Предполагам до 30-35 м хънтъра ще стават , но екстрима едва ли .
С пружинка едва ли ще е нещо много различно .

ПП Тествал съм как "работи" екстрима - наистина има брутален ефект (с малко над 50 дулни) , но каква файда като не знаеш дали ще уцелиш .
 

Sen

Редовен Потребител
Напълно съм съгласен с Анди.
Винаги съм смятал, че с експанзивните проектили при ВО се получава един лек парадокс. Повечето са точни до 30-35 м. В същото време, на разстояние от 30-35 м ако уцелиш, няма особено значение с каква чашка ще уцелиш ;) Това ги прави ненужни, тъй като с диаболо чашките знаеш, че са по-точни и на по-големите разстояния, което ги прави логичния избор, според мен.
 

zero

Новодошъл
https://f.platinmarket.com/1825/pic...ercules-25-Kalibre-5-Paket-Havali-Tufek-S.jpg
Най накрая намерих това което търсех по всякакви сайтове.Идеалният грамаж за 6.35 мм.,2.85 гр. и много добър БК за напомпани пушки,вече поръчах 3 пакета по 5 кутии.И цената е идеална 1 кутия 125 бр.-9 лева.Утре ще ги поръчат от сайта и ще ми ги изпратят по автобуса.Чудно защо Заримекс като са вносителите не ги вкарат в България?:cheers:

Колега 7842 за пренасянето на тези проектили ли става въпрос ,
за 2 месеца не успяха ли да ги пратят .
Като се върнa ще се опитам да ти уредя транспорта.
Ако не беше ми писал на лични преди да ме бомбардират в обяата за пушка
нямаше да се наема .
Утре аз идавам в БГ можех да внеса няколко пакета,
обаче след предложението ми за внос на една пушка видях
че не бива да се помага на хората .
 
Последна промяна:

azidhaka

Новодошъл
Колеги, нещо интересно в тези чашки? Подариха ми ги, изглеждат старички, а в нета не успях да намеря точно такава кутийка.
Интересното е, че са подредени по този начин, с по-голямо внимание.
 

Attachments

  • 20180723_175335.jpg
    20180723_175335.jpg
    121.3 KB · Прегледи: 88
  • 20180723_175343.jpg
    20180723_175343.jpg
    124.3 KB · Прегледи: 82
  • 20180723_175415.jpg
    20180723_175415.jpg
    132.4 KB · Прегледи: 86

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това са мачови чашки за спортна стрелба на 10 м. Сега по-често се предлагат само подобни кутийки а ти си ги редиш вътре. Други производители предлагат също подобни кутийки и чашки(не само мачови вече).
 
Нагоре