ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Gadnqra

Редовен Потребител
Ето го моя, че не ми се правят експерименти. Пълен е с болкит по съвет на Оги и съм страшно доволен. Използвам го за близка стрелба с хронограф. Имам и стандартен, с тръба отзад за далечни разстояния.
 

Attachments

  • 20180329_213748.jpg
    20180329_213748.jpg
    488.1 KB · Прегледи: 83

anibis

Редовен Потребител
С болкит ок, спира чашката и няма рикошети,в напречната дебела планка,ама след 1-2месца там ще има 10-15кила олово,как ще изкараш тоя набития болкит от силата на чашките от тая тръба?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Аз го използвам само за хронограф в домашни условия. 10 - 15 кг ще се съберат след поне половин година и ще се премачкат в задната част, което не пречи на работата му. Оловото е меко и ще се наслои и пак няма да има рикошети. Ако реша да го вадя ще го издърпвам на парчета с една кука.
 

nikolela

Потребител
Това с парцалите, поне за в стая не става. Опитах с едно яке от агнешка кожа навито на топка, която няма да влезе в кутия за обувки. Мина си сачмата през него и направи дупка в стената. Преброих в якето 11 дупки с един изстрел.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
зависи с какво стреляш. аз стрелям в къщи в кофа от боя 5л, натъпкана със стари фланекли. ама стрелям в нея само с 16ката. даже скоро се светнах че стрелям срещу телевизора в хола:). никога не ме е подвела.
 
7

7842

Гост
зависи с какво стреляш. аз стрелям в къщи в кофа от боя 5л, натъпкана със стари фланекли. ама стрелям в нея само с 16ката. даже скоро се светнах че стрелям срещу телевизора в хола:). никога не ме е подвела.
Ицо,пробвай с FX-а :D:cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Вчера направихме бърз тест с няколко безоловни чашки на JSB в .25, 1,07 грама. Много добър външен вид. Материала наглед изглежда твърд, но се нарязва добре в цевта на Вулкана. При снощния вятър, направиха групичка по-малка от левче на 50 м. Нямаше хроно да премерим скоростта, но и това ще стане. Попаденията бяха само 1 см по-високо от тези с 1,645 (с тях скоростта е 272 м/с). По-нататък ще се тестват и на по-далечни разстояния. При стрелба в съчмоуловител с парцали, ще стават и за повторна употреба :) ;).
Извадих две от шпертплата и имаха съвсем слаба деформация по челото(от съприкосновението с ламинатовото покритие отгоре), но поне видяхме че се нарязват в цевта.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пеко, какви други грамажи от безоловни чашки има в този калибър, а и при другите калибри ? От какъв материал са?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Засега имат по един модел екзакт в .177; .22 и .25 и едни мач в .177. Взел съм по кутийка- две за проби.
 

sts1969

Редовен Потребител
И на мен ми се иска да видя фото на чашките в .177 и на етикета заради грамажа.
п.п. Може би са тези? По груби сметки, за да си останем в до 16 Дж. скоростта ще се вдигне от 240, на около 268м/с.
99_1.jpg
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Като ми остане време ще ги щракна, че останаха в куфара на Вулкана.
Формата и размера в .25 при 1,07 са като 1,645, при .22 0,76 са като 1,03 а при .177 0,44 са като 0,67.
 

Dominus

Редовен Потребител
На сайта им ще намериш някакви стилизирани модели, но едва ли ще разбереш как точно изглеждат.
 

lynx

Редовен Потребител
Приличат на калаени, доста лъскави са :)
Предполагам, че няма да се окисляват лесно което е добре.
 
Нагоре