ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

dberov

Редовен Потребител
Да видим с проекта на Едуард какво ще стане.
На пробните тестове добре, но ако започне серийно производство дали ще удържи на качеството, поживьом - увидим?!

 

dberov

Редовен Потребител
Саше, кой съм аз, че да ти казвам какво да пишеш. Грешно си интерпретирал думите ми като си ги приел буквално и си премахнал поста си.
Имах в предвид да не взимаш за чиста монета всичко що се показва по клипове и като пример дадох поста и снимката на Васко, но съм се объркал че е в тази тема, намерих го в темата за ЦЕВИ- видове, проблеми и го шарвам тук защото мисля че има място и в тази тема, като така нагледно стане ясно как се стига до истината.

Имам си перфектна CZ, a и на път е Лотар Валтер бланка 605 мм дълга и 16 мм дебела. Сега като си купя 20 кутии чашки, тествам с коя цев са най-добре на 50 метра и с нея стрелям. По-евтино излиза така. Прикачам снимка на чашки, които съм тествал и не са партиди, които цевта ми щаерската и федербалската харесва(прибрал съм ги)Може ЧЗ то да ги харесва, някоя де - не съм тествал , но са различни партиди. Ако преброя кутиите и сметна колко струват, ще излезнат бая пара(всички кутии са пълни над половината, а има и много неразпечатани и - по изгодно е да имам различни цеви)

index-1.jpg
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Sen

Редовен Потребител
Малиии... То май наистина по-добре да имаш един от новите FX и да ходиш с един наръч лайнери - поне да сменяш по-лесно ;)
 

Sen

Редовен Потребител
Саше, кой съм аз, че да ти казвам какво да пишеш. Грешно си интерпретирал думите ми като си ги приел буквално и си премахнал поста си.
Митак, нищо лошо не съм възприел от написаното от теб :) Просто реших да премахна поста си, за да не стават недоразумения, тъй като май не се бях изразил правилно. И затова поствам наново.
Нямах предвид точността на H&N Piledriver .22 - исках да кажа, че е недопустимо по чашките да има явни и тежки дефекти, както и десетки оловни ленти като остатък, и не само като остатък - някои стърчат от самите проектили:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    36.8 KB · Прегледи: 102
  • 2.jpg
    2.jpg
    89.5 KB · Прегледи: 101
  • 3.jpg
    3.jpg
    33.8 KB · Прегледи: 103
  • 4.jpg
    4.jpg
    60 KB · Прегледи: 101
  • 5.jpg
    5.jpg
    82.6 KB · Прегледи: 96
  • 6.jpg
    6.jpg
    64.2 KB · Прегледи: 99
  • 7.jpg
    7.jpg
    32 KB · Прегледи: 96
  • 8.jpg
    8.jpg
    31.1 KB · Прегледи: 97
  • 9.jpg
    9.jpg
    57.7 KB · Прегледи: 94
  • 10.jpg
    10.jpg
    112.3 KB · Прегледи: 98

lynx

Редовен Потребител
Не мога да повярвам, че чашките наистина са правени от H&N.
Приличат на грозни ментета от 3 лева кутията :wall:
 

andi

Редовен Потребител
исках да кажа, че е недопустимо по чашките да има явни и тежки дефекти, както и десетки оловни ленти като остатък, и не само като остатък - някои стърчат от самите проектили:
Сашо , кога и откъде си ги купувал твоите ?
Като видях твоите снимки , реших , че онзи ден като отворих моята кутия нещо не съм ги разгледал добре .
Днес специално ги изсипах на бял лист и ги гледах една по една , гледах и дъното на кутията . Няма нищо подобно като това на твоите снимки .
Понеже за моите съм сигурен , че са оригинални , от H&N , твоята кутия може да е някакво менте .
 

Attachments

  • 20180330_181345[1].jpg
    20180330_181345[1].jpg
    294.1 KB · Прегледи: 102
  • 20180330_181610[1].jpg
    20180330_181610[1].jpg
    162 KB · Прегледи: 104
  • 20180330_181722[1].jpg
    20180330_181722[1].jpg
    318.1 KB · Прегледи: 100
  • 20180330_181958[1].jpg
    20180330_181958[1].jpg
    537 KB · Прегледи: 102

Sen

Редовен Потребител
Скрийншотове от две отделни видеа в youtube, Анди. Едното е от САЩ, другото от Бразилия. Не съм си купувал такива лично. Но признавам, че твоите изглеждат съвсем порядъчно, което е чудесно, очевидно вече не е проблем. Сподели малко инфо дали си ги взел от Бг, момчетата се интересуваха по-горе :)
 

andi

Редовен Потребител
От Сотис ги взех , май са ги донесли от IWA 2018 . Общо за двете кутии около 25-26 лв , взех и други работи и нз точно колко .
Днес през деня отворих 2те кутии - леките са подобни на ФТТ , но много по-евтини . Тежките са точно 9,5 мм дълги ( ще влизат във всеки барабан) . Доколкото ги разгледах единствено забелязах , че на някой "полите" са като малко натиснати .
Ще ги пробвам , като дойдат подходящи пушки в 5,5, които мога да засиля над 70-80 дж ( при по-малко няма сми от такава скъпа чашка ) . Тогава ще си каже на мишената . Но заради високото БК (0,095) ще стане интересно ако полетят добре .

Преди два дена писах откъде ги взех , затова съм сигурен че са оригинални .
Ако се вгледам мноооого внимателно и моите имат леки забележки .
И на мен ми е интересно как ще полетят .
 
Последна промяна:

hunter_78

Редовен Потребител
Във Варна ги има във Вип-а и във Анкей до съда.Във Вип-а ги видях на 29.03 .Несъм се впускал в подробен оглед просто търсех нещо над 1.6гр. и ми ги предложиха.
 

Dominus

Редовен Потребител
Днес съседите, роднини ме известиха, че една чашка се е приземила на масата им, докато разпускат на слънце. Колкото и да не ми се вярва няма откъде от другаде да е дошла. Изстреляна от 43-4м е облизала една вдлъбната ламарина намираща се зад хартиената от ляво на дясно и е прилетяла същото разстояние като е цопнала на 20м от дясно на мен.
15-16j не са таш....
 

Attachments

  • P_20180408_192912_1.jpg
    P_20180408_192912_1.jpg
    330.4 KB · Прегледи: 89

nikolela

Потребител
Лошо нещо е рикошета. За това спрях да стрелям по едно малко бронзово звънче. Получава се звук като рикошет във стар каубойски филм. По пищящия звук проследявам отклонението, че тя свири и лети.
Виждам, че използваш тръбна рамка за мишената си. От нея също рикошират в невероятни посоки.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
От много време използвам кутия за обувки която пълня с вестници и списания, всичко което влиза вътре не излиза, на няколко месеца се налага да правя нова но никакъв шанс няма от рикошети. Пробвана е и с 9mm пистолет не я пробива ако е добре напълнена, както и с други магнум пневматики около и над 100J.
 

lynx

Редовен Потребител
Да, обаче издрънчаването на чашката в чашкоуловителя има неповторим звук :D
Определено звука е по-готин от свалената ФТ мишена!
 

anibis

Редовен Потребител
От много време използвам кутия за обувки която пълня с вестници и списания, всичко което влиза вътре не излиза, на няколко месеца се налага да правя нова но никакъв шанс няма от рикошети. Пробвана е и с 9mm пистолет не я пробива ако е добре напълнена, както и с други магнум пневматики около и над 100J.
И аз бях до преди близо година със същия чашкоулувител. Кутия от маратонки,пълна с вестници и здраво омотана с тиксо,първите 1-2 седмици се ядва,
ама после като вземе да се накъсват тия вестници става вкъщи бомбок,всичко става около чашкоуловтеля в парчета вестници.
Та един от тия железните където се продаваха във форума свърши идеална работа,няма никакъв боклук около чашкоуловителя.
пс. И най лошото е че 3-4 пъти се разпроби тоя чашкоуловител,който беше с вестници,и стената стана на дупки,както и да е сега с тоя железния нямам проблеми.
 

Sen

Редовен Потребител
И аз ползвам нещо като Саундмакса - стари стенни или настолни календари захванати в дебел пласт с опаковъчно тиксо. Нищо не излиза отзад, но и Миро е прав, че прави малко боклук. И човек просто трябва да свикне кога да сменя „тестето” с ново.
 

staif

Редовен Потребител
Няколко натъпкани вълнени парцала биха вършили чудесна работа вместо хартията..а относно по горното за рикошета,преди няколко години с въздухарката гамо 1250 стрелях по една букова греда от 20-тина метра-размина ми се - рекошира и мина покрай слепоочието ми,явно съм късметлия..оттогава винаги едно наум..
 
Нагоре