ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

7

7842

Гост
Здравейте колеги.Колко е туиста на цевите на Хатсан и колко е на Еваникс?
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте!
Забелязвам все повече,руснаците да ползват цеви от бронз.
Какво им е по-добро на тия бронзовте цеви,от познатите ни на всички нас,железни цеви?
Бях чел някъде,че бронза/месинг/ успокоявал,туширал вибрациите но не знам дали е вярно.
Благодаря!

http://media.snimka.bg/s1/5787/037818279.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/5787/037818280.jpg?r=0
 

Dominus

Редовен Потребител
Предполагам, че по-бързо се полират при стрелба. Валтерските също са много меки. Преди време замервах твърдост на валерска и беше нещо от порядъка на 10-15HRC което според мен е умишлено. Хем по-лесно да се реже, хем да не вибрира. Качестмото им в кал.4,5 според мен е недостижимо. Фабричен джам перфектен по цялата дъбжина. Не мога да кажа същото за чешките.
 

ssn

Потребител
Някои по стари цеви са имали вътре месингов "лейнер". Мисля, че и съпротивлението при триене олово-месинг е по-малко и затова са правили месингова вложка. По спомен цевта на ИЖ-22 или ПСМ беше така.
 

anibis

Редовен Потребител
Искам и нещо друго да попитам.
Всеки знае как някой от фирмите за въздушно оръжие,примерно FX слагат бронзова втулка на цевта.
До скоро си мислех че се слага тая втулка,заради да не се дупчи самата цев за трпансверпорта,и по-лесната и обработка.
Като по-лесно се обработва тая втулка, гнездо за чашката/проектила/и самия канал за О/пръстена.
Но четох че точно тая втулка от бронз-месинг,гасяла до някъде вибрациите.
Дали е вярно това?
Благодаря!
 

lynx

Редовен Потребител
Като материал, месинга си има неговите предимства.
Мнооого лесно се обработва, не корозира колкото стоманата, има свойства на самосмазване при триене.
Не случайно от някои видове месинг се изработват лагерни черупки/втулки, от стомана не правят такива :D
Когато ще се изработва цев в малък калибър, ще е много по-лесно и евтино да се изработят перфектните вътрешни повърхности от месинг, спрямо стоманата.
Ако основната цел е да се поглъщат вибрациите, щяха да правят цевите от чугун :D
Естествено, стоманите също имат техните предимства пред месинга, всички ги знаем...
 

anibis

Редовен Потребител
Няма фаски,няма нищо,здраво бой с ракетата!

А тука е точно обратното,направо се изкефих като му видях инструмента,за направата на фаски!

 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
А тука е точно обратното,направо се изкефих като му видях инструмента,за направата на фаски!
За Хамерикански наивници.
Реклама на инструмента е.
Като платиш за него 300 - 400 $, само с 10 - 12 фаски му избиваш цената, ако вземаш по 30 - 40 $ на фаска.
 

lubo

Редовен Потребител
Това е единствения правилен начин за правене на фаска!
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това е единствения правилен начин за правене на фаска!
Чак пък единствен!
Чудно ми е, докато бъде измислен този "супер" инструмент, кой ли е бил правилния начин?!
Това е инструмент, с който може да направиш добра фаска на коляно, без да притежаваш повече от едно менгеме.
 

lynx

Редовен Потребител
И аз съм малко песимист към метода показан в клипа.
Вярно е, че става бързо и лесно но едва ли е най-доброто.
Другото предимство е, че при несъосие между външния и вътрешния диаметър на цевта позволява да направиш фаската,
без да губиш половин ден в маниашко центроване спрямо централния отвор на цевта.
Но идеята да заклиниш стоманен елемент върху нарезите и да оказваш натиск върху него не ми допада.
На много от въздухарките цевите са от кашкавалена стомана и трудно ще повярвам, че това ще е на 100% без последствия.
 

anibis

Редовен Потребител
На всеки му е ясно че това е доста хубав инструмент/ако нямаш инструментална/вярно струва доста пари, но той ще си ги избие парите рано или късно. И на мен не ми допада,че трябва да се заклине самата ос вътре в цевта.
Кажете нещо за горното клипче,там колегата и менгеме нямаше....
 

Dominus

Редовен Потребител
Какво може да се каже за някакъв откачалник и тази дистанция от сорта на 7 до 10 м ?
 

anibis

Редовен Потребител
тази дистанция от сорта на 7 до 10 м ?
Ако наистина е 10м разстоянието,то и да не е направена както трябва фаската,на това разстояние не може да се добие представа. Е изключвам варианта само да е рязана с ножовката, и обрани чеплъци с шабъра.:D Лично съм виждал такава цев,
бай стругар беше вкарал вътре шабъра,уж да изчисти чъплъците и нарезите беше ги направил мармалад.:wall:
 

lubo

Редовен Потребител
Чак пък единствен!
Чудно ми е, докато бъде измислен този "супер" инструмент, кой ли е бил правилния начин?!
Това е инструмент, с който може да направиш добра фаска на коляно, без да притежаваш повече от едно менгеме.
Бушингите са месингови и не нараняват цевта! Инструменти от подобен род се използват поне от 80÷90години!
Имам две мачови джулеза, едното е с цев от шилен а другото е с бартлейн и двете са сглобени в Dolfin. За първата цев питах шотландците за фаска на стругове, повярвайте ми по-глупаво не бях се чувствал!
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Ей, човек, ще се окажем най-големите глупаци май :D
Стига с твоа чуждопоклоничество. Някой бай от шотландия казал на някой от булгаристан и вече го приемаш за съвършенно вярно. А питал ли си се тоя от шотландия колко са му уменията със струг? Той тоя струг сам не може нищо да работи. Ако беше наблизо щях да ти го докажа, ама айде, да не решиш че се заяждам, давам евала и се предавам.
 

bateelmo

Потребител
Имам подобен инструмент с 4мм водач и сменяеми втулки от бронз за различните калибри. На истина стават хубави фаски на ръка, но и на струг може . Само да е печен стругаря. А и по първия начин съм виждал и пак си стрелят сносно . Фабричните фаски на доста модели са по лоши и от тази от първия клип.
 
Нагоре