"ХАМСТЕРИ" -изработка и закрепване

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ми не съм много сигурен, но мисля, че няма ограничения за височината на хамстера
 

andi

Редовен Потребител
Тази ръкохватка като я видях на Кометата , веднага ми хрумна , че от две такива става идеално раздвижено рамо за хамстер - евтино , леко , здраво и мноого бързо и лесно регулиране
http://leapers.com/prod_detail.php?mitem=acces&level1=&level2=&itemno=RB-FGRP170B&status=&mtrack=m

или това даже още по-гъзарско
http://leapers.com/prod_detail.php?mitem=acces&level1=&level2=&itemno=RB-FGRP180B&status=&mtrack=m
 

Dominus

Редовен Потребител
Една идея за хамстер механизъм, но нещо не мога да хвана замисъла.
 

Attachments

  • 13235175_1105208682869802_868537908691169151_o.jpg
    13235175_1105208682869802_868537908691169151_o.jpg
    274.6 KB · Прегледи: 127

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Това, трябва да е другата страна на този хамстер. И аз не мога да го "схвана".
 

Attachments

  • Screenshot_2016-05-14-15-13-12.png
    Screenshot_2016-05-14-15-13-12.png
    1.3 MB · Прегледи: 115

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Движат се в 180 градусов сектор. Колела, назъбени, неподвижни. Движи се рамото. В двата му края към колелата фиксатори с пружини, предполагам повдигани на ексцентрик движен от ръчките.
Така ми изглежда на мен или поне така бих го направил.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
От двете страни има неподвижни колела с дупки, по средата има назъбено колело също с дупки който си съвпадат при вътренето с дупките на неподвижните колела. Въртящият щифт с малката синя дръжка съвпада в съосие с тези дупки, явно прекарва през тях някаква ос. Зъбчетата според мен щракат като тресчотка в някаква съчма с пружинка за фиксиране на движението.
 

lamer4o333

Потребител
И каква е разликата между късия (80мм) и дългия(120 мм) модел освен цената разбира се , кой ще е по подходящ ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Подобен, по-нов модел, на който блока към Т-шината е монолитен вече имам и аз(но само механизма, дъската не си струва).
Само един малък недостатък ми пречи, липсва още сант дължина, за да може и втория винт да може да се затяга с пръсти.
Височината си зависи от теб, как ще ти е по-удобно за височината на хамстера, при твоята стойка ФТ, коляно и прав.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Все още мисля, че няма ограничения във височината.
Иначе Ролана как ще си продава хамстерите по 600 лева парчето.
Нали все пак е спонсор на световни и европейски първенства, ако не греша.
;););)
 
Последна промяна:

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Все още мисля, че няма ограничения във височината.
Иначе Ролана как ще си продава хамстерите по 600 евра(лева не евро Павка) парчето.
Нали все пак е спонсор на световни и европейски първенства, ако не греша.
;););)
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Аз съм доволен от хамстера. Къдия според мен е напълно достатъчен. Дървото не си струва. Има много лек луфт но и при роуан го има, а имахки впредвид разликата цената е напълно пренебрежим
 

lamer4o333

Потребител
Благодаря на всички колеги за мненията, поръчах го вече (дългия вариант 120 mm между осите , нека да има ) !!!
 
  • Харесвам
Reactions: kid

bleu81

Редовен Потребител
Някой виждал ли е последните дни или седмици добри оферти за механизма на хамстера, който коментирате по-горе.
Дали ще има нещо изгодно в петък? Ако някой има идея нека сподели.

Поздрави
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Не мисля че ще има оферти. Тази седмица можеш да пробваш няколко варианта които се предлагат и да решиш кой ти допада
 
Нагоре