СПОРТ!

dinkata

Редовен Потребител
Вальо, можеш да пишеш тук, както и всички останали колеги, фенове на истинския футбол :)

555622_10150126477264953_19034719952_1633253_1589410207_n.jpg


http://www.sportal.bg/news.php?news=361028

Как е възможно да позволяват на такива палячовци да дават изявления, с които да подронват авторитета на единия от двата най - класни клуба в света ? :wall: :sos:
 

vanko

Редовен Потребител
Честито на всички фенове на Реал!
Един завършен мач за Реал,който Меси и компания дълго ще помнят.Победиха с дисциплина,мотивация и концентрация на негостоприемния стадион Камп Ноу.Да му се чуди човек на Пеп Гуардиола какво прави Фабрегас на пейката а в точно в такова дерби да играе младока Кристиян Тейо,ноо виждане на треньора все пак.Уважавам таланта на Меси но май изгледа мача от близо след като играта на Шави и Иниеста не вървеше.Сега очаквам да има обвинения към съдията и това че Сами Кедира е бил в засада при гола,но ще видим ???
Според мен,контролираха мача и заслужено победиха ^-^
Какво ли означава тази снимка :)
2012-04-22_064259_7c180_29428959.jpg
 

dinkata

Редовен Потребител
Какъв треньор е Гуардиола ? То на такъв отбор какво сложно има да си треньор ? Меси или мами всички и вкарва или извежда с пас, който всеки играч от "В" група в България ще вкара... на такива играчи като него Шави и Иниеста какво има да си треньор ?
И относно засадата на Кедира... след гола дадаха множество повторения, в които се вижда, че няма никаква засада, този път съдията беше "АБСОЛЮТЕН" отдавна не съм гледал мач в който участва единия от двата отбора, при който съдийството да е на такова високо ниво.
Сега очакваме развоя на полуфиналите, че много хора взеха да се шегуват с финал "Баерн - Челси" :lol: :lol:
 

stelibg

Потребител
Наистина по-безидейна игра от Барселона не съм виждал. Имаха само 4 чисти голови положения?! А на Реал - браво. Успяха от едно положение да вкарат два гола (общо минаха центъра 6 пъти). Но това е игра на голове, не на положения. А какво ли щеше да стане, ако Шави беше направил 1:0?!
Струва ми се, че Барсата мислеха за полуфинала с Челси.
А Реал да се понаучат да играят малко по-красив футбол, а не да се бранят с 11 човека.
Иначе браво на Роналдо - ако не е той Реал щяха да са на 3-то място сега.
 

vanko

Редовен Потребител
dinkata написа:
Сега очакваме развоя на полуфиналите, че много хора взеха да се шегуват с финал "Баерн - Челси" :lol: :lol:

Динка,
Във футбола сме се нагледали на какво ли не,така че тази шега като нищо може да се превърне в реалност.Ако си спомняш преди 2год Байерн пак ей така наказа Ман Юнайтед като ги би с 2:1 в 90та минута ,паднаха 2-3 в Англия и играха финал.Сега се надявам да не е така и Реал да продължи макар да виждам мача много труден и непредвидим.Все пак играят с Байерн а не с отбор от нашата А група.Дано пусне Марсело и Кака.
 

dinkata

Редовен Потребител
stelibg написа:
А Реал да се понаучат да играят малко по-красив футбол, а не да се бранят с 11 човека.
Иначе браво на Роналдо - ако не е той Реал щяха да са на 3-то място сега.
Искам да задам същия въпрос, ако Меси го нямаше Барселона на кое място щяха да са ? ??? ???
Ами ако не играеха и по тази система ?
229866_183526958366541_183514211701149_541268_2194844_n.jpg


И относно красивия футбол.... за мен в Реал има 2 дървета ((не са технични) Кедира и Пепе, но имат други качества) кажи ми кой друг не разкрасява мачовете ? Дали Йозил с уникалните пасове ? Или Бензема ? Или рейтовете на Марсело ? Кристиано няма да го споменавам..... :no: :no: :no:
:cheers: :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
С риск да бъда оплют, ще цитирам подписа на колега от форума:

"Каквото и да ти говорят, става дума за пари .."

Никой не може да ме убеди че мачове не се манипулират, било то и от такава класа. Когато не става дума за пари, става дума за мноооого пари....

Това си лично мое мнение, и не го натрапвам на никой, просто споделям.... :pardon:


П.П. Динка, нямахме ли някъде стара тема за футбол , или греша ?
 

dinkata

Редовен Потребител
Братчеде, онази тема е създадена с цел популяризиране на федербала и народната топка в България. Тази тук е за футбол (не български, защото българския е пародия на футбол).

А относно парите и аз споделям твоето мнение и ще ти отговоря с едно клипче ;) ;)
http://vbox7.com/play:61f919df
Не вярвам 8 очи да не успеят да видят очевидните неща ??? освен ако парите не ги заслепяват ! :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Точно за това говоря - там корупцията е на много по-високо ниво, защото текат реки от пари от залагания. По тази причина като ми се гледа театър - отивам на театър. Кеч и футбол не гледам.... За мен са еднакво реалистични...
 

dinkata

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Точно за това говоря - там корупцията е на много по-високо ниво, защото текат реки от пари от залагания. По тази причина като ми се гледа театър - отивам на театър. Кеч и футбол не гледам.... За мен са еднакво реалистични...

Съгласен съм братчеде, обаче за мен футбола не е само "крайния резултат" аз не го гледам толкова затова дали моя отбор ще бие или падне, а заради красотата вътре на терена ! НО понякога съдиите развалят мачовете и озлобяват играчите на терена и се губи всякаква красота. Ще дам прост пример... Челси - Барселона... Барселона направо ги разпиляха, владеене на топката 80:20 % и загубиха, но имаше греди, яки пасове, удари..... зрелище.
 

qtex

Потребител
Това с владеенето на топката е много смешно по отношение мачовете на "барцилонЪ" . Все пак те правят по 800 паса "защитник-защитник" или "защитник-врата-защитник" и после като изкарат тоя глупав показател и се хвалят "Видяхте ли притежанието на топката!?! " :D
Снощи имаше няколко момента, в които 4ма човека се наредили напреки на терена и си подават от едната тъчлиния до другата и обратно без да изнесат топката нито метър напред т.е. за няколко секунди се получават 10тина абсолютно безсмислени паса. В същото време Реал залагаха на дългите подавания и бързо изнасяне на топката, както добре показа контраатаката.
Барса се нареждат 7-8 човека пред противниковото наказателно и чакат някой защитник да сбърка и да тръгне да се бори за топката т.е. да си напусне позицията и да направят пробив именно там с някой бърз мишок като Меси. Ако защитниците си стоят на мястото няма как да стане тоя номер.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Относно последните два мача на Барса с Реал и с Челси се видя, че срещу определено защитна стратегия на противника нямат идеи за преодоляването на "вала" от защитници. Повече от 80% от пасовете и атаките се опитват от дясно и не се получаваше нищо. При редките смени с леви пробиви и пасове към атакуващи от ляво имаше проблясъци и положения за гол.
Това да не го видиш цяло полувреме, второто да е по същия начин а да повториш същите грешки и в следващия мач - не ми се струва като ход на "голям" треньор. Просто досега даваше свобода да си разиграват на воля на определени футболисти и се получаваше надиграването на противника и то тотално, но когато насреща им има стратегия за "забранена"зона - еми разиграват, подават си топката само те на 70% от територията на игрището - ама само там. А не може да биеш без да вкараш!
Дръж си колкото искаш топката, и с 1 гол от половин положение противника те бие.
 

stelibg

Потребител
Истината, че на Барса им липсва качествена защита. Пуйол е стар, играе с хъс, ама до там. Абидал е опериран. В центъра една висока топка не могат да вземат - липсва Пике, който е висок. Снощи получиха толкова нелеп първи гол именно от защитата, не от "майсторството" на Реал ;)
А за съдиите - Динка, защо не вземеш да погледаш репортажите от тази година на "балетистите" с КЕЧ умения. Дори в Испания казват, че подкрепата тази година за Реал е меко казано голяма. Колко дузпи не им свириха, колко червени картона не им дадоха... Пепе трябваше вече да е в затвора - цял свят вида как сгази ръката на Меси..

И да не забравяме, че трябва все пак да спечелят нещо - много пари дадоха за селекция, трябва да се избият :)
А истински футбол имаше до преди 20 години - сега има тото.
 

dinkata

Редовен Потребител
Не оспорвам факта, че съдиите понякога помагат и на Реал, но съотношение на това с Барса е по - голямко майче ?
Относно Пуйол наистина е възрастен, но се раздава на максимум ! Мен ме кефи Масчерано, вярно и той симулира доста, ама нормално е това :)

п.п. Една интересна картинка ;)
561910_397701006917704_100000334233776_1297981_343346514_n.jpg
 

stelibg

Потребител
А знаете ли какво е казал Роналдо: "Мен господ ме изпрати на Земята, за да науча хората как се играе футбол"
Меси казал: "Не си спомням да съм пращал някого на Земята" :yahoo:

Така приемат хората в Испания спора за най-добър играч :)
Или както е казал е един тренъор: "Роналдо е вторият най-добър играч в света" :)
 

dinkata

Редовен Потребител
Аз също до известна степен споделям това мнение, но да ми казва някой, че бил супер слаб Кристиано е пълна глупост :cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ха честито! Трети мач поред едни и същи безсилни напъни!
 

qtex

Потребител
3ти мач съдията свири малко по-честно и пак паднаха... Май ги разкриха... С/у 10, с дузпа и червен картон и пак не могат да бият. Евала! (party time)
 

dinkata

Редовен Потребител
qtex написа:
3ти мач съдията свири малко по-честно и пак паднаха... Май ги разкриха... С/у 10, с дузпа и червен картон и пак не могат да бият. Евала! (party time)

ТОРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕС !

522497_345751838819094_146500425410904_992178_615638654_n.jpg


Стиляне, и Челси не показаха игра, но резултатите са категорични, този път и с Измислена дузпа! Картона си го имаше !
 
Нагоре